Jump to content
dawcior-al

Jaki dekoder do nc+?

Recommended Posts

Witam, pisze w sprawie pomocy wyboru dekodera do nc+. Posiadam jeszcze starą kartę z kodowaniem Seca. Moj obecny tuner Ferguson TT HD PVR, już odmawia posłuszeństwa. 
Wybrałem Nbox recorder ITI-5800SX BZZB Z DYSKIEM TWARDYM 250GB z Enigma2 - 339zł 
Co o nim sądzicie? Czy będzie działał z moją kartą? 
Czym różni się wersja BZZB, czy jest szybsza? 
Jak jest ze stabilnością i szybkością działania tego tunera? 
Przeróbka jest wykonana przez [piractwo], jak uważacie lepszy jest [piractwo] czy wymiana procesora? 

Guest poziom

Również nie polecam wydawania 350zł na nboxa. Do pstrykania bo kanałach ujdzie bska za 150. Wydawać 350zł i oglądać co chwila spinner próbując cokolwiek nagrać czy użyć timeshifta - nie warto.

Chodzi jak muł, botuje jak muł, dysk od razu do wymiany na 2.5 bo głośny i wibruje cała puszka.

Edited by poziom

@dawcior-al

To klon ,odradzam . A jak nie wiesz co są klony VU+ tunerów i jakie oprogramowanie wgrać do tego "typu" box-ów , to lepiej nie kupuj tego typu tunerów .

Jest to podrobiony dekoder który wymaga wgrywania specjalnego softu.+ może być zaatakowany i mozna uwalić flash patrz bombing klonów VU+ w sieci;)

Wg mnie szkoda kasy w tej cenie to albo Miraclebox Micro albo Miraclebox MINI+ 2x dvbs2 to około 740zl.Wg mnie najlepsza opcja niż klon....

A czy ktoś mógłby mi podać specyfikację nbox'a(procesor, ram), ponieważ nie mogę jej znaleść.

Czy można przerobić ten dekoder samemu, czytałem coś o jakiś bezinwazyjnych metodach, jak to jest?

Nboxa nie ma sensu kupować będziesz płakal że wydałeś kasę.Poczytaj o jego stabilności.Jest to sprzęt dla osób które lubią dłubać.

Koledzy dobrze mówią ,ale jak chcesz dwugłowicowy tuner w cenie tylko do około 400 zł to warto poszukać używki .Czasem się zdarzają fajne oferty .

W sprawie przeróbek N-BOX (czytaj złomów ) bardziej opłaca się kupić przerobionego Sagema ESI od Polsatu ,ale ciężko go dorwać ,a raczej sam Polsat ich nie sprzedaje tylko udostępnia ( chyba)

Do oglądania tv sat i paru innych rzeczy w zupełnosci wystarczy.

Pewnie znow marketing reklama zadziała że trzeba miec w dekoderze x rdzeniowy procesor i tak dalej tylko po co ?

Zależy mi na 2 głowicach, ponieważ mam podwójny konwerter, z resztą chciałbym oglądać i nagrywac inny kanał jednocześnie. 

Niby patrząc na specyfikacje, to sam nbox ma 192MB RAM i 400MHz procesor.

@wrobip za tą cenę co sprzedajesz to spokojnie można kupic nowe miraclebox lub vu+ z 2xdvb-2 na linux E2. Jakosciowo nie odbiegają od tego co chcesz sprzedac.