Skocz do zawartości

Kanały od BBC Studios


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zajrzeć tutaj :arrow:http://www.flysat.com/n.php Kanał został dopisany do oferty n (nie wiedzieć dlaczego :shock: ). Celowo nie podałem źródła wiadomości, sądząc, że może znajdzie się ktoś wnikliwy i poszuka jakiś informacji w Google na ten temat. Owszem, kanał znajduje się na CP na wyłączność, ale zaistniała sytuacja jest co najmniej dziwna. Mam nadzieję, że osoba, która przysłała takie info dla flysat.com posiada sensowne źródło, nie własne!

A przekaz może będzie realizowany na potrzeby DVB-H
A to nawet nie jest takie głupie ;) Zastanawia mnie tylko, jak będzie pojawiać się więcej dosyłów dla mobilnej TV z satelity HotBird. Na bliższą przyszłość nie wygląda to ciekawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu, będąc u dystrybutora Cyfry+ zaczepiając temat wycofania BBC Prime z Polski dowiedziałem się, że nie oficjalnie może BBC wrócić do Cyfry+ w marcu. A to było jeszcze przed pojawieniem się tego testu CBBC. Ah te plotki, rozbudzają tylko nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nadzieli nie mam, mnie to nie rusza. Paczka kanałów BBC nie pojawi się w żadnej innej platformie dopóki nie wygaśnie wyłączność tych kanałów w Cyfrowym Polsacie.

 

Nie sądzę aby to był jakiś dosył do DVB-H, prędzej braliby stąd sąd jest nadawany od początku i tylko kompresowali w odpowiedni sposób, zmieniali rozdzielczość itd i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ten BBC CBeebies zostanie uruchomiony na potrzeby platformy nowej generacji? ;) Na chwilą obecną są to tylko testy ;)

 

:? Teraz wywolales, ze na nastepne miesiace stale na forum beda pytania jak "Kiedy CBeebies w n ?" :wink:

 

Poprostu sie ktos bawi z tymi testami. Moze tez cos ma do czynienia z wprowadzeniem oryginalnej wersji jezykowej na kanalach BBC . . . ?!

 

Cytaty oficjalne ze strony internetowej CP:

 

Polscy widzowie zobaczą je już w grudniu tego roku na platformie Cyfrowy Polsat, która pozyskała wszystkie kanały na wyłączność wśród platform satelitarnych.

 

Dean Possenniskie, Senior Vice President BBC Global Channels na rejon Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, uważa, że umowa zawarta z Cyfrowym Polsatem jest bezprecedensowa na tym terytorium. Possenniskie powiedział:

- Jestem bardzo zadowolony z długoterminowej umowy, którą zawarliśmy z odnoszącą największe sukcesy w Polsce platformą satelitarną, jaką jest Cyfrowy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że ten kanał to test dla dostosowania angielskiej fonii :!: BBC pewnie zrobiło kopię do testów żeby nie zakłócać głównej emisji, bo przecież muszą wyrównać fonie tak by obraz nie leciał inaczej niż dźwięk :mrgreen:

 

Nawet bardzo prawdopodobne. Moze ktos zauwazyl ze fonie na glownych kanalach BBC juz sa wyszukiwanie za jako polskie a nie jak bylo, za jako angielskie. Nie wiem kiedy to nastapilo, ale moze nawet w czasie rozpoczecia tego testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie sobie oglądam za free, nic się nie dzieje.

Na forum bajki-tv.com ktoś powiedział że na forum Nki się o tym dowiedzieli i mają dodać BBC Cbeebies do listy. Z kolei na innym forum (mniej legalnym) ktoś pisze że SK się nie zna, i juz jakieś klucze są słąne do Nki i to zakodują.

 

Ale CP ma na wyłączność.... zresztą Nka ma Babytv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kanał BBC HD ma rozpocząć w Polsce emisję we wrześniu 2008 roku, tak podął serwis medialink.pl. Poniżej szczegóły oraz kilka innych informacji o kanalach BBC:

 

We wrześniu w Polsce rozpocznie nadawanie BBC HD, a już od kwietnia kanały BBC mają być dostępne w dwóch wersjach językowych.

 

Kanał BBC HD nadawać będzie w technologii wysokiej rozdzielczości. Stacja wystartuje w Polsce we wrześniu i ma być dostępna w sieciach kablowych oraz na platformie satelitarnej Cyfrowy Polsat.

 

BBC HD będzie piątym po - BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies - kanałem BBC emitującym swój program w Polsce. Obecnie nadawca prowadzi rozmowy z operatorami w celu poszerzenia ich zasięgu.

 

 

BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies mają być niebawem udostępnione abonentom sieci Multimedia Polska, w ofercie której jest już BBC Entertainment. BBC rozmawia również z Telekomunikacją Polską (kanały koncernu pojawiłby się w IPTV).

 

 

Od kwietnia stacje BBC nadawać będą w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. - Widz będzie mógł sam zdecydować, w której wersji chce oglądać dany kanał - tłumaczy w rozmowie z nami Dean Possenniskie, senior vice president w BBC Glogal Channels.

 

 

Jesienią BBC uruchomi w Polsce swoje przedstawicielstwo, w którym ma pracować ok. 25 osób. Obecnie poszukiwana jest osoba na stanowisko general managera.

 

 

- Wraz z otwarciem biura powstanie osobny team produkcyjny odpowiedzialny za produkcje lokalne - mówi Possenniskie, który dodaje, że pierwsze polskie formaty BBC pojawiłyby się najwcześniej w przyszłym roku.

 

 

Polski oddział BBC ma także odpowiadać za wprowadzenie nowych kanałów koncernu do krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Źródło: medialink.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...