Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie ekipy jadą do Sapporo wiem że z norwegów jedzie Bardal i chyba Jacobsen , z austryjaków powinien pojechać Schlilenzauer ( jak nie chce aby Bardal zmniejszył do niego stratę punktową ) pokażą się pewnie koreańczycy kazachowie amerykanie i kanadyjczycy nie wiem kto pojawi się w ekipie słoweńców ( licze na Hvale i Kranjca ) .Mam przeczucia że to może być bardzo dobry weekend ale niestety nasza TVP śpi wie ktoś może gdzie będzie transmitowany 2 konkurs ( oprócz internetu i Eurosportu 2 ) skrót będzie na ZDF o 10 w niedziele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schlilenzauer nie jedzie, niestety dalej odczuwa skutki choroby z Wisły - coś tam Szaran mówił, że podczas jakiegoś wywiadu dla ORF ok.23 się przeziębił. Więcej o składach:

http://www.skijumping.pl/wiadomosci/157 ... w-Sapporo/

Jeśli ktoś chce, a jeszcze nie widział/słyszał to polecam przesłuchać chat Piotrka Żyły z fanami przeprowadzony w tamtym roku w marcu:

Dobrze się tego słucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy konkurs w Sapporo za nami. Wygrał Jan Matura, co jest dla mnie sensacją. Drugi Hilde, trzeci Kranjec. Kamil Stoch i Maciej Kot uplasowali się kolejno na 9 i 10 miejscu. Kot skoczył aż 138 m w drugiej serii. W 30 znaleźli się również Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę w warunkach było widać min. przy skoku Maćka Kota, gdzie w relacji TV dokładnie można było zobaczyć jak podciągnęło mu narty do góry, ale też brawa, że wykorzystał ten podmuch. A Matura od wczoraj dobrze radził sobie w Sapporo - wygrał dwa treningi. Podobała mi się także mina niedowierzającego Czecha po wyświetleniu rezultatów :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matura już od kilku konkursów prezentował się bardzo dobrze, Kamil Stoch dość przeciętnie, Maciej Kot w drugiej serii pokazał, ze jest w dobrej formie, konkurs był dość trudny, prawie przez cały czas wiał mocny wiatr po narty, sypał również drobny śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był "zwariowany " konkurs wiatr " rozdawał karty " nasi dobrze szkoda tylko dyskwalifikacji Miętusa Kamil i Maciek "kręcą " się w okolicach czołówki , przypomina mi to sytuacje w 2003 r Małysz jechał do Japoni (wszyscy dziwili się czemu jedzie ) skacząc w kratkę później odpuścił Wilingen i wiemy co dalej było ,oby historia zatoczyła koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czech Jan Matura wygrał drugi konkurs PŚ w Sapporo,drugą lokatę zajął Słoweniec Robert Kranjec a trzeci był Niemiec Andreas Wank.Najlepszy z Polaków Kamil Stoch był piąty.Kolejne miejsca Polaków to Kot 14,Kubacki 18,Żyła 22,Miętus 25.Warto jeszcze dodać,że do drugiej serii nie zakwalifikowali się Norweg Anders Jacobsen i Niemiec Severin Freund,a bedący po pierwszej serii na drugim miejscu Japończyk Daiki Ito zsunął się po rozbiegu skoczni i został zdyskwalifikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wykorzystaliśmy szansy choć i tak oba konkursy można uznać za dobre ,choc pewien niedosyt zostanie Jan Matura dzięki zwycięstwom na Okurayamie został jednym z najstarszych zawodników którzy wygrali konkurs PŚ ( Okabe nikt inny nie przebije 42 lata i nadal skacze ) . Kamil pnie się w górę do trzeciego Jacobsena ma tylko 142 pkt straty więc nie wszystko stracone a mś coraz bliżej . Sam nie rozumiem dlaczego nie pozwolili powtórzyć skok Daki Ito z tego co czytałem że "ruszył na czerwonym świetle " i dlatego nie został dopuszczony ,zjazd Loitzla znalazłem na Yt i wygladał bardzo podobnie. W przyszłym roku poraz kolejny będziemy mieli okrojony skład ,ponieważ będzie Olimpiada ,Fis musi pomysleć o większej ilości konkursów poza europą Japonia ma jeszcze Hakube Korea obiekty olimpijskie w Peong-chang ( dlatego sądzę że Sapporo nie wypadnie z kalendarza PŚ co najmniej do 2018 r ) jest jeszcze skocznia w Alma-Atach i można było by zrobić tournee azjatyckie PŚ na wzór Team Tour czy turnieju skandynawskiego czy planowanego u nas razem z Czechami dam taki przykład

19-20 Sapporo (jeden drużynowy ) 23 Hakuba 26-27 Peong- chang 1-2 Almaaty (jeden drużynowy ) gdyby był taki układ to czołówka nie olewała by konkursów w azji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loitzl w zakopanym zsunął się z belki w PŚ a nie PK , ale sędziowie pozwolili mu powtórzyć skok.

 

Tak, to rzeczywiście był PŚ. I w dodatku i tak zajął 31 miejsce, jak sam mówił był zdezorientowany. Może ze względów bezpieczeństwa Ito nie został puszczony, bo pewnie w głowie ta sytuacja została.

Jeszcze ciekawy cytat Waltera Hofera po upadku Loitzla:

Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata uważa, że był to po prostu wypadek. Zawodnik zahaczył butem o prawidłowo ustawioną belkę startową. Przypomniał też, że taki sam wypadek miał 20 lat temu Miran Tepes. Słoweńcowi wtedy również pozwolono powtórzyć skok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 Polaków uda sie do Vikersund na kolejne zawody PŚ, będą to tym razem loty, a nasz kraj reprezentować będą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki. W piątek odbędą sie treningi i kwalifikacje, a w sobotę i niedziele 2 konkursy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...