Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rekord Nykenena na dobrą sprawę może paść jeszcze w tym sezonie, jeżeli Schlierenzauer utrzyma swoją formę, brakuje tylko 7 zwycięstw to wcale nie tak dużo jak na tak młodego zawodnika myślę, że Gregor pobicie rekordu zostawi na drugim planie i skupi się na wyprzedzeniu Koflera i zdobyciu Kryształowej Kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście to? Nareszcie Stoch wytrzymał i oddał dwa dobre skoki (125,5 i 131,5 m). Tymi wynikami wygrał drugi raz w tym sezonie, wyprzedzając Schlierenzauera i Bardala. Nie, no zaczynam lubić tego chłopca. Dawno mnie ktoś tak ucieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

TVP wiedziała, który konkurs transmitować. :wink::D

Kamil Stoch sprawił, że to mroźne, późne popołudnie, było jakże gorące.

Drużyny jednak nie mogę dostrzec, a przecież widać, że mamy młodych, utalentowanych skoczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje dla Kamila. Na takie dwa równe i dalekie skoki czekałem od początku sezonu. W końcu nie przestraszył się szansy i oddał dwa bardzo dobre skoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil dziś pokazał klase,całe szczęście,że po odejściu Adama nie ma dziury,Stoch godnie go zastępuje nawet nie liczyłem,że może być tak dobrze.Jeszcze kilka dobrych konkursów a możemy mieć Kamila na podium w generalce :D

Stoch nikogo nie zastępuje i wnosi doskonałą świeżość w tę dyscyplinę. Kamil tak trzymaj. I tylko szkoda, że za nim nie ma nikogo z naszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I niech mi ktoś teraz napisze, że Stoch jest cienkim skoczkiem. Jest zarąbistym skoczkiem. Dzięki niemu oglądam skoki narciarskie z ogromnymi emocjami i cieszy mi się micha jak widzę Polaka na podium i polskich kibiców nadal w licznych ilościach. On swoimi skokami wynagradza mi nawet zły dzień. Co ciekawe ten wielki przełom nastąpił właśnie w końcówce kariery Adama Małysza. To było bardzo symboliczne. Pamiętam rok temu w Zakopanem Adam leży, a Stoch triumfuje. Wtedy się wszystko zaczęło. A Planica... Tam to aż nie wierzyłem własnym oczom - Kamil wygrał a na podium był jeszcze Adam. Symboliczna zmiana warty w polskich skokach. A co najważniejsze Kamil wytrzymał presję. Jedyne czego mi obecnie szkoda to tylko tego, że pozostali są w jego cieniu, a w sobotę drużynówka, a później MŚ w lotach. Ale wcześniej też wszyscy byli w cieniu Małysza i tylko czasem doskakiwali do 10, a teraz wszyscy są w cieniu Kamila. Naprawdę bałem się co będzie jak Małysz skończy, ale już jestem spokojny. Oby tak dalej Kamil jesteś super skoczkiem, naszym nowym polskim idolem skoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba twoim idolem jest ten pseudoskoczek na pewno nie moim. Więc nie używaj zdania naszym bo każdy ma inne zdanie szczególnie na tego człowieka.

Powinniści postawić mu pomnik za to że kwalifikuje się do 30. Później będziemy stawiać pomogli piłkarzyna którzy będą umieć prosto kopnąć w piłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba twoim idolem jest ten pseudoskoczek na pewno nie moim. Więc nie używaj zdania naszym bo każdy ma inne zdanie szczególnie na tego człowieka.

 

Coś chyba źle zrozumiałeś bo naszym=Polskich kibiców skoków narciarskich=liderem Polskiej kadry Narodowej. Czyli robi to, co miał robić po odejściu Adama. O czym sam mówił. I dobrze o tym wiedział.

Nie rozumiem jednak twoich wypowiedzi na tematy które cię nie interesują. I nie chodzi tylko o skoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak dalej Kamil jesteś super skoczkiem, naszym nowym polskim idolem skoków.

 

Coś chyba źle zrozumiałeś bo naszym=Polskich kibiców skoków narciarskich=liderem Polskiej kadry Narodowej. Czyli robi to, co miał robić po odejściu Adama. O czym sam mówił. I dobrze o tym wiedział.

Nie rozumiem jednak twoich wypowiedzi na tematy które cię nie interesują. I nie chodzi tylko o skoki.

POwiedy mi o jakie wypowiedzi chodzi, kibicem skoków byłem do póki było kogo ogladac tak jak byłem fanem Adama Roberta czy Wojtka tak nie jestem w tej chwili. Ale to kwestia gustu jeden lubi skoki i nfl inny woli golf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolcinho8 jak nie masz ni ciekawego i rozsądnego do napisanie to lepiej nie pisz, nikt twoich bzdur nie zamierza czytać. Wracając do tematu Kamil Stoch jest kontynuatorem sukcesów Adama Małysza i należy mu kibicować i życzyć jak najlepiej, bo innego skoczka tej klasy który odnosiłby sukcesy w PŚ aktualnie nie mamy i nie zanosi się aby w krótkim czasie się pojawił. czy Wojciech Skupień czy Robert Mateja mieli jakieś zwycięstwa w PŚ jeżeli dobrze pamiętam to nie, Kamil Stoch ma ich już pięć, a w PŚ startuje sama elita najlepsi w tym momencie skoczkowie na świecie i należy się cieszyć na nie oczerniać, że Kamil Stoch potrafi wygrywać ze skoczkami z Austrii czy Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie będzie można obejrzeć MŚJ, może na TRT3 ?

 

Dołączam się do pytania. Ma ktoś jakieś informacje o tym?

 

chyba twoim idolem jest ten pseudoskoczek na pewno nie moim. Więc nie używaj zdania naszym bo każdy ma inne zdanie szczególnie na tego człowieka.

Powinniści postawić mu pomnik za to że kwalifikuje się do 30. Później będziemy stawiać pomogli piłkarzyna którzy będą umieć prosto kopnąć w piłkę.

 

Jeżeli Stoch to pseudoskoczek, to Morgenstern, Amman, Hautameki, itp. też są pseudoskoczkami, bo są niżej od niego w klasyfikacji generalnej PŚ. Lepiej przestań obserwować ten temat (na dole trzeba kliknąć w jedno miejsce i załatwione), to będzie dobre i dla ciebie i dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajmy o tym że gdy Adam Małysz skakał to miał przeciwników wysokiej klasy nie to co sie dzieje dzisiaj ze jedyną nacją która skacze przyzwoicie to Austria, powiedzmy sobie szczerze dziś sie nie liczą ani Finowie ani Niemcy a z Norwegów tylko jeden skacze przyzwoicie. Poziom skoków sie obniżył i to znacząco, w najlepszych latach Adama miał godnych przeciwników bo był Schmit, póżniej Sven, cała plejada Austryjaków nie mówiąc o fantastycznym skoczku z Finlandii czyli Ahonenie.

 

Co jest dziś jedyni skoczkowie którzy są w przyzwoitej dyspozycji to Austryjacy, przypuszczam że gdyby dzisiaj skakał Adam to byłby w czołowej 10 PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ,tak sądzę ze austryjacy "okoupią "za kilka lat pierwszą 10 PŚ co najmniej 5 lub 6-cioma zawodnikami .W tym momencie Finowie całkowicie zagineli ostatnim dobrym zawodnikiem który skakał bardzo dobrze był Harry Oli ( niestety wybryki ,alkohol ,konflikty z federacją zmusiły do zakończenia kariery niezłego skoczka ),Niemcy mają Freitaga i Freunda którzy skaczą w kratkę , Japończycy mają Daiki Ito skacze dobrze ale bez błysku Norwegowie Bardala skaka dobrze ale słabnie i Vegarda Haukoe Skleta który się rozkręca i jest jeszcze Evensen ,który będzie groźny na MśwL .Co do Kamila myślę że w Team Tour będzie miał bardzo cięzko liczę na pierwszą 10 w Willingen w Klingenthal na dobre miejsce ( nie chcę zapeszyć ) w Oberstdorfie dalekich lotów .

Co do transmisji z MŚJ może Eurosport pokaże ew. Eurosport 2 lub któraś z zagranicznych np rai sport .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze o dzisiejszym, indywidualnym konkursie w Willingen. Nawet Ci, co nie lubią Austriaków. A przecież mieliby okazję opisać swoją radość. Austriacy, jak mało kiedy nie mieli dużo do powiedzenia, a i sam Kofler w wyniku zwycięstwa Bardala, stracił prowadzenie w generalce i jest teraz 3, za Schlierenzauerem. Zawody, jak wspomniałem wygrał Norweg Bardal, 2. Koudelka, 3. Ito. Stoch był 5. a generalnie utrzymał 4 pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero drugi konkurs w sezonie w którym Austriacy są bez miejsca na podium, Kamil Stoch zaprezentował sie bardzo dobrze, 5 miejsce to dobry wynik, nie podobała Mi sie dziś jedna decyzja, w drugiej serii gdy miał skakać Schlierenzauer konkurs został zatrzymany na dość długi czas i podniesiono tez belkę startową, czyżby liczyli, ze Gregor odda jakiś strasznie długi skok a tu figa, to kolejny pstryczek w nos dla Austrii bo dodatkowo Kofler stracił żółtą koszulkę lidera PŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch 5 miejsce,4 w generalce biorąc pod uwage nierówna forme Koflera i 3 z 7 konkursów na mamutach,jak wiadomo Kofler nie jest lotnikiem to Kamil ma duże szanse na podium jeśli będzie skakał tak jak do tej pory,choć musi uważać bo tuż za nim czaji się Morgenstern,ale na szczęście nie jest w swojej życiowej formie.

 

Co do transmisji to TVP znowu leci w kulki i nie pokazują konkursu z Klingenthal,na szczęście kto ma dostęp do Eurosportu to dla niego nic to nie robi,ale nie powinni się tak zachowywać,zresztą ja ostatnio zacząłem oglądać skoki na Eurosporcie bo tego Szczęsnego już się słuchać nie,drze się po każdym lepszym skoku,bredzi głupoty nie wiem po co oni go tam jeszcze trzymają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobała Mi sie dziś jedna decyzja, w drugiej serii gdy miał skakać Schlierenzauer konkurs został zatrzymany na dość długi czas i podniesiono tez belkę startową, czyżby liczyli, ze Gregor odda jakiś strasznie długi skok a tu figa,

 

 

 

Gdyby tak postąpili przed skokiem Stocha to byście płakali że został skrzywdzony że zdjeli go z belki i był przygotowany do skoku wykonał rozgrzewke, a przetrzymanie na belce negatywnie wpłyneło na jego skok.

 

Ludzie prosze tylko o zachowanie obiektywizmu czy to tak dużo dla was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...