Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj jak mnie ucieszyła ta dyskwalifikacja Schilenzauera,jaka od razu miła jest niedziela:) Są pewne normy,których przestrzegać trzeba i widać ostatnie protesty z wałkami wokół Austriaków sprawiły,że jednak postąpiono słusznie. Konkurs stał na żenującym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Schlirenzauer nie został zdyskwalifikowany, to dla mnie byłoby to istne nieporozumienie. Na szczęście tym razem sędziowie podjęli słuszną decyzję, a Kamil zasłużył na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedzie ktoś z nas na skoki jeszcze bo ja nam pomysł aby jak to było kilka lat temu pokazać że i na skoki chodzą kibole i umia gwizdać na przeciwników lub rzucać śnieżkami z zawodników których nie lubimy. Zmobilizujny się i pokaźny że nie tylko pikniki chodzą na skoki(za co mi wstyd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch wygrał konkurs PŚ w Zakopanem, drugie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag a trzecie lider PŚ Andreas Kofler, w drugiej serii Kamil Stoch wykorzystał sprzyjające warunki i oddał najdłuższy skok w konkursie. Wysokie 9 miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła po drugim słabszym skoku spadł na 16 miejsce, Maciej Kot był 25. W pierwszej serii upadek przy lądowaniu zaliczył Thomas Morgenstern, wypadek okazał sie jednaj niegroźny dla zdrowia zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedzie ktoś z nas na skoki jeszcze bo ja nam pomysł aby jak to było kilka lat temu pokazać że i na skoki chodzą kibole i umia gwizdać na przeciwników lub rzucać śnieżkami z zawodników których nie lubimy. Zmobilizujny się i pokaźny że nie tylko pikniki chodzą na skoki(za co mi wstyd)

 

Kibol się znalazł :brawo::brawo:

 

@UP

Z tego co Kurzajewski mówił,nie było go,być może jutro się pojawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pojawieniem się Adama w Zakopanem było pewne zamieszanie. Sam Adam opowiadał, że organizatorzy zaczęli wymyślać mu role co ma robić w Zakopanem nie konsultując się z nim. Dlatego też w/g informacji miał zostać w Wiśle i odpoczywać po Dakarze(w pełni zasłużenie) niż być maskotką i wabikiem na kibiców pod Wielką Krokwią. W/g mnie to będzie chciał to przyjedzie, nie będzie chciał/będzie odpoczywał ma do tego prawo. On już swoje dla Zakopanego zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na skokach sie nie pojawie bo nie lubie tej atmosfery jak sie polaczki cieszą jak wygrywa austryjak. Pozatym nie kibicuje polskim skoczką bo sa słabi i mają mase szczęscia, dla mnie ta dyscyplina mogła by przestac istniec ponieważ nic nie wnosi a stanowi niebezpieczeństwo dla skoczków nawet utraty życia. Szkoda żę znajdą sie zawsze ludzie którzy chcą oglądac popisy polskich skoczków.

 

Odnośnie zachwytów stochem to sorry ale na swojej skoczni to i ja bym wygrał w dodatku że facet miał mase szczęscia z wiatrem i notami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch jest przykładem jak można zrobic ze słabego skoczka gwiazde, sorry ale pojedyncze skoki był w stanie wykonywac nawet MATEJA a nim sie nikt nie podniecał, pozatym pamiętajmy że skaczemy na swojej skoczni wiec gdyby nie było sukcesów to by oznaczało żę są kompletnymi beztalentami. Tutaj znowu Kamilek miał mase szcześcia i skoczył 130, to jest przykład że facet sie urodził pod szczęscliwą gwiazdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam chodzi Stoch nie jest jakaś mega gwiazda ale tez nie jest słaby ,obecnie jest na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej wiec chyba nie jest ta źle, według mnie jest dobrym skoczkiem ,oglądam skoki od ponad 15 lat i sobie jakoś nie przypominam żeby był ktoś lepszy oczywiście poza Adamem Małyszem

 

 

 

Stoch jest przykładem jak można zrobic ze słabego skoczka gwiazde, sorry ale pojedyncze skoki był w stanie wykonywac nawet MATEJA a nim sie nikt nie podniecał, pozatym pamiętajmy że skaczemy na swojej skoczni wiec gdyby nie było sukcesów to by oznaczało żę są kompletnymi beztalentami. Tutaj znowu Kamilek miał mase szcześcia i skoczył 130, to jest przykład że facet sie urodził pod szczęscliwą gwiazdą

 

 

Co do Mateji to trochę przesadziłeś ,jego największym osiągnięciem było zajęcie 5 miejsca w jednym z konkursów ,dla porównania Stoch 4 razy był 1 ,raz 2 ,i 2 razy 3 i to zaledwie w 2 ostatnich sezonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się w pełni z poprzednikiem. Warto też pochwalić Aleksandra Zniszczoła za bardzo dobre skoki. No a Gregor Schlirenzauer zrównał się z Małyszem zwycięstwami w PŚ a ma dopiero 22 lata. On ma naprawdę mega talent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w jednym z konkursów tylko w MŚ, po pierwszej serii Robert był 2 a skończył na 5 miejscu. Pragnę przypomnieć, że po pierwsze nie było wtedy mowy o psychologu w kadrze, Robert przestawiał się ze starego stylu na "fałkę" i nie było praktycznie żadnego zainteresowania w Polsce skokami. A i groźnych rywali miał wtedy więcej. Można też dodać, że to pierwszy Polak, który przekroczył granicę 200 metrów. Tak więc znając kontekst, wyniki Roberta Mateji nie są wcale takie złe jak się to opowiada, głównie pod kątem jego ostatnich sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o jego występach w pucharze świata i chodziło mi o jego najlepszy wynik czyli 5 miejsca w Harrachovie w sezonie 96/97 i Sapporo sezon 2000/01 ,jeśli mowa o jego całej karierze to nie napisałem ze był słabym skoczkiem tylko w porównaniu ze Stochem biorąc po uwagę występy w Pucharze świata osiągał o wiele gorsze wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występ Kamila Stocha dobry, ale nie nadzwyczajny, w pierwszym skoku Kamil popełnił błąd na progu i odległość nie była dobra a warunki miał bardzo dobre, drugi skok był bardzo dobry jednak poniesionych strat z pierwszej serii i dało sie już odrobić i miejsce na podium uciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bierzesz pod uwagę same wyniki zapominając o kontekście. Stoch miał nieporównywalnie lepsze warunki do rozwoju niż Mateja. Gdy warunki się zaczęły poprawiać to Robert już był ukształtowanym sportowcem i o wiele trudniej miał nadrabiać straty, a także zmieniać złe nawyki. Jak z każdą nauką, najszybciej się człowiek uczy jak jest młody, im później tym z większym trudem to przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występy Stocha w Zakopanem na plus. Dla mnie i tak w tym sezonie skacze na bardzo wysokich obrotach bo oczekiwałem regularnych miejsc w 10 - 6 a tu zdarzają się miejsca na podium i zwycięstwo. Najbardziej zaskoczyli mnie w Zakopanem Słoweńcy(przed wszystkim Prevc), Finowie(Happonen i Koivuranta) oraz Aleksander Zniszczoł - oby go nie rozmienili na drobne.

Robert Mateja może i był pewnego rodzaju skoczkiem któremu zabrakło jakiegoś dobrego mentora, ale teraz bardzo dobrą robotę robi z młodzieżą oraz w poprzednich sezonach z Adamem. Aktualnie to dla mnie bardziej zaprzepaszczoną szansą są Hula i Bachleda oraz niestety Murańka, a kiedyś Skupień czy Mateusz Rutkowski - przecież ten chłopak wygrywał z Morgim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...