Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem co oznacza, gdy dekoder jest w standby i zapala się niebieska dioda oraz pokazuje się na wyświetlaczu godzina. Oznacza to, że właśnie po raz kolejny dekoder nie nagrał zaprogramowanego nagrania. Czyżby programiści [beep] wprowadzili dla nas udogodnienie? Macie drodzy abonenci informację, że właśnie wasz program się nie nagrywa, cieszcie się.

Trochę chyba zrzędzisz Kolego. U mnie godzina pokazuje się gdy nagranie się rozpoczyna. I nagrywa się całe, zaplanowane nagranie. Ludzie nie marudźcie tylko wymieniajcie wadliwe dekodery - da się trafić na dobry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie zrzędzę, informuję. Skoro piszę, że po pokazaniu się godziny nic się nie nagrywa, to tak jest, rozumiesz? Jeśli Twój dekoder działa dobrze, to się ciesz, ale nie oznacza to, że i inne muszą działać. Ostatnio Lucius potwierdził, że jest problem z nowym softem, więc to nie nasze wymysły. A dekodera nie będę wymieniał, bo zdaje go z końcem sierpnia, więc mi się to zwyczajnie nie opłaca.

 

Aha, "da się trafić na dobry", to dopiero jest farsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że moje tu poglądy są mocno niekoszerne, ale zdecydowanie zachęcam do dochodzenia swoich praw na drodze niezgodności zakupionego towaru z zawartą z C+ umową, bo powody są aż nadto jawne.

 

Odbiornik PACE PVR, absolutnie nie spełnia kryteriów bezproblemowego odbiornika, za którego najem trzeba płacić jakiekolwiek pieniądze, choćby i złotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja miałbym problemy z dekoderem takie czy inne to poszedłbym wymienić. Jakby usterki znów wystąpiły to znów bym wymienił. Wymieniałbym te dekodery tyle razy aż w końcu doczekałbym się takiego egzemplarza lub czasów gdy Pace pracowałby tak jak powinien.

Niby szkoda byłoby mi tych nagrań ale jak sie zastanowić to i tak nie ma specjalnie kiedy obejrzeć zapisanych filmów a jak już jest czas to przeważnie mam ochote oglądać coś na żywo a zapisane odkładam sobie na później...

I tak w kółko a te filmy co mam zapisane,obejrzane ale uważam za dobre i szkoda mi ich usunąć to i tak pewnie już ich nieodtworze bo po co w sumie. Może raz np. jak kumple wpadną czy kobieta.

Tak czy inaczej wymiany sprzętu (do skutku) są raczej bardziej obiecujące niż pisanie maili.

One nie pełnią w takim stopniu istotnego znaczenia w kierunku naprawdę porządnego oprogramowania co rejestracja wielu wymian tego dekodera przez użytkowników.

Ja osobiście uważam też że jest pare jeszcze niedociągnięć jak np grafika menu głównego oraz jego rozdzielczość.

Ogólnie mój Pace chodzi poprawnie, nie mam większych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek - wielkie dzięki, twój sposób działa.

O swoim Pace powiem tyle:

Kiedyś chciałem wypożyczyć film i nie mogłem. Pani na linii powiedziała, żebym wymienił dekoder, ale stwierdziłem iż nie ma po co, bo i tak nie korzystam z VOD.

Wszystko mi idealnie nagrywa na każdym kanale, czy na żywca czy z zaprogramowania.

Dopiero po ostatniej aktualizacji co jakiś czas się resetuje do czego przywykłem :D

Tak to wszystko działa OK.

Zapomniałbym, mój egzemplarz - PACE made in Ukraina :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem stałym czytelnikiem tego forum a teraz zostałem zmuszony do napisania swojego pierwszego postu. Mam konwerter monoblock quad Maximum Pro-line P-24, jeden kabel idzie do dekodera Sagem SD, drugi do Pace. Jeżeli Sagem jest włączony to Pace uruchamia się bez problemu, w przeciwnym razie nie włącza się. Znalazłem info, że ten konwerter nie współpracuje z Pacem. Mam zatem pytanie czy można coś zrobić z tym problemem? Czy w przyszłości nowsze oprogramowanie do dekodera coś zmieni? Nie chciałbym kupować drugiego konwertera. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torre24, dzięki takiemu podejściu do tematu, mamy drogie i źle wyposażone samochody w salonach, znacznie gorszy sprzęt, niż w krajach z większymi wymaganiami rynku, gorsze warunki gwarancji, fatalne dekodery od takich firm jak C+ i ... bardzo, ale to bardzo wiele innych spraw, których wymienianie spowodowałoby, że musiałbym tu na ten temat napisać wcale niemałą rozprawę.

 

Gdyby C+, mając na uwadze, że sprzęt który oferuje, to zwykły [beep], nie pobierała za jego najem ani złotówki, to byłaby inna sytuacja, ale oni bezczelnie kasują są to coś pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja posiadam wszystkie trzy platformy C+,CP,N i wszystkie dekodery z możliwością nagrywania, więc coś na ten temat mogę napisać, a opinia może być tylko jedna C+ to jedno wielkie nieporozumienie, dekoder Pace to chyba odpad z chin, za który kasują po 20 zł, oprogramowanie to odpad z Taiwanu, a menu jako platformy to chyba Eskimosi by lepsze zrobili, bo po za zmianami diod to od przejęcia Wizji TV nic się nie zmieniło czerwono zielono i kiczowato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torre24, dzięki takiemu podejściu do tematu, mamy drogie i źle wyposażone samochody w salonach, znacznie gorszy sprzęt, niż w krajach z większymi wymaganiami rynku, gorsze warunki gwarancji, fatalne dekodery od takich firm jak C+ i ... bardzo, ale to bardzo wiele innych spraw, których wymienianie spowodowałoby, że musiałbym tu na ten temat napisać wcale niemałą rozprawę.

 

Gdyby C+, mając na uwadze, że sprzęt który oferuje, to zwykły [beep], nie pobierała za jego najem ani złotówki, to byłaby inna sytuacja, ale oni bezczelnie kasują są to coś pieniądze.

Dlatego trzeba wymieniać, wymieniać, wymieniać. Dla Cyfry są to także koszty. Jeśli zamiast psioczyć na forum każdy kto ma usterkę wymieni dekoder kilka razy w miesiącu to będzie to zapewne skuteczniejsze niż maile, reklamacje, bojkot na facebooku itp. i jest szansa, że ktoś się wreszcie dopatrzy faktu, że oferowany jest sprzęt, z którego klienci zadowoleni nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakieś dekoderowe fatum spadło na mnie chyba ostatnio , jak nie nbox to teraz pace.

Ale do rzeczy. otóż posiadam Pace PVR ponad rok w zasadzie od początku miał dziwne objawy , tzn. podglądnięcie opisu programu powodowało start nagrywania , wybierałem na pilocie np. kanał 3 a wskakiwał kanał 9 itp, itd.

Ponieważ nie było to zbyt dotkliwe [ raz na dzień powiedzmy ] szło wytrzymać.

Po ostatnich dwóch softach częstotliwość tych objawów jakby wzrosła , ale co tam dalej szło wytrzymać. No i dziś przyszedł krach, podczas przełączania z tvn na polsat news nagle pojawił się w górnym rogu tv napis 16/9 dekoder się nie zawiesił ale znikł obraz i dźwięk [ wyświetla tylko opis programu ].

Nie działa również ani obraz ani dźwięk przy próbie odtwarzania własnych nagrań. Reset nic nie pomaga.

Miał ktoś kiedyś takie objawy i dał sobie z nimi radę ? Dzięki za odpowiedź . Pozdrawiam.

P.S

Już bym go wymienił , ale przebywam za granicą i nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E508 to jest problem z dyskiem twardym :(
Nie tak dawno chwaliłem ,że nic memu deku nie dolega a tu w przeciągu kilku dni dwa razy wyskoczył mi komunikat E 508 ale reset/wyciągnięcie kabla/pomógł.Zadzwoniłem do C+ i pan technik stwierdził,że wspomniane E-508 sygnalizuje zawieszenie się deka i tu tylko pomaga reset natomiast poważną awarię sygnalizuję E 506.No jak na razie skończyło się na tych dwóch razach bo faktycznie szkoda dawać do wymiany z uwagi na nagrany materiał.Cyfra@czy to taki jednorazowy wyskok czy faktycznie trzeba szykować się na podmianę.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie problem, że programy są przesunięte, ale dekoder coś świruje, mi np. nagrał tylko to co oglądałem, bo jak przełączyłem to urwał nagranie (milczenie jest złotem oraz człowiek, który gapił się na kozy), że o tym jak zaprogramowałem sobie nagranie z epg i wychodząc z domu widziałem jak świeci diodą, że nagrywa to po powrocie już nic nie było. Nawet tego co nagrywało się jak wychodziłem.

 

Generalnie z obserwacji aktualny soft jest totalnie uwalony w kwestii nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wonsik, pracujesz w Cyfrze, wiec powinieneś wiedzieć co się dzieje. Ale skoro nie wiesz zacytuję luciusa:

 

Użytkownicy Pace PVR model HDS7241:

 

Rzeczywiście pojawił się błąd, który wykryto w obecnym oprogramowaniu i który jest związany z nienagrywaniem niektórych programów (z jednej ćwiartki satelitarnej) w trybie standby, jeśli abonent nie ma anteny z konwerterem twin.

Po licznych uwagach użytkowników PACE 500GB zgłoszono jeszcze problem występowania tego typu nieudogodnień również przy użyciu anteny z twinem!

 

Aktualizacja oprogramowania planowana jest na okres powakacyjny.

 

Stan na dzisiaj jest taki, że ani Pace ani NDS, czyli producenci dekodera i oprogramowania, nie znaleźli przyczyny problemu w swoich kawałkach oprogramowania, ale caly czas nad tym pracują.

 

Ciekawe kiedy Cyfra przyzna się oficjalnie do tego, że wina leży po ich stronie. Wiem, wiem, nigdy się nie przyzna, bo byłaby to podstawa do ubiegania się o zwrot pobranej dzierżawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...