Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wymienialem ostatnio tv z samsunga na LG.po zmianie na LG wystarczy ze ruszam delikatnie kabel HDMI i odrazu wyskakuje mi ze brak sygnalu i rozlacza sie dekoder i ponownie zalacza.musze sie sporo nameczyc aby zaczelo dzialac normlanie.wczesniej na samsungu nic takiego sie wydarzalo a po zmianie odrazu przy pierwszym wlaczeniu.czym to moze byc spowodowane.czy to wina tylko kabla HDMI czy cos z dekoderem jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam PACE'a PVR już z logiem nc+.

odebrany tyle co, w ramach przedłużenia umowy, jako drugi niezależny dekoder do MR

 

Pierwszy dekoder to również PACE PVR, którego mam gdzieś od 2-3 lat. Stary ma niebieskie podświetlenie na froncie, ten nowy ma turkusowe i mniej wyraźne (plastik jest chropowaty, w starym jest gładki). Problem w tym że nie wiem czy TTTM czy to odosobniony przypadek. Stary PACE owszem demonem prędkości nie jest, ale ten to jakiś dramat. Przełączam kanały jeden po drugim i nagle zwiecha - 30 sekund... czasami minuta zanim zmieni kanał. Wtedy na ekranie wyświetla się informacja o kanale i godzina i tak to wszystko stoi, nie znika po tych kilku sekundach. Zupełnie tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo chyba walnął mi dek. PACE.

 

Otóż kiedy go włączam mam info na ekranie tv: "brak sygnału na wejściu sat 2. funkcja nagrywania jest obecnie wyłączona. aby włączyć nagrywanie zmień w menu typ konwertera na pojedynczy (menu-7-1) lub podłącz kabel satelitarny do wejścia sat2"

I teraz mam 2 kable satelitarne sprawdzałem oba są ok, ponieważ sprawdziłem w ten sposób, że każdy kabel pojedynczo włączałem do sat1 przy ustawieniach w dek. konwertera na pojedynczym i z każdego kabla sygnał był, więc to nie wina kabli.

 

Rozumiem, że mam uszkodzone gniazdo sat2 w dekoderze, tak ? dekoder do wymiany, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam pytanie, bo chyba walnął mi dek. PACE.

Otóż kiedy go włączam mam info na ekranie tv: "brak sygnału na wejściu sat 2. funkcja nagrywania jest obecnie wyłączona. aby włączyć nagrywanie zmień w menu typ konwertera na pojedynczy (menu-7-1) lub podłącz kabel satelitarny do wejścia sat2"
I teraz mam 2 kable satelitarne sprawdzałem oba są ok, ponieważ sprawdziłem w ten sposób, że każdy kabel pojedynczo włączałem do sat1 przy ustawieniach w dek. konwertera na pojedynczym i z każdego kabla sygnał był, więc to nie wina kabli.

Rozumiem, że mam uszkodzone gniazdo sat2 w dekoderze, tak ? dekoder do wymiany, tak ?"

Też tak mam..instalacja sprawdzona i działa na sat1 i sat2 jak przepinałem kable..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam pytanie, bo chyba walnął mi dek. PACE.

Otóż kiedy go włączam mam info na ekranie tv: "brak sygnału na wejściu sat 2. funkcja nagrywania jest obecnie wyłączona. aby włączyć nagrywanie zmień w menu typ konwertera na pojedynczy (menu-7-1) lub podłącz kabel satelitarny do wejścia sat2"
I teraz mam 2 kable satelitarne sprawdzałem oba są ok, ponieważ sprawdziłem w ten sposób, że każdy kabel pojedynczo włączałem do sat1 przy ustawieniach w dek. konwertera na pojedynczym i z każdego kabla sygnał był, więc to nie wina kabli.

Rozumiem, że mam uszkodzone gniazdo sat2 w dekoderze, tak ? dekoder do wymiany, tak ?"

Też tak mam..instalacja sprawdzona i działa na sat1 i sat2 jak przepinałem kable..

A ustawiłeś Antenę na PACE ( opcja ) konwerter Twin..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przepnij kable by się upewnić.. z sat1 do sat2 i zobacz co Ci pokaże sprawdź instalację .. do konwertera pewnie gdzieś kabel nie łączy..

 

każdy kabel sprawdzałem osobno przy ustawieniach dek. na konwerter pojedynczy i dalej pierwszy kabel do sat 1 i później drugi kabel do sat 1, sygnał z obu kabli był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Pace mozna ustawic aby nie przechodził w tryb standby? Pace jest juz z noym softem po ostatnich aktuualizacjach.

Nie wiem, jaki tego cel, ale zrób tak: MENU, 7, 1, OK, 9. W tym menu ustaw "Autowyłącznie" na "nieaktywne".

Poza tym :read: , bo już kilkakrotnie było to wałkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie możliwa wymiana. Osobiście, już po "czarnym czwartku" (21 marca) widziałem takie w punkcie nc+ przy czym sprzedawca zastrzegał, że nie są one dostępne do nowych umów. Tak więc dla kogo miałyby one być? Ale to wszystko jeszcze może się pozmieniać w świetle ostatnich zawirowań w tej i wokół tej platformy. Zresztą, w ofercie w dekoderach pozostałych są dekodery PVR, i Pace i Philips. Jest nawet nawet Philips 6201, którego już rzekomo nigdzie nie było...http://ncplus.pl/oferta/dekodery-reszta Oczywiście wszystkie one pod nowymi nazwami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie na przyszłość,co będzie jeśli Pace nam padnie i trzeba będzie go wymienić,czy dostaniemy drugi Pace,czy będą wciskać nowe modele?

26-go marca odebrałem Pace. Wymieniłem go Sagemcoma przedłużając umowę. Pace z logo Cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydają dalej ten dekoder. Wymieniłem go 29 marca z Sagemcoma. Pace ma już logo NC+.

 

Otóż kiedy go włączam mam info na ekranie tv: "brak sygnału na wejściu sat 2. funkcja nagrywania jest obecnie wyłączona. aby włączyć nagrywanie zmień w menu typ konwertera na pojedynczy (menu-7-1) lub podłącz kabel satelitarny do wejścia sat2"

I teraz mam 2 kable satelitarne sprawdzałem oba są ok, ponieważ sprawdziłem w ten sposób, że każdy kabel pojedynczo włączałem do sat1 przy ustawieniach w dek. konwertera na pojedynczym i z każdego kabla sygnał był, więc to nie wina kabli.

Też mam ten komunikat, mimo iż oba kable podłączone i sygnał jest na dostępny na obu kablach. Wczoraj nawet nagrywałem jeden program i równocześnie oglądałem z innych transponderów programy i nie było problemu. Dziś włączam i znowu ten komunikat się wyświetlił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Pace mozna ustawic aby nie przechodził w tryb standby? Pace jest juz z noym softem po ostatnich aktuualizacjach.

Nie wiem, jaki tego cel, ale zrób tak: MENU, 7, 1, OK, 9. W tym menu ustaw "Autowyłącznie" na "nieaktywne".

Poza tym :read: , bo już kilkakrotnie było to wałkowane.

Jak po co a dzięki temu mam nadal starą listę programową.O każdą aktualizację pyta zamiast ją automatycznie zrobić.Odnośnie zablokowania wyłączania dekodera po 4 godz, nie zmieniania niczego z tego samego menu wyłącz auto wyłączanie i jest spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria ;-) I nadal nie wiadomo, jaki cel przyświeca koledze chcącemu wyłączyć autowyłączanie. Przecież stara lista nie jest wynikiem wyłączenia automatycznego przechodzenia w standby, a o standby właśnie pytał @PawelPe. Osobiście wolałem we wspomnianym menu wyłączyć autoaktualizację. Wprawdzie przy każdym włączeniu jestem pytany, czy chcę zaktualizować listę programów, ale wciskam "A" i do tej pory na obu Pace'ach mam starą listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria ;-) I nadal nie wiadomo, jaki cel przyświeca koledze chcącemu wyłączyć autowyłączanie. Przecież stara lista nie jest wynikiem wyłączenia automatycznego przechodzenia w standby, a o standby właśnie pytał @PawelPe. Osobiście wolałem we wspomnianym menu wyłączyć autoaktualizację. Wprawdzie przy każdym włączeniu jestem pytany, czy chcę zaktualizować listę programów, ale wciskam "A" i do tej pory na obu Pace'ach mam starą listę.

 

nie doprecyzowalem pytania takze sorry. problem rozwiazany.

a powod banalny. nie chcialem aby sie wylaczal po dluzszym czasie bez zmian kanalow. pare razy zrobil to w nieodpowiednim momencie i mnie wnerwil:)

a nowy uklad programow no coz jest jaki jest ale mozna przywyknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...