Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak to ktoś płaci 5 czy też 20 zł miesięcznie a oczekuje sprzętu na miarę kosmicznych technologii który oprócz wszystkich potrzebnych funkcji będzie jeszcze prał gotował i sprzątał.

 

nie no nie przesadzaj, proszę cię. ja używam tego dekodera już ponad 2 lata. i proszę nie pisz jakichś bzdur o kosmicznych technologiach - wystarczy, żeby działały podstawowe funkcje jak EPG. nie wierzę, że u Ciebie zawsze na zawołanie działa EPG z informacją o aktualnej audycji i następnej na podstawowych kanałach jak TVP i TVN. bo jeśli coś oglądam na TVP1 i w danym momencie nie mogę nagrać audycji z samej jedynki albo (kosmos!) z TVN bo akurat EPG się nie wyświetla to niestety ale jest to dyskwalifikacja sprzętu... dodając do tego fenomenalne opisy audycji typu DLA PRZEDSZKOLAKÓW, LEKKOATLETYKA przy prawie każdym programie na TVN albo TVP to faktycznie jest to kosmiczna technologia, której nie ma nikt :)

 

wszyscy chyba się pogodziliśmy, że nie ma co wymagać od tego sprzętu ładnej grafiki, szybkości działania czy aplikacji na poziomie jak np. YOUTUBE ale EPG na 2 audycje powinno jednak działać ZAWSZE chociaż na podstawowych kanałach... to chyba nie jest zbyt wiele jak na 21. wiek. a jeśli jeszcze znajomi wpadną i czytają te prześmieszne opisy audycji, że akurat oglądamy "PIŁKĘ NOŻNĄ" mimo, że na ekranie jest koncert to jest to wstyd w zamian za drogi abonament :)

 

P.S. nagrałem wczoraj "FANI CZTERECH KÓŁEK" z discovery. dzisiaj odtwarzam i chcąc sprawdzić opis EPG pokazuje zupełnie inną audycję (zakładam, że wcześniejszą) - a więc nie dowiedziałem się co oglądam (który odcinek i rok produkcji)... żenada.... w międzyczasie dźwięk zaczął się kompletnie rozjeżdżać z obrazem... na angielskiej ścieżce synchro było ok. także panie Jerzykowski sam Pan widzi co się dzieje i nie są to kosmiczne wymagania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to że epg działa na segemie - na wszystkich (chyba) kanałach z tego co pamiętam na pewno było na tvn 24 , nawet na Histler'ze było, więc to nie jest żadna wina nadawcy.

Następnym dowodem na bład softu może być to że na kanale na którym niby nie ma epg bieżącą i następną audycję można przeczytać.

 

A mi ostatnio pace'sik zaczął inne szopki stawiać , po każdym włączeniu pisał że nie da się nic nagrać, bo tylko jeden kabel jest podłączony-oczywiście to bzdura bo zaraz potem dało się włączyć nagrywanie i time shift też działał. Po za tym na tvn turbo piksele, canal+ film brak sygnału itp dziwy. Po wyczyszczeniu eeprom'a wszystko działa - normalnie kosmiczna technologia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Czy moglby mi ktos wytlumaczyc co sie dzieje z moim dekoderem... Wrocilem z urlopu (cala elektryka byla wylaczona), prad znow plynie w kablach, siadam przed TV a dekoder nie startuje. Zapala sie blekitna dioda na ok 10 sek po czym zmienia sie na czerwona. Sygnal z pilota dochodzi (dioda mroga podczas naciskania klawiszy) lecz dekoder nie startuje. Czy ma ktos pojecie o co chodzi?

 

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do cyfry. Kazali odlaczyc kabel zasilania, wyjac kart i odlaczyc kabel antenowy. Tak zrobilem, dekoder zastartowal z TVP2 HD i jest zawieszony. Mila pani powiedziala zeby wylaczyc na 30min i sprobowac to powtorzyc. Jesli dalej bedzie dekoder zawieszony na jednym kanale (zmiana kanalow nie dziala z dekodera i pilota) to dekoder do wymiany. Po 1 miesiacu... Wczesniej mialem Philipsa i choc byl wolny to sie z nim absolutnie nic nie dzialo...

Maly update. Najpierw wszystko odlaczam, wyjmuje karte i wykonuje ponizsze czynnosci:

 

1. podlaczam do zasilania. dioda jest niebieska, pozniej na chwile czerwona i znow wraca niebieska z nazwa kanalu na srodkowym panelu. Nawet moge zmieniac kanaly (bez obrazu oczywiscie) i wejsc do menu. Az pomyslalem alleluja! Ale...

2. dekoder prosi o karte wiec ja dostaje i ciagle mego wejsc do menu i zmieniac kanaly

3. podlaczam kabel antenowy, startuje program ktory zostal uprzednio wybrany i dekoder sie zawiesza. Nie reaguje na pilota, z dekodera tez juz nic nie mozna zmienic. I tak za kazdym razem. Czy ma moze ktos jeszcze jakis pomysl jak to wyprostowac zanim oddam do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku, tylko koniec. Ponad 5 lat miałem rekordery od ADB i one były głównym powodem zmiany. Ostatnie dwa lata używania nMultiroom Premium tak mnie zniechęciły do tych dekoderów, że jedynym wyjściem była zmiana platformy. Dopiero miesiąc "bawię" się Pace i prawie wszystko co piszecie może jest prawdą, ale porównując ten: wolny, z brzydkim menu, słabym EPG do TURBO ogłaszanego jako najlepszy dekoder na rynku nie żałuje swej decyzji, Pace po prostu pokazuje obraz na TV, a to jest jego podstawowym zadaniem. W dodatku subiektywnie odniosłem wrażenie że obraz jest lepszej jakości.

Jak piękne fajerwerki wpływają na działanie najlepszego dekodera można np. poczytać http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=60849.

Te przenikające się efekty, rozwijające menu, i inne cuda, może ładne, ale ja wolę poczekać 2 sek. przy podłączaniu kanałów HD, zobaczyć brzydkie info, ale później mieć ładny obraz i dźwięk i jak do tej pory zawsze jest, może i dla tego że antenę ustawiłem przy pomocy dekodera ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działanie tego dekodera pokazane i opisane na tym filmiku
to jest norma?

Działanie dekodera tak, ale użytkownika już nie, ponieważ trzeba mieć źle w głowie żeby z poz. 124 do 20 przebijać się przez sześć ekranów spisu kanałów zamiast skorzystać z przycisku E i załatwić to kilkoma (konkretnie czterema: E; 2; 0; OK) przyciśnięciami guziorów na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alien125, no właśnie widzę, że nie ma "jedynego dobrego" w cyfrze, każdy ma jakieś wady. Trzeba teraz tylko wybrać mniejsze zło ;) Małe podsumowanie:

+ wbudowany dysk dużej pojemności

+ dwie głowice (aczkolwiek żeby wykorzystać trzeba zmienić konwerter i puścić jeszcze jeden kabel)

- dużo wolniejsza praca niż Sagemcom

- problemy z działaniem epg

+/- lista ulubionych kanałów

Jakieś jeszcze wady/zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...