Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy z Waszymi sprzętami nadal występuje problem zwany "niebieską diodą z rana"?? Ja ostatnio zauważyłem taką prawidłowość, że jak miałem ustawione cykliczne nagrywanie (meczy na Euro) to ten problem całkowicie znikł (nie przypuszczałem wtedy, że to ma związek z nagrywaniem), a od czasu jak mistrzostwa się zakończyły i nagrywanie wyłączyłem co rano wita mnie piękna niebieska poświata z mojego dekoderka... Jak myślicie, ma to jakiś związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Pace ani Philips nie dają możliwości użytkownikowi regulacji parametrów obrazu, bierze się go takim, jaki jest. Dlatego poruszanie tego uważam za zbyteczne. Inną bajką jest który z tych dekoderów obiektywnie generuje lepszy obraz. I tu już wkraczamy w subiektywne odczucia, bo chyba na chwilę obecną nikt za pomocą przyrządów pomiarowych ich możliwości nie konfrontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek wchodzi nowy soft / dekoder będzie się włączał w 5 sekund / epg będzie się wyswietlało od razu / szybciej bedzie przełączał kanały / bedzie się sam aktualizował i pobierał nową liste kanałów / będzie wyświetlał info o złym podłączeniu tj. twin/pojedynczy / bedzie pokazywał osobne info o wygaśnięciu uprawnień a braku kanału w ofercie programowej.. ma być kozak. Pewne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
aktualki leca od pt do pn ...

 

W pozostałe dni tygodnia i tak można wymusić pobranie softu (P-P+ i przycisk Power), więc raczej nie powinno z tym być problemu.

 

Na razie dostępny jest tylko 152 i 152i (dziś sprawdzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają być dwa tryby do wyboru. Zwykły i ekologiczny. W zwykłym dekoder będzie przechodził tylko do standby (coś jak w dekoderach N) dzięki temu będzie szybko startował i miał cały czas w pamięci np. EPG. Efekt uboczny to ciągłe zużycie ~20W.

W ekologicznym trybie będzie się uruchamiał podobnie jak teraz, ale będąc wyłączony nie będzie pobierał prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nowego w poniedziałek nie pojawi - nie wieżę w takie ciekawostki. A jeżeli się mylę to będzie jak ostatnio - dekodery staną się bezużyteczne, Cyfra dostanie tony reklamacji, lekko znowu wywalcze 3 miechy gratis a przez następne 3 będziemy czekać na cudowne uzdrowienie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej krytykować coś czego się na oczy jeszcze nie widziało. Może powstrzymajcie się jeden z drugim z komentarzami do czasu pojawienia się softu. Jest pewne że soft będzie i to wkrótce. Poniedziałek jest rzeczywiście dziwną datą. Bo jeśli soft jest gotowy to czemu nie zacząć nadawać go jutro? Chyba, że Cyfra zmienia harmonogram aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 wat to niezbyt dużo. Powiedzmy ze dziennie oglądamy telewizję średnio 6 godzin, czyli 18h to tryb standby. 18x31 dni to 558h czyli w zaokrągleniu 12kWh z 57gr to niecałe 7 złotych na miesiąc. Wolę dać te 7 złotych i nie wkurzać się i zastanawiać czy dobrze skierowałem pilota by włączyć dekoder czy nie, bo diody i tak świeca jak im się chce i nie wiadomo czy dekoder się włącza czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze dziennie oglądamy telewizję średnio 6 godzin, czyli 18h to tryb standby.

Rozumiem, że jeśli dziennie ogladasz TV przez 6 godzin to niecała minuta na załączenie sie ze standby to "cała wieczność".

Chyba społeczeństwo musi jeszcze dojrzeć do pewnych zachowań i myślenie w stylu "...co mi tam siedem zł na miesiąc i jakieś 12 kWh bo dekoder uruchamia się całe 30 sekund prędzej..." będzie raczej odosobnione.

Oczywiście każdy ma wybór... :(

 

Mój TV włącza się około 10 sekund, amplituner przez HDMI od TV około 10, subwoofer około 10 po otrzymaniu sygnału audio co daje w sumie 30 sekund. Czyli za parę sekund startuje Pace i wszystko jakoś się zgrywa. W sumie te 40 sekund w cale mi nie przeszkadza. W sam raz tyle czasu aby rozsiąść sie w fotelu, zdjąć kapcie, chwycić piwko do ręki i dać jednego łyka. :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...