Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez wzgląd na mariaż obydwu spółek, za chwilę będzie bez różnicy gdzie kto jest.

 

Tylko jest pytanie "kiedy".

No bo jak teraz wezmę promocję to zmiana dopiero za 15 miesięcy.

Też (biorąc pod uwagę powszechnie tu opisywane problemy z PACE) wziąłbym n-kę ale brak tam C+ we wszelkich odmianach a to blokuje u mnie tę decyzję.

A zależy mi też na nagrywaniu audycji, więc PVR dla mnie jest niezbędny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspawany pewne nie jest :P Ale obawiam się, że jakieś plomby są i mogą być kłopoty.

 

 

Ja mam może trochę głupie pytanie ale co tam. Wiadomo, że do nagrywania audycji A i jednoczesnego oglądania B potrzeba podłączyć dwa kable od anteny. Niestety jak robiłem instalację w domu to tego nie przewidziałem i mam jeden. Pytanie:

 

1. Czy możliwe jest zastosowanie jakiegoś rozdzielacza ? Niby takie coś sprzedają ale czy to będzie działać ? Czy jednak muszę pociągnąć drugi kabel i założyć konwerter TWIN ?

2. Mam natomiast pociągnięty drugi kabel ale od TV naziemnej. Czy na takim kablu zadziała SAT ? Zakłam, że nie ale zapytać nie zaszkodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspawany pewne nie jest :P Ale obawiam się, że jakieś plomby są i mogą być kłopoty.

 

 

Ja mam może trochę głupie pytanie ale co tam. Wiadomo, że do nagrywania audycji A i jednoczesnego oglądania B potrzeba podłączyć dwa kable od anteny. Niestety jak robiłem instalację w domu to tego nie przewidziałem i mam jeden. Pytanie:

 

1. Czy możliwe jest zastosowanie jakiegoś rozdzielacza ? Niby takie coś sprzedają ale czy to będzie działać ? Czy jednak muszę pociągnąć drugi kabel i założyć konwerter TWIN ?

2. Mam natomiast pociągnięty drugi kabel ale od TV naziemnej. Czy na takim kablu zadziała SAT ? Zakłam, że nie ale zapytać nie zaszkodzi :P

1. nie dziala (na jednym kablu da sie nagrywac i ogladac cos innego pod warunkiem ze sa to programy z jednej cwiarki czestotliwosci)

2. nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspawany pewne nie jest :P Ale obawiam się, że jakieś plomby są i mogą być kłopoty.

 

 

Ja mam może trochę głupie pytanie ale co tam. Wiadomo, że do nagrywania audycji A i jednoczesnego oglądania B potrzeba podłączyć dwa kable od anteny. Niestety jak robiłem instalację w domu to tego nie przewidziałem i mam jeden. Pytanie:

 

1. Czy możliwe jest zastosowanie jakiegoś rozdzielacza ? Niby takie coś sprzedają ale czy to będzie działać ? Czy jednak muszę pociągnąć drugi kabel i założyć konwerter TWIN ?

2. Mam natomiast pociągnięty drugi kabel ale od TV naziemnej. Czy na takim kablu zadziała SAT ? Zakłam, że nie ale zapytać nie zaszkodzi :P

1. nie dziala (na jednym kablu da sie nagrywac i ogladac cos innego pod warunkiem ze sa to programy z jednej cwiarki czestotliwosci)

2. nie dziala

 

 

ad. 1 - właśnie że działa, posiadam Multiband Converter 9640 S , zainstalowany jeszcze jesienią do dekodera pace 500. Czasem zdarza się że na kanałach HBO znika sygnał, nie potrafię jednak określić czy powodem jest źle ustawiona antena, czy sam multiband converter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zcyber nie wiem czy warto wydawać tyle siana na takie urządzenie. Chyba lepiej jednak pociągnąć kabel.

 

co do drugiego pytania dymka to nie rozumiem czemu się uparliście że nie będzie działał, przecież to taki sam kabel koncentryczny jak do satki. Istnieje nawet prawdopodobieństwo że kolega dymek pociągnął sobie porządny, gruby, podwójnie ekranowany kabel do anteny naziemnej, a jeżeli nie to nawet na starym, wątpliwej jakości kablu musi działać, choć na pewno straty sygnału będą znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest pytanie "kiedy".

No bo jak teraz wezmę promocję to zmiana dopiero za 15 miesięcy.

Też (biorąc pod uwagę powszechnie tu opisywane problemy z PACE) wziąłbym n-kę ale brak tam C+ we wszelkich odmianach a to blokuje u mnie tę decyzję.

A zależy mi też na nagrywaniu audycji, więc PVR dla mnie jest niezbędny...

 

Kiedyś gdzieś czytałem że do końca tego roku nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zcyber nie wiem czy warto wydawać tyle siana na takie urządzenie. Chyba lepiej jednak pociągnąć kabel.

 

co do drugiego pytania dymka to nie rozumiem czemu się uparliście że nie będzie działał, przecież to taki sam kabel koncentryczny jak do satki. Istnieje nawet prawdopodobieństwo że kolega dymek pociągnął sobie porządny, gruby, podwójnie ekranowany kabel do anteny naziemnej, a jeżeli nie to nawet na starym, wątpliwej jakości kablu musi działać, choć na pewno straty sygnału będą znaczne.

 

 

Kabel jest nowy, 3 lata temu kładziony więc na pewno najpierw na nim spróbuje zanim wezmę się za wiercenie. A nóż będzie działać.

 

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

... wziąłbym n-kę ale brak tam C+ we wszelkich odmianach a to blokuje u mnie tę decyzję.

A zależy mi też na nagrywaniu audycji, więc PVR dla mnie jest niezbędny...

 

Wielu rozsądnych klientów, aczkolwiek niebiednych, bierze sprawy w swoje ręce i kupuje po produkcie z ofert obecnych dwu spółek.

Ma więc to, co w obydwu spółkach najlepsze.

 

A ma to spory potencjał, bo po połączeniu obydwu podmiotów, łatwiej będzie wybierać to, co dla nas istotne, oczywiście mówię tu o aspekcie sprzętowym.

 

A tak na marginesie, to jeśli zależy Ci jedynie na PVR, to nie jesteś uwiązany do dekoderów dedykowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, musi hulać, jak będzie nawet nieco gorszy jakościowo to co najwyżej będzie nieco słabszy sygnał ale pewnie i tak nie na tyle żeby uniemożliwić oglądanie. Poza tym żebyś nie stracił naziemnej możesz podłączyć taki gadżet

http://www.dipol.com.pl/sumator_sygnalow_tv-sat_dc-009_terra_R85300.htm

 

na wyjściu podpiąć kabel o którym tutaj rozprawiamy a w pokoju dać gniazdo do rozdzielenia sygnału i tym sposobem będziesz miał dalej naziemną i drugi kabel sat do swojego pace'a, oczywiście najpierw sprawdź "na sucho" jaki masz sygnał bo pewnie przy użyciu takich elementów nieco siła spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to jeśli zależy Ci jedynie na PVR, to nie jesteś uwiązany do dekoderów dedykowanych.

Tzn. zależy mi najbardziej na C+ i HBO oraz na możliwości nagrywania.

No i oczywiście możliwość nagrywania niezależnie od oglądanego programu.

Masz jakieś konkretne propozycje ?

 

BTW: co daje mi a w czym przeszkadza dekoder "dedykowany" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz nagrywać jedno a oglądać drugie to wymaga to zakupu tunera za około 1,5k (mniej więcej od tej kwoty zaczynają się tunki z dwiema głowicami dvb-s2) co dla niektórych może być nie to przeskoczenia.

 

dekoder od providera daje Ci dostęp do dodatkowych usług np. VOD, C+ na życzenie, Seriale w HBO, TV rachunek czy serwis internetowy ICA, poza tym nie martwisz się o listę kanałów - coś się zmienia pobierasz sobie nową i po sprawie, nie działa prawidłowo masz pomoc techniczną albo go wymieniasz za darmo w zakupionych osobno dekach będziesz musiał sam dbać o takie rzeczy jak nowy soft czy lista kanałów, a jak go szlag trafi to zostajesz bez sprzętu ale za to daje o wiele większe możliwości jeśli chodzi o zarządzanie jego parametrami, czy w końcu samą listą kanałów o interfejsie nie wspomnę.

 

A w czym przeszkadza? no w przypadku cyfry na pewno nie zapewnia spokoju ducha bo trzeba się użerać ze spartaczonym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... a jak będzie kiepski to wzmacniacz i tak nie wiele da.

 

Ciekawa opinia :) , ale mam inne doświadczenia i +20dB, to zawsze widać.

 

jeżeli chcesz nagrywać jedno a oglądać drugie to wymaga to zakupu tunera za około 1,5k (mniej więcej od tej kwoty zaczynają się tunki z dwiema głowicami dvb-s2) co dla niektórych może być nie to przeskoczenia.

...

 

I tu się mylisz, bo oryginalnego Openboxa S7 można mieć już za niespełna tysiaka, a posiada wszystko, co tygrysy lubią najbardziej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym przeszkadza? no w przypadku cyfry na pewno nie zapewnia spokoju ducha bo trzeba się użerać ze spartaczonym softem.

 

No to się nazywa właśnie ambiwalentne uczucia:

z jednej strony jak już biorę Cyfrę to chciałbym mieć pełną funkcjonalność, także VOD

z drugiej czytam ten wątek od paru dni i obawiam się wzięcia PACE'a a następnie braku mozliwości korzystania z tych funkcjonalności na które liczyłem....

No i tak sobie zawieszony jestem...... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...