Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już jakiś czas temu przewinął się ten temat. Faktem jest że Nasze Pace'y produkowane są w różnych krajach, zapewne wykorzystywane są też różne podzespoły od różnych podwykonawców/producentów stąd pewnie bierze się taka różnorodność w ocenach tego urządzenia.

 

Ja osobiście choć nie oczekuję od tego sprzętu zbyt wiele to nie doświadczam tak frustrujących zachowań jak co niektórzy, co więcej nie zauważyłem nawet różnicy w działaniu wersji testowej softu 150 i tej oficjalnej. Wszystko po prostu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymusiłem jeszcze raz wgranie softu. Pomigał na niebiesko więc pewnie coś tam wgrał. Sprawdziłem na szybko, czy może chociaż lista kanałów spod klawisza E nie znika po kilku kliknięciach w prawo/lewo. Nic się na lepsze nie zmieniło. Chcę jeszcze ewentualnie wyczyścić pamięć. Możecie mi przypomnieć jak to się robi? Szczególnie chodzi mi o takie wyczyszczenie, które pozostawi nagrania na HDD. Jeśli i to nie pomoże to jadę jutro zamienić i będę tak robił dopóki nie znajdę dobrego egzemplarza.

Drugie pytanko do ewentualnej wymiany: Czy brak tunera MPEG4 można rozpoznać po braku wejść antenowych do niego? Chciałbym wziąć wersję z tym tunerem jeszcze. Chyba że może nowe wersje bez tunera są z lepszych podzespołów i sprawniej odnajdują się z nowym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Pojawiła się dzisiaj nowsza wersja 150tki na satelicie? Postanowiłem spróbować wymusić pobieranie i nie wiem czy jest coś nie tak z oprogramowaniem na plus (lekko przyśpieszył), czy go tylko chwilowo odmuliło.

trudno stwierdzić ale przez jakieś dwa tygodnie męczyłem sie z dekoderem na nowym sofcie, a dzisiaj po wymuszonej aktualizacji jest baaardzo przyjemnie więc albo go odmulili, albo wyłączenie z prądu pomogło - pytanie tylko czy na chwile czy na stałe. przynajmniej jakby nie było to i tak warto to zrobić :-)

 

To po co Ci taki dek?

bo mam 2 dzieci (3latka i roczek) i nie oglądam przy nich telewizji, dopiero jak pójdą spać to włączamy telewizor i wtedy mogę odtworzyć programy które uciekły mi w dzień.

 

rozumiem ze mowisz o dekoderze PACE pvr z NAGRYWARKA zeby nie bylo domowien >?

 

bo jesli tak to musze CIe zmartwic TEN DEKODER NIE JEST NA SPRZEDAZ I W LEGALNY sposob go po prostu nie kupiles , mimo iz ktos kto CI go sprzedal dal CI na to " paragon"

osoba ktora to sprzedala jest po prostu paserem , a Ty mozesz miec nieprzyjemnosci i to spore !!

Temat zakupu pvr PACE na wlasnosc byl bardzo czesto poruszany na forum poczytaj kolego !!Dla wielu skonczylo sie to policja w domu

misioq chyba troche sie zakrecil i ukrecil bata sam na siebie , wspolczuje !!

po 1/ A wiesz że jak skończy Ci się umowa i nie oddasz dekodera to zapłacisz karę? wtedy dekoder zostaje u Ciebie i możesz sobie nim rozporządzać.

po 2/ Na dekoder mam paragon, kupiłem go od legalnie działającej firmy - paserstwo, czy paserstwo nie umyślne napewno mi nie grozi.

po 3/ Przed zakupem dzwoniłem kilka razy na infolinie i pytałem sie o użytkowanie takiego dekodera - zazwyczaj wypowiedzi były bardzo wymijające, ale kilku konsultantów wysypało się że cyfra to nie wnika i spokojnie mogę użytkować taki dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Możecie mi przypomnieć jak to się robi? Szczególnie chodzi mi o takie wyczyszczenie, które pozostawi nagrania na HDD...

 

Wyłacz dek z sieci.

Wciśnij na obudowie przyciski vol "^" i "v" i włącz zasilanie.

Po chwili pojawi się na wyświetlaczu napis i menu na ekranie tv.

Poruszamy się pilotem.

Aby nie stracić nagrań kożystamy tylko z ostatniej zakładki "Factory Setting" i czyścimy obydwa rodzaje pamięci - eeprom i flash.

Hasło- 555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1/ A wiesz że jak skończy Ci się umowa i nie oddasz dekodera to zapłacisz karę? wtedy dekoder zostaje u Ciebie i możesz sobie nim rozporządzać.

Zapłacona kara nie sprawia, iż dekoder jest twoją własnością.

Gdzie ma policja wjechać? Do Wyszkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ma policja wjechać? Do Wyszkowa?

 

Dajcie człowiekowi spokój. Jakby policja po każdy lewy dekoder i inny sprzęt elektroniczny miała jechać to by im ludzi zabrakło. CYFRA też prawdopodobnie ma inne zajęcia. Co im za różnica, że jakiś 1% dekoderów krąży nieoficjalnie na rynku, skoro i tak ich użytkownicy najczęściej opłacają abonament. A tu widzę, że hasło "PVR na własność" wywołuje jakąś niespodziewaną agresję u co niektórych. Każdy sam ryzykuje, że kupuje taki sprzęt. Swoją drogą nie do końca jestem przekonany, że jeśli ktoś zakupi taki sprzęt od osoby, która go nie zwróciła i zapłaciła karę to można go nazwać paserem. Nie spodziewam się jakichś kar z tego tytułu.

 

Aha. Ja swój oficjalnie dzierżawię. Nie wysyłajcie do mnie CBŚ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Możecie mi przypomnieć jak to się robi? Szczególnie chodzi mi o takie wyczyszczenie, które pozostawi nagrania na HDD...

 

Wyłacz dek z sieci.

Wciśnij na obudowie przyciski vol "^" i "v" i włącz zasilanie.

Po chwili pojawi się na wyświetlaczu napis i menu na ekranie tv.

Poruszamy się pilotem.

Aby nie stracić nagrań kożystamy tylko z ostatniej zakładki "Factory Setting" i czyścimy obydwa rodzaje pamięci - eeprom i flash.

Hasło- 555

 

Nic nie pomogło. Reset eprom/flash i nadal znika lista kanałów z klawisza E. Niebieska dioda też pewnie nocą będzie. Jutro wymienię. Prośba jeszcze o podpowiedź jak rozpoznać po obudowie wersję bez tunera MPEG4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie korzystasz z serwisów internetowych to nie aktualizuj. Pobierz tylko nową listę kanałów, ewentualnie jeśli na liście nie będzie kanałów ostatnio dodanych, czyli TVN Style i Turbo w HD to wtedy prawdopodobnie nie masz wyjścia jak tylko pobrać soft nr 150 (żeby kanały zostały dodane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mam 2 dzieci (3latka i roczek) i nie oglądam przy nich telewizji, dopiero jak pójdą spać to włączamy telewizor i wtedy mogę odtworzyć programy które uciekły mi w dzień.

 

Nadal uważam że dwugłowicowy pace jest Ci niepotrzebny skoro i tak nagrywasz programy w standby.

 

Co do zakupów pace'a poza siecią dystrybucji cyfry to obawiam się, że koledzy mają rację, świadczy o tym chociażby fakt, że konta tych użytkowników sprzedających te sprzęty na popularnym serwisie aukcyjnym są sukcesywnie blokowane (oczywiście najpierw pracownicy usuwają aukcje, dopiero recydywiści są blokowani) i chyba na tym walkę z paserstwem cyfra kończy. Nie chce mi się wierzyć że na głowę zwali Ci się GROM bo masz nielegalnie pace'a (koszty), musiałbyś mieć cały magazyn niezwróconych deków to wtedy może by się za Ciebie wzięli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważam że dwugłowicowy pace jest Ci niepotrzebny skoro i tak nagrywasz programy w standby.

Żyjemy w wolnym kraju i każdy może mieć swoje zdanie :-)

część programów nagrywa się też wieczorem jak oglądam coś innego, zreszta jak myślałem na pacem to nie było ciekawej alternatywy...

 

Co do zakupów pace'a poza siecią dystrybucji cyfry to obawiam się, że koledzy mają rację, świadczy o tym chociażby fakt, że konta tych użytkowników sprzedających te sprzęty na popularnym serwisie aukcyjnym są sukcesywnie blokowane (oczywiście najpierw pracownicy usuwają aukcje, dopiero recydywiści są blokowani) i chyba na tym walkę z paserstwem cyfra kończy.

wejdź na popularny serwis i wpisz w wyszukiwanie 'pace pvr' - wczoraj bylo z 5 aukcji i jak pośledzisz chwilę to bardzo rzadko są usuwane, a już napewno nikt im kont nie blokuje!

nie wiem jakie oficjalne stanowisko cyfry - z tego co dowiedziałem się od konsultanta to osoba nie oddająca dekodera płaci karę umowną i więcej nic nie robią, natomiast użytkownik może korzystać z dowolnego dekodera i cyfra w to nie wnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tak było bo sam się czaiłem na zakup pace'a. Teraz może zdali sobie sprawę, że ktoś kto kupi pace'a i tak korzysta z ich oferty więc próba odzyskania ich mienia może się zakończyć zerwaniem z nimi umowy i przejście do konkurencji. Należy jednak pamiętać, że konkurencja jest coraz mniejsza, a przypuszczam, że oni i tak wiedzą z jakiego sprzętu korzystasz, tym bardziej jak jest to ich dek więc za jakiś czas mogą wymyślić coś co skutecznie zablokuje możliwość korzystania z deków kupionych gdzieś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiedzcie mi tylko, po co płacić 800 złotych za dekoder, który i tak NIGDY w pełni nie będzie Wasz?

 

Nie sądzicie, że to dość absurdalne?

 

Żadnej możliwości wgrania innego, niezależnego oprogramowania, zupełnie niedostępne nagrania na dysku, a przy tym pudło jest zdalnie sterowane przez C+, co może podobać się tylko ludziom o bardzo nikłych wymaganiach.

 

To w tej klasie cenowej, jest już blisko do dekoderów pvr twin, które można mieć w całości dla siebie i korzystać ze wszystkich ich dobrodziejstw bez żadnych ograniczeń i to zupełnie zgodnie z prawem.

 

ps.

No i pozostaje jeszcze kwestia wsparcia dla tego pudła, które, gdy ktoś je nabędzie pokątnie jest w sumie żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...