Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zmierzone wartości poboru prądu przez PACE:

 

-odbiornik włączony - od 19-22W

-odbiornik wyłączony, ale pobierający dane OTA (mrugająca dioda czerwona) - od 16-18W

 

W związku powyższym, czy jest włączony, czy też nie, to opisane stany różnią się jedynie w niewielkim stopniu wielkością poboru EE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, próbuję zmontować monoblok do Pace 500 G (KONWERTER MONOBLOCK+TWIN GI 206, ANTENA SAT. FAMAVAL 80 SP). Patrząc od strony konwertera prawe oko mam zamontowane w uchwycie. Ustawiając antenę mogę złapać hotbirda tylko ma lewym oku czyli zezującym (z tego co wiem powiniem być na środkowym a astra z lewej). Astry oczywiście wtedy nie ma, mogę ją znaleźć po przestawieniu anteny ładnych kilka stopni na wschód. Nie wiem co jest problemem, czy trzeba w tunerze coś dodatkowo ustawiać poza rodzajem konwertera (twin). Ustawień portów nie widzę żeby były jakieś w Pace. I jeszcze jedno, czy zamiana portów kabli ma jakiejkolwiek znaczenie?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zdecydowanie odradzam stosowanie monobloków, bo to paradoksalnie, rozwiązanie mocno niepraktyczne.

 

Znacznie lepiej borykać się z odrębnymi konwerterami typu twin.

 

Poza tym pośród monobloków, bywają problemy z kompatybilnością, więc trzeba przed zakupem sprawdzać opisy.

 

PS.

Sprawdź, czy przypadkiem nie kupiłeś monobloku po Astrę.

Dobry do PACE jest ten: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... m-lmqp-04h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem twój opis, to spróbuj zrobić taki eksperyment: załóż konwerter za to "oko"które teraz masz wolne a następnie odwróć konwerter do "góry nogami".Potem przestaw antenę na wschód. Wg mnie wszystko powinno zadziałać ok i to oznaczałoby że masz konwerter z dseqc 1 pod astrę a diseqc 2 to HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tu nie chodzi o to, czy monoblok jest "na nogach", czy "na głowie", bo ustawienie dla monobloku jest tylko jedno, a o kąt między promiennikami, który dla satelitów HOT BIRD i ASTRA powinien mieć dokładnie 6 stopni.

 

Produkowane są też monobloki pod ASTRĘ 19,0E i 23,5E, ale to zupełnie inna para kaloszy, bo tam kąt jest 4,3 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Johan 1-Nie masz racji bo GI206.ma rozstaw 6st. Czym wg ciebie różnią się konwertery produkowane pod Astrę i pod HB? O ile wiem chodzi tylko o przyporządkowanie portów którego nie zamienisz kablami jak w zwykłym zezie ani w menu pace bo to jest ustawione na sztywno: HB-1,Astra-2.Jedyny sposób to właśnie odwrócenie konwertera do góry nogami. Aby zrozumieć działanie opisanego przezemnie układu należy:

1.podpiąć konwerter typu single i ustawić odbiór z HB-stabilnie przykręcić czaszę(od tego momentu jej nie przestawiasz).

2.Wymienić single na GI, montując za dowolne "oko".

3.Sprawdzić odbiór tylko z HB ,jeżeli pojawi się sygnał to idź do pkt 4,a jeżeli nie ma sygnału,zamontować konwerter za drugie "oko"-musi pojawić się odbiór co daje pewność że a) masz główny konwerter wycelowany na HB b)jest wybrany port 1, bo tak wymusza Pace c)port 2 pracuje dla zeza.

4.Sprawdzić odbiór z Astry (powinien być brak sygnału).

5.Poluźnić uchwyt konwertera i odwrócić go do góry nogami- teraz powinien pojawić się sygnał z Astry,a układ działa jak klasyczny zez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
(...) Czym wg ciebie różnią się konwertery produkowane pod Astrę i pod HB? (...)

 

Różnią się kątem pomiędzy promiennikami, jak więc pisałem dla urządzenia HB-ASTRA jest to odstęp 6 stopni, a dla urządzenia ASTRA 19,0E-23,5E 4,3 stopnia.

 

Niby niewiele, ale to niewiele robi znaczącą różnicę.

 

Tak jak mówiłem jestem przeciwnikiem stosowania monobloków, bo charakterystyka satelitów bywa zmienna i wtedy lepiej jest mieć konwertery niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma opcji żeby konwerter był klasycznie z kablami na dół? Nie będzie to miało wpływu na żywotność? A swoją drogą przed chwila dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem antenę i mono i powiedzieli że jeśli nie mam w tunerze ustawień portów na disec to mogę zapomnieć o prawidłowym działaniu takiego zestawu. Pomysł z ustawieniem na singlu wydaje mi się najbardziej sensowny i przetestuję dzisiaj wieczorem, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do używanego przez kolgę kosmicznykowboj gi206 z rozstawem 6 st, zalecanym do anten 80-90 cm i odwróconą kolejność portów co sugeruje bardziej przeznaczenie na rynek niemiecki.Więc do pace nie za bardzo.Na allegro sprzedający podają niejednoznaczne opisy portów a przypadek kosmicznego kowboja sugeruje że że jest przeznaczony tam gdzie gdzie dominuje astra.Co do żywotności się nie wypowiadam.Chcę tylko pokazać że taki układ też zadziała,ale radziłbym wymienić go na typowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do używanego przez kolgę kosmicznykowboj gi206 z rozstawem 6 st, zalecanym do anten 80-90 cm i odwróconą kolejność portów co sugeruje bardziej przeznaczenie na rynek niemiecki.Więc do pace nie za bardzo.Na allegro sprzedający podają niejednoznaczne opisy portów a przypadek kosmicznego kowboja sugeruje że że jest przeznaczony tam gdzie gdzie dominuje astra.Co do żywotności się nie wypowiadam.Chcę tylko pokazać że taki układ też zadziała,ale radziłbym wymienić go na typowy.

 

Dzięki kolego. Miałeś w 100% rację, GI206 na cyfrze działa tylko odwrócony o 180° (nie polecam takiego rozwiązania, raz - wygląda [beep]sko, dwa - będzie się zbierać woda i blokować w środku). Mnie udało się wymienić na TWIN MONOBLOCK INVERTO BLACK (szacun dla sklepu SKYMEDIA w Katowicach na placu Wolności, wymienili bez problemu, jeszcze w tej samej cenie). Inverto wystarczyło podpiąć i hula. A ja się tyle nagłówkowym niepotrzebnie z tym GI206.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę. Skoro nie ma legalnego sposobu pozyskania pace 500gb na własność to co robią na allegro te wszystkie modele z numerami seryjnymi ? Allegro ma zadanie kasować ogłoszenia sprzętu niewiadomego pochodzenia. Czyli ktoś je ma na własność i sprzedaje legalnie.tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...