Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha i rozumiem ze tam skoro nie pisze ze jest 5.1 to nie jest. Mozna rozumiem wnioskowac ze jak nie pisze stereo to jest mono albo wcale nie ma dzwieku tak? Mam dziwne wrazenie, ze krotko masz Cyfre albo wcale bo gwarantuje Ci, ze od 1.5 roku bez oznaczenia w programie na NG HD byl z reguly dzwiek 5.1. Zreszta uczepiles sie tego NG HD a pisze tez o TVNie. Pytanie brzmialo jak wlaczyc 5.1 na tym dekoderze wiec jesli nie bardzo wiesz albo nie chcesz sie podzielic to mozesz mi juz nie odpowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż skoro chcesz odbierać dźwięk 5.1 tam gdzie go nie ma, to Twoja sprawa.

W dekoderze Pace nie włączasz nigdzie dźwieku 5.1 - jesli stacja go nadaje, to go odbierasz. Pozostaje kwestia podłącznia dekodera do ampliunera - coxial lub optyczny i bedzie odbierać (na canal + film wyłącznie po wybraniu napisów i sciezki oryginalnej).

PS. Cyfre mam 8 lat, więc nie rób ze mnie jakiegoś leszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż skoro chcesz odbierać dźwięk 5.1 tam gdzie go nie ma, to Twoja sprawa.

 

Jestes absolutnie na 100 % pewny ze NG HD nie nadaje w 5.1 pomimo ze tego nie zaznacza? Bo jesli tak to moglem miec wielokrotne zwidy bo amplituner informowal ze dzwiek wejsciowy jest 6 kanalowy.

 

Co do TVNu. Zmienialem sciezke tak jak na Philipsie HD, moze zle, ale jezyk byl tylko jeden do wyboru i proby przelaczania nic nie dawaly. Nic, powalcze jeszcze moze z instrukcja a jak nie to zostaje partyline, moze cos beda wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam kilka pytań w związku w dekoderem PACE 500 jak i z anteną. A więc, czy mogę na antenie z konwerterem pojedynczym odpalić i Hotbirda i Astre ? Jeżeli tak, to jak ustawić odbiór Astry ? Czy na wyświetlaczu PACE'a mogę widzieć nazwę kanału, a nie tylko jego numer ? Ostatnie pytanie: co zrobić, jak wyświetla się taki oto tekst:

"Brak sygnału. Upewnij się, że typ konwertera ustawiony w menu jest prawidłowy (TWIN lub pojedynczy).Jeśli problem z odbiorem nadal występuje, sprawdź instalację antenową." - mam antenę z konwerterem pojedynczym, i taki mam ustawiony w menu.

 

Przepraszam za być może błahe pytania, i dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder od tygodnia, wcześniej miałem 250 GB przez 1 rok ale że ostatnio zaczął mi szwankować wymieniłem pozwolę sobie porównać ten dekoder z starszym bratem:

500 GB

+ bardzo cichy dysk, lepsze menu-obsługa

- brak zegara (nie wiadomo kiedy się zawiesił)

250 GB

+ zegar

- przestarzałe menu

To takie tylko główne porównania na pewno inni znajdą więcej wad i zalet ja opisałem te które mnie interesowały. Wybieram i tak 500 GB. Przez cichy dysk!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Pace HD 500GB, siłę sygnału miałem na 4.. Dzisiaj z okazji że jest ładna pogoda postanowiłem trochę poprawić sygnał i złapałem 4,5 i jest teraz problem.. Żaden kanał nie działa, gdy włączę tuner jest godzina 0:00, co zrobiłem źle? Na każdym kanale ciemność i poziom sygnału na 4,5 :/ Co teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bo pewnie trafiłeś w Astrę :-) Niestety na innych satelitach pasek sygnału też działa ponieważ częstotliwości transopnderów się powtarzają na różnych pozycjach orbitalnych :-) Sam przetestowałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zauważył że po wgraniu ostatniego softu podczas przełączania kanałow z hd na sd i odwrotnie obraz jeden raz mignie ? Tego zjawiska przed zmiana oprogramowania nie było. Jest to denerwujace. Czy wszyscy tak macie czy problem wystepuje tylko u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie trafiłeś w Astrę :-) Niestety na innych satelitach pasek sygnału też działa ponieważ częstotliwości transopnderów się powtarzają na różnych pozycjach orbitalnych :-) Sam przetestowałem :-)

 

Trochę kombinowałem i nie idzie złapać Hotbirda, nie wiem co jest :/ będzie weekend bez Cyfry..

Nie dotyka się g...a jak nie śmierdzi ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kombinowałem i nie idzie złapać Hotbirda, nie wiem co jest :/ będzie weekend bez Cyfry..

 

Menu - 7 - 1 => b ; 3 razy w dół

 

satelita na inny i wpisz 11488 poziom [ reszta bez zmian 27500 ; 3/4 ; nie ] i do tego szukaj - szansa pomylenia 'sygnalu' nikła

a jeżeli trafisz w sygnal i nadal kiszka, to ustaw jw. tyle że 10892 pozioma z FEC 7/8 - pare razy zdało rezultat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak u was działają napisy na Canal+, Canal+ Film i Ale kino na dekoderze Pace PVR HD? U mnie te napisy spóźniają się 1-1,5 sekundy, często kolejne napisy nie pojawiają sie w ogóle. Co ciekawe problem ten nie dotyczy Canal+ Film HD - tam jest wszystko ok. Wczesniej miałem Pioniera 1630 i tam nie było tego problemu, więc może wina leży po stronie Pace? Problem ten jest poruszany na forum Canal+:

 

http://proba.canalplus.pl/main.php?forum/topic/1-4881

 

ale administrator (rozumiem, że pracownik Canal+) cały czas twierdzi, że wszystko jest w porządku. Gdy napisałem w tej sprawie maila do Cyfry, też dostałem odpowiedź, że wszystko jest w porządku.

Jak to wygląda u was na Pace PVR, a jak na innych dekoderach? Dla mnie jest to bardzo denerwujące, praktycznie uniemożliwia oglądanie filmu z napisami na tych kanłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj przyniosłem dekoder z Vobisa do domu strasznie zadowolony że wreszcie mam dobry dekoder HD i już zadowolenie prysnęło. Mam tv Thomson 25 cali CRT. Dekoder podłączony jest przez SCART. Wchodzę w ustawienia i kombinuję z obrazem i nie mogę ustawić tak jak bym chciał tzn. ustawiam na SD a obraz na Tvn24 jest tak jak był, czarne pasy u góry i na dole. Dekoder nie chce go rozciągnąć :( Dziwię sie bo miałem Stronga i tam obraz robił się proporcjonalnie większy tak samo dekoder n-ki można było sobie ustawić tak jak się chce. Jedyne co odkryłem że mogę ustawić rozciągnięcie obrazu w pionie ale to raczej średnio się ogląda.

Pytanko jest proste: Czy jest jakaś możliwość proporcjonalnego rozszerzenia obrazu ? Czy po prostu już tak musi zostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dylemat dotyczący kontynuacji umowy z C+. Kończy mi się umowa w tym miesiącu

i dostałem dobrą ofertę na pakiet z Pace PVR 500. Obecnie mam Philipsa PVR 160GB

i powiedzmy ze w miarę jakoś działa ok ale zdarzają się problemy. Jak to obecnie wygląda z Pacem?

i czy są one dostępne u dystrybutorów.

Z drugiej strony w sieci osiedlowej mam w podobnej cenie bardzo dobry pakiet z IPTV jambox.pl

z dekoderem http://www.jambox.pl/dekoder/motorola-hd-z-dyskiem

 

Widziałem to na żywo i jakość obrazu jest o wiele lepsza. Ponoć też są problemy z softem po stronie motoroli.

Pomożecie podjąć decyzję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...