Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oby ta 3 opcja nie była prawdą... :/

 

takie przemyślenia

 

przez 1.5 roku miałem dekoder z kablówki(technisat mf4-kx - vectra) byłem jednym z pierwszych który udał się po dekoder..i przez te 1.5 roku dekoder ani raz się nie zwiesił..zresetował...itd...nigdy żadnych problemów...egp śmigało(w porównaniu do egp na pace czy philips to :censored: ),szybkość działania i przejrzystość..

dekoder technisat wygląda jak szmelc..ale chodzi bez żadnego ale...pace wygląda jak mebel i tak sie zachowuje...nie rusz nie tykaj :/

największa wady tego dekodera to chyba przekombinowany soft..brak możliwości ułożenia własnej listy programów..doszło już do tego ze mimo ze mam konwerter quad to gdy coś nagrywam to i tak nie ruszam dekodera(żeby się nie zresetował..) :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo technisat to sprzęt z górnej półki. Za nim trafi do publiki przechodzi rygorystyczne kontrole, natomiast pace ze swoim tunerem to poziom wivy czy manty z marketu.Jak ktoś ma szczęście, to trafi się i dobry egzemplarz.Dziwi mnie tylko jedno że tak poważny operator jakim niewątpliwie jest cyfra plus, buduje swój wizerunek na tak badziewnym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że to problem softu. Cyfra pisze go(albo zleca programistom Pace-a) pod siebie i nie bardzo daje sobie z tym radę. Pewnie najbliżym czasie dopracuja go na tyle, by działał i się nie wieszał, a przez następne dwa lata będą dodawali features-y. :wink:

A mając 4 tunery aż się prosi o PIPa, do tego Ethernet, normalny EPG, możliwość wyboru menu dla SD i HD, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy istnieje możliwość odbioru programów po zwykłym kablu antenowy, nie po euro, ani hdmi, tylko programy cyfry na zwykłym kablu, na starym tv??

Tak, ale wymaga to pewnej inwestycji.

W stary magnetowid albo odpowiedni modulator.

Urządzenie które z jednej strony ma kabel/wejście euro a z drugiej kabel antenowy/wyjście antenowe (RF).

Np. coś TAKIEGO.

Potrzebny tylko kabel Euro->Chinch (Video+Audio Mono) i kawałek kabla antenowego no i odpowiedni zasilacz.

Ale może znajdziesz coś bardziej odpowiedniego i zanim zakupisz, dopytaj czy na pewno będzie współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz, szkoda że nie poleci bezpośrednio z tuneram tak miałem w DF 9000

1 telewizor po euro, 2 kabel antenowy, do tego druga dioda odbiorcza pilota i pełne sterowanie w drugim pokoju,

tu ewentualnie będe musiał rożdzielić euro, wyjdzie najtaniej i puścić nowy kabel do pokoju.

Dzięki pozdrawiam

Draguer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował dzisiaj przeprowadzić aktualizację softu? Ja od dzisiaj jestem posiadaczem tego dekodera i przy próbie aktualizacji softu wyskakuje informacja, że nie ma nowego. W parametrach techniczych pokazuje mi informację, że posiadam wgrany soft 122/dtt, a wyczytałem tutaj, że podobno jest nowy soft 125 ?

Poza tym za każdym razem jak włączam go to przeprowadza aktualizację oprogramowania i nie znajduje nowej. Cy to jest normalne, że zawsze przy włączeniu wyszukuje nowego softu?

Dziękuję z góry za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, aktualizacje dla poszczególnych dekoderów są na satelicie udostępniane w określone dni w określonych godzinach.

Kiedy będzie soft dla Twojego modelu, otrzymasz informację pod nr. CTA. [0801066066 ze stacjonarnych / 0223104545 z komórki] na infolinii technicznej, po połączeniu wybierz (wew.) 3.

Po drugie dekoder powinien mieć prawidłowe ustawienia.

Najważniejsze to

1. TYP KONWERTERA:

Jeśli masz podłączony jeden kabel antenowy, powinien być ustawiony POJEDYNCZY;

Jeśli są dwa kable antenowe, powinien być ustawiony TWIN.

Możesz to sprawdzić wciskając na pilocie dekodera [MENU>7>1>OK>B>P->P-]

2. GŁÓWNY TRANSPONDER

Powinien być ustawiony:

SATELITA: Hotbird

CZĘSTOTLIWOŚĆ: 10892

POLARYZACJA: Pozioma

SYMBOL RATE: 27,5

FEC: 3/4

SYGNAŁ 22 kHz: NIE

Możesz to sprawdzić wciskając na pilocie dekodera [MENU>7>1>OK>B>P->P->P-]

 

Aktualizację najlepiej przeprowadzać na kanale TVP1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Pace przesyła sygnał w dolby digital 5/1 bo chyba nie ? Podłączyłem Pacea z ampilitunerem kablem HDMI. Mimo,że film np na Canal +Film HD nadawany jest z dżwiękiem 5.1 amplituner pokazuje mi odbiór ścieżki w PCM w stereo. W tej sytuacji dokonałem dodatkowego połączenia przez kabel optyczny, ale nic to nie zmieniło. Wcześniej miałem Fergusona i tam gdzie powinno być pełne dolby digital wielokanałowe - było. Macie jakiś sposób na uzyskanie DD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Pace przesyła sygnał w dolby digital 5/1 bo chyba nie ? Podłączyłem Pacea z ampilitunerem kablem HDMI. Mimo,że film np na Canal +Film HD nadawany jest z dżwiękiem 5.1 amplituner pokazuje mi odbiór ścieżki w PCM w stereo. W tej sytuacji dokonałem dodatkowego połączenia przez kabel optyczny, ale nic to nie zmieniło. Wcześniej miałem Fergusona i tam gdzie powinno być pełne dolby digital wielokanałowe - było. Macie jakiś sposób na uzyskanie DD ?

 

Mnie przesyła po HDMI i po optyku więc masz coś skopane w ampli. Spróbuj na kanale FilmBox HD tam non stop leci scieżka 5.1

a co do Canal film HD to w oryginalnej wersji nadaje DD 2.0 a w PL normalne PCM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzwięku 5.1. Sprawdz ustawienia swojego amplitunera. Niemniej jednak canal+ film HD wersje z lektorem daje w stereo, a wersje oryginalna z napisami najczesciej w DD 2.0 lub rzadziej w DD 5.1. Mozna to sprawdziec na stronie cyfry plus w programie tv. Zaznacz sobie tam w wyszukiwaniu ikonke DD 5.1 i zobaczysz ze dziennie max 2-3 filmy sa w DD 5.1 i rzeczywiscie tak jest - sprawdzalem. Zawsze w 5.1 daje tez NationalGeoHD oraz w wersji oryginalnej eurosportHD.

BTW w programie cyfry+ na canal+film hd tylko niektore filmy sa jako hd. O co tu chodzi????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...