Skocz do zawartości

Eleven w Orange TV


hed27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oglądałem w ten weekend 2 mecze i było widać, że sygnał jest 4k.

4K REAL MADRID VS SEVILLA -- Sat 09/12/2017 15:15:00 GMT.

4K VILLARREAL VS BARCELONA -- Sun 10/12/2017 19:45:00 GMT.

Póki co boli mnie tylko to, że powtórki są już w jakości HD.

Cargul ja oglądałem Real VS Sevilla i u mnie nie było widać sygnału 4k.

 

Eleven jak transmituje w natywnym 4k to przy logo Eleven - widnieje taki mały czarny znaczek 4K, w meczu Realu w sobotę go nie widziałem.

 

O Barcelonie się nie wypowiadam bo nie oglądałem. 

 

Sygnał 4k razi - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tutaj nie ma co się zastanawiać czy nadają w 4K czy FHD, to  po prostu widać na pierwszy rzut oka, po przełączeniu na Eleven 1 HD, obraz jest po prostu rozmyty. Jeżeli Real vs Sevilla był w 4K to ja nie chcę takiego 4K :)

Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oba były w 4K :-/  aczkolwiek znaczka 4K faktycznie żadnego nie było tylko ten Live.

Postaram się nagrać w ten weekend programy by móc porównać, ale jak robiłem zmiany między 119 i 120 to było widać różnicę jakości.

Ja to najbardziej widzę na murawie gdzie na HD jest rozmyta i się zlewa a na UHD widać, że to trawa. Pomijając już różnicę w płynności kiedy patrzy się na lecącą piłkę.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę w weekend postarać się nagrać mecz na obu kanałach i dać linka do zdjęcia z podobnych scen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią zobaczę porównanie.

 

A tak na marginesie, Eleven transmituje właśnie mecz Wolfsburg vs Lipsk. Na Eleven 1 4K obraz jest lepszy niż na Eleven 1 HD bo jest skalowany do 4K i pewnie ma większą przepustowość, ale to tylko efekt lekkiego kopa w porównaniu do telewizyjnego FHD. Przy UHD różnicę widać w każdym elemencie, na publiczności, na murawie (widać np. ślady po korkach), na zbliżeniach, na piłce, na twarzach piłkarzy. Przy 4K zazwyczaj też przy szybkich ruchach kamery nieznacznie szwankuje ostrość w porównaniu do FHD (na minus - jest to lekkie niedopracowanie aktualnie stosowanego sprzętu stosunkowo młodej technologii) Tak więc jeżeli zauważyłeś wzrost płynności na kanale 4K, to w mojej opinii prawdopodobnie właśnie dlatego że oba mecze były nadawane w FHD, jednak kanał 4K miał wyższy bitrate i wyższą rozdzielczość skalowaną - stąd pozytywny efekt.

 

PS: bardzo chciałbym się mylić, ale dopóki nie zobaczę twardych dowodów to nie uwierzę że mecz Realu z Sevilla był w 4k, a sam niestety nie mam technicznych możliwości przeprowadzenia takiej analizy. 

Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledze dosyły na SAT od dawien dawna pod kątem La Liga 4K w poprzednim tygodniu dla międzynarodowych telewizji był dostępny tylko jeden mecz w 4K Villarreal FC Barcelona ten był na 100% w 4K ale czy Eleven 1 4K skorzystał z tego natywnego 4K to już musicie sami osądzić ten kto ma Orange IPTV.

 

Zazwyczaj są dwa feedy La Liga w 4K mecz Barcy i Realu tym razem Real Madryt - Sevilla nie był dostępny międzynarodowo dystrybułowany na potrzeby 4K :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cargul, dnia 12 Gru 2017, napisał:

...jak robiłem zmiany między 119 i 120 to było widać różnicę jakości.

Ja to najbardziej widzę na murawie gdzie na HD jest rozmyta i się zlewa a na UHD widać, że to trawa. Pomijając już różnicę w płynności kiedy patrzy się na lecącą piłkę.

 

Może dlatego, że na 120 sygnał jest w 1080i - z przeplotem, pewnie brany z satelity czyli zdegradowany (gorszy bitrate). Natomiast na 119 idzie 2160p bez przeplotu i zakładając, że materiał źródłowy biorą w 1080p to nawet upscal wygląda lepiej. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Edytowane przez marekg123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę jaka niespodzianka. Bayern vs Kolonia leci właśnie w 4k.

 

Poniżej fotka, dla ciekawskich. Nie sugerujcie się jakością zdjęcia, bo to uploud fotki ze smartfona i jakości obrazu z TV nie odda (jest znacznie lepiej). TV 58'. Znaczek 4K - tak jak mówiłem wcześniej -  widnieje przy logo Eleven 1.

 

Foto z logo 4K: https://ibb.co/gKWmh6

 

I jeszcze jedno foto podobnego ujęcia w 4K i FHD. Po raz kolejny trzeba wziąć poprawkę na smartfonowe foto (nie złapie ostrości przy zdjęciu TV w ruchu) oraz upload. Różnicę widać po powiększeniu, warto przypatrzyć się jak wyglądają piłkarze na jednym i na drugim zdjęciu. Na żywo obrazy naprawdę nie do porównania, oglądam mecz z odległości 3m i można się w tym 4K zakochać, serio.

 

 
Dobrej nocy!
Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega mnie irytuje polityka Orange IPTV. Mam pakiet(TV, Internet, Telefony), płace grubo ponad 150 złotych i tak naprawdę żeby oglądnąć jedyny kontent(La Ligę w 4K), który mnie interesuje i jest ekskluzywny w tej platformie to musiałbym zapłacić kolejne 59,90zł. Nie ma opcji wykupienia samego Eleven. Nie ma żadnej promocji świątecznej związanej z Eleven 4K i Grand Derbami tak aby udostępnić na święta ten kanał bezpłatnie promocyjnie wszystkim abonentom i przy okazji odciążyć podstawową drogę dystrybucji ELEVEN, która w czasie tego meczu będzie mocno przeciążona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega mnie irytuje polityka Orange IPTV. Mam pakiet(TV, Internet, Telefony), płace grubo ponad 150 złotych i tak naprawdę żeby oglądnąć jedyny kontent(La Ligę w 4K), który mnie interesuje i jest ekskluzywny w tej platformie to musiałbym zapłacić kolejne 59,90zł. Nie ma opcji wykupienia samego Eleven. Nie ma żadnej promocji świątecznej związanej z Eleven 4K i Grand Derbami tak aby udostępnić na święta ten kanał bezpłatnie promocyjnie wszystkim abonentom i przy okazji odciążyć podstawową drogę dystrybucji ELEVEN, która w czasie tego meczu będzie mocno przeciążona.

możesz do pakietu optymalnego dokupić pakiet opcjonalny bogaty za 35 zł (pierwszy miesiąc gratis). Patrzyłeś pewnie na bogaty+hbo. Też wolałbym płacić za sam Eleven, ale ten przez www to nieporozumienie, jeśli chodzi o jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten bogaty jest jako opcjonalny, kupujesz np. na święta czy teraz na szykujące się El Classico w 4k pierwszy miesiąc gratis, a po tym gratisowym możesz rezygnować.

Ale w regulaminie jest podane że można z tego skorzystać jednorazowo, tak że wziąć na święta/nowy rok to by była dobra opcja, jeśli będziesz siedział przy telewizorze oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...