Skocz do zawartości

beIN Sports Polska (?)


malinowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o tym na początku swojej kariery tu : -) W skrócie BeIn miał wejść na rynek Polski ale przy okazji przetargu Premiership, MP&Silva miał z nimi współpracować, myślę, że dla Arabów to też było zaskoczenie, że założyli swój kanał Eleven w Polsce. Dlaczego założyli ? domysłów jest dużo na rynku. Ja stawiam na taki, że założyli by potem sprzedać się Arabom, przecież całe życie Panowie z MP handlują, co za różnica czym się handluje czy prawami tv czy kanałem TV. Stąd pat na linie NC+ Silva Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie BeIn miał wejść na rynek Polski ale przy okazji przetargu Premiership, MP&Silva miał z nimi współpracować

Ale po co Bein wspolpraca z MP&Silva przy przetargu na lige angielska?Przeciez MP&Silva nie sprzedaje tych praw na teren Polski? Chyba ze liczyli ze odkupia od nich inne prawa na teren Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego założyli ? domysłów jest dużo na rynku. Ja stawiam na taki, że założyli by potem sprzedać się Arabom, przecież całe życie Panowie z MP handlują, co za różnica czym się handluje czy prawami tv czy kanałem TV. Stąd pat na linie NC+ Silva Eleven.

Eleven powstał po to by za bezcen nie oddawać praw MP&Silva innym. Najlepszy przykład F1. Chętnych na to poza CP nie ma. Żeby cokolwiek na tych prawach zarobić prawdopodobnie oddali je CP za jakieś niewielkie pieniądze. Dlatego F1 pojawiła się w CP w ostatniej chwili. Teraz mają swoje kanały i już nie muszą za grosze oddawać tych praw. I CP albo zapłaci więcej albo nie będzie miał F1.

 

Na transmisje La Ligi w tv mozemy sobie troche poczekac
Zorientowani w temacie twierdzą jednak, że katarska beIN Sports jest na tyle zamożną telewizją, że stać ją nawet na przetrzymanie w tak zwanej zamrażarce wykupionych praw telewizyjnych do La Liga do czasu uruchomienia swojej stacji w Polsce, co potrwać może od kilku do kilkunastu tygodni.

http://futbolplus.pl/zagranica/item/299 ... ej-la-liga

Zawsze mnie bawiło przekonanie że jak ktoś ma kasę to szasta nią bez opamiętania. Powiedziałbym że jest na odwrót. Im ktoś ma więcej tym skrupulatniej rozlicza każdego centa. Jeśli beIN ma jakieś prawa to za ich sprzedaż na dany region, kraj ktoś odpowiada. Ten ktoś ma jakiegoś zwierzchnika. Ten z kolei ma kogoś nad sobą. Jeśli osoba, zespół odpowiedzialny za sprzedaż praw ich nie sprzedaje to firma na tym traci. Im dłużej nie są one sprzedane tym więcej strat. Widzi to zwierzchnik, widzi osoba jeszcze wyżej postawiona. Ktoś kto przynosi straty dla firmy raczej nie pożądanym pracownikiem. Jego zwierzchnik za straty podwładnego raczej premii nie dostanie. Tak że teksty o zamrażarce można wsadzić między bajki. Ale załóżmy że w grudniu startuje beIN. Kto go będzie oglądał jeśli nc+ lub CP go nie dodadzą do listy kanałów? I co taki kanał będzie pokazywał oprócz LL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa z tą ligą hiszpańska :) kupuję prawa na Polskę jakiś katarski nadawca który nie ma kompletnie żadnych planów uruchomienia nawet w necie jakiegoś kanału na Polskę, żadnej infrastruktury, nic kompletnie, nie udostępnia/odsprzedaje nikomu tych praw, w temacie panuje kompletna cisza:) Liga już ruszyła, C+ na FB wkleja tylko jeden i ten sam tekst i wszystko jest cacy, ehh ta magiczna moc petro dolarów, mam, ale nikomu nie dam. Eleven chociaż w necie nadaje, podłączy się do TV lapka i się spoko ogląda, dośc dużo meczy na żywo jest. Strach pomyśleć co z tą piłką będzie za niedługo jak te araby wszystko kupią i zostanie nam tylko golf i żeglarstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i podłączysz lapka do TV, ale po pierwsze jakość nie ta, a po drugie w necie sobie ani nie nagrasz, ani nie zatrzymasz, żeby później obejrzeć. Nie wiem czy takich jak ja jest wielu, ale dość często zdarzało mi się oglądać mecze La Liga (zwłaszcza te wcześniejsze) z odtworzenia albo nieco zatrzymane, bo nie mogłem być wówczas w tym czasie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, oczywiście masz rację, z tym że pomimo tego można nawet nieźle pooglądać te meczyki, jest do tego (jak narazie, nie wiadomo jak długo) za darmo dostęp, a od tego całego bein sport nie ma kompletnie nic, więc lepsze to co jest niż nic. Niestety umowę z nc+ mam do czerwca 2016 więc i tak nic zrobić nie mogę oprócz czekania na rozwój sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie BeIn miał wejść na rynek Polski ale przy okazji przetargu Premiership, MP&Silva miał z nimi współpracować

Ale po co Bein wspolpraca z MP&Silva przy przetargu na lige angielska?Przeciez MP&Silva nie sprzedaje tych praw na teren Polski? Chyba ze liczyli ze odkupia od nich inne prawa na teren Polski

W Azji właśnie weszli z prawami do Barclays Premier League, a kanały we współpracy z MP & Silvą. Mają nawet beIN SPORTS 3 Premier League ;)

 

nie napisałem o współpracy przy premiership. MP miała im pomóc opanować/wejść na Polski rynek.

Premier League chyba, a nie Premiership.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bein kupił prawa ? SUPER. No to ja chcę teraz obejrzeć La Ligę na tym Bein. Gdzie znajdę transmisję z Bilbao-Barca ?

W żadnym kraju UE nie dopuszczono by ktoś zakupił prawa i nie dopuścił do ich emisji.

Jak zwykle u nas jest to nieuregulowane prawnie, tak jak było rok temu z siatkówką i reprą Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że polskie środowiska Realu i Barcy operujące płynnie po hiszpańsku z pewnością zarzucą władze La Ligi zapytaniami czemu kibice w Polsce nie mogą już oglądać ich ulubionych drużyn.

Akurat na forach tych zespołów widziałem już wiele gniewnych postów w tej sprawie a jak to mówią w grupie siła.

 

Jest szansa że ktoś zwróci uwagę na to że w Polsce zaprzestano wyświetlania La Ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie trzeba by wyprostować rynek handlu prawami do transmisji sportowych, przynajmniej w Polsce? Przecież sytuacja, że ktoś kupił takie prawa i nic u nas nie transmituje, to kpina. Czy w innych krajach UE też odwala się takie numery?

 

W Skandynawii nikt nie pokazuje meczów ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie trzeba by wyprostować rynek handlu prawami do transmisji sportowych, przynajmniej w Polsce? Przecież sytuacja, że ktoś kupił takie prawa i nic u nas nie transmituje, to kpina. Czy w innych krajach UE też odwala się takie numery?

 

I tutaj jest sprawa protestu po naszej stronie. Przecież ich powinno to zainteresować. :!: To są kpiny z kibiców i mega cwaniactwo. Żeby nie napisać chuligaństwo ze strony arabów. Liga leci a przekazu brak.

Koledzy ze znajomością języka, mogliby zorganizować taka akcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym kraju UE nie dopuszczono by ktoś zakupił prawa i nie dopuścił do ich emisji.

Jak zwykle u nas jest to nieuregulowane prawnie, tak jak było rok temu z siatkówką i reprą Polski.

 

No i tego się właśnie chciałem dowiedzieć! Wobec tego nie miejcie pretensji do nc+, MP & Silva, Eleven czy Arabów, tylko do polskich władz, że tolerują one przez tyle lat taki bajzel prawny w Polsce. Tym samym robi się z Polski pośmiewisko w UE a jednocześnie rozpowszechnia się o nas opinia kraju o standardach afrykańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w Skandynawii ktoś zakupił te prawa ?

To różnica nie kupić i nie mieć, a kupić i nie mieć.

 

Akcja będzie, wystarczy się co nieco udzielić na rm.pl i barca.pl

 

Nikt nie kupił w skandynawi. Podobna sytuacja co w Polsce tylko że tam prawa ma Silva. TV2 ma prawa tylko do meczy rezerw Realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne podziękowania dla kozoj... za brak możliwości obejrzenia meczu Barcelony w tv, klubu któremu kibicuję od lat i miałem możliwość dzięki C+ śledzenia spotkań LL od dawna. Pozdrawiam także wielbicieli rozdrobnienia praw w PL... nie ma to podobno jak konkurencja. Oglądajcie sobie teraz 6 meczy francuskiej w Eleven... szkoda, że nie zauważacie, że już kolejna kolejka w marnej jakości. Niestety na 47 calowym tv z 1,5 m nie da się na to patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne podziękowania dla kozoj... za brak możliwości obejrzenia meczu Barcelony w tv, klubu któremu kibicuję od lat i miałem możliwość dzięki C+ śledzenia spotkań LL od dawna. Pozdrawiam także wielbicieli rozdrobnienia praw w PL... nie ma to podobno jak konkurencja. Oglądajcie sobie teraz 6 meczy francuskiej w Eleven... szkoda, że nie zauważacie, że już kolejna kolejka w marnej jakości. Niestety na 47 calowym tv z 1,5 m nie da się na to patrzeć.

 

Chyba pretensje powinieneś mieć do C+, a nie do BeIN czy tymbardziej Elevena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w Skandynawii ktoś zakupił te prawa ?

To różnica nie kupić i nie mieć, a kupić i nie mieć.

 

Akcja będzie, wystarczy się co nieco udzielić na rm.pl i barca.pl

 

Nikt nie kupił w skandynawi. Podobna sytuacja co w Polsce tylko że tam prawa ma Silva. TV2 ma prawa tylko do meczy rezerw Realu

 

 

I też mamy tam Viasat, Canal Digitaal i nikt nie kupił - czyżby wielcy nadawcy bojkotowali La Ligę? To bardzo ciekawe... W Niemczech podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...