Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UOKiK mógłby spróbować zastosować przepisy dotyczące wykorzystania przez nadawcę tzw. klauzul abuzywnych w używanych wzorcach umownych lub sięgnąć do postanowień chroniących zbiorowe interesy konsumentów. Wówczas mógłby zbadać, czy nie doszło do wprowadzenia w błąd w rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Z kolei ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wchodziłaby w grę w zakresie reklamy wprowadzającej w błąd, jeśli w reklamie byłaby informacja o dostępie do transmisji meczów Ligi Mistrzów – tłumaczy prof. Nowińska. - Gdyby Prezes UOKiK chciał zająć się tą sprawą, to musiałby zbadać, czy przepis regulaminu wskazujący, że pewne kanały gwarantowane są jedynie do końca czerwca, jest czytelny dla tzw. „przeciętnego (zbiorowego) konsumenta” w odniesieniu do transmisji sportowych – Profesor Ewa Nowińska z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

https://www.rp.pl/konsumenci/art40994271-klienci-canal-nie-chca-doplacac-za-dostep-do-ligi-mistrzow-co-na-to-prawnicy

 

Ważne, czy było to czytelnie podane, że w trakcie umowy za LM podniesie się cena przez zmianę nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, viaplayfan napisał(a):

UOKiK mógłby spróbować zastosować przepisy dotyczące wykorzystania przez nadawcę tzw. klauzul abuzywnych w używanych wzorcach umownych lub sięgnąć do postanowień chroniących zbiorowe interesy konsumentów. Wówczas mógłby zbadać, czy nie doszło do wprowadzenia w błąd w rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Z kolei ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wchodziłaby w grę w zakresie reklamy wprowadzającej w błąd, jeśli w reklamie byłaby informacja o dostępie do transmisji meczów Ligi Mistrzów – tłumaczy prof. Nowińska. - Gdyby Prezes UOKiK chciał zająć się tą sprawą, to musiałby zbadać, czy przepis regulaminu wskazujący, że pewne kanały gwarantowane są jedynie do końca czerwca, jest czytelny dla tzw. „przeciętnego (zbiorowego) konsumenta” w odniesieniu do transmisji sportowych – Profesor Ewa Nowińska z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

https://www.rp.pl/konsumenci/art40994271-klienci-canal-nie-chca-doplacac-za-dostep-do-ligi-mistrzow-co-na-to-prawnicy

 

Ważne, czy było to czytelnie podane, że w trakcie umowy za LM podniesie się cena przez zmianę nadawcy.

Niestety, ale Operator nie gwarantował LM a jedynie kanały, w których te transmisje były. Operator używa jedynie do uzywania nazw kanałów w załącznikach do umowy jako listy produktów, które sprzedaje. I tylko tyle. Najbardziej przykre jest to że we Francji ta wielka piłka jest dostępna solo i to w cenie sumarycznie niższej niż w Polsce gdzie nabyć trzeba jeszcze pakiet innych kanałów. I tu być może jest punkt zaczepienia, że Operator nie tylko podniósł ceny, ale i ogranicza dostęp do oferty poprzez zmuszanie konsumenta do zakupu niepotrzebnych mu treści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rotalplus napisał(a):

Najbardziej przykre jest to że we Francji ta wielka piłka jest dostępna solo i to w cenie sumarycznie niższej niż w Polsce gdzie nabyć trzeba jeszcze pakiet innych kanałów.

Nie do końca się zgadzam. Jest oferta Canal+Online z całą paczką C+, w tym Ligą Mistrzów za 69zł. Bez pakietów podstawowych. 

We Francji najtańszy pakiet z Ligą Mistrzow to 29,99Euro, czyli ponad 130zł. 

Żeby jeszcze lepiej to zobrazować. Minimalna w Polsce 4300zł, we Francji 7500zł. 

Ceny więc podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemolo patrząc na stronę internetową - żeby mieć Puchary Europejskie za 10 Euro - trzeba najpierw mieć podstawowy pakiet Canal+ za 19,99 Euro. Więc razem - 29,99 Euro. 

Co ciekawe - za zaledwie 5 Euro więcej można otrzymać opcje pełnego sportu z kanałami beIn Sports i Eurosport (łącznie 34,99 Euro).

 

Tutaj oferta:

https://boutique.canalplus.com/produits/offre-canal-plus-pass-coupes-d-europe/24?hasAllCommitments=true&isMinimalPrice=true

 

Tutaj natomiast info o ofercie:

https://boutique.canalplus.com/offres/pass-coupes-europe

 

Pojawiają się takie pytania i odpowiedzi:

Który abonament umożliwia dostęp do EUROPEAN CUP PASS?

EUROPEAN CUP PASS jest dołączony do ofert CANAL+ i EUROPEAN CUP PASS, CANAL+ SPORT oraz CANAL+ FRIENDS & FAMILY. Istnieje także możliwość dodania go do oferty CANAL+ i CANAL+ CINE SERIES za 10 euro więcej miesięcznie.

 

Jaka jest cena EUROPEAN CUP PASS?

Cena będzie uzależniona od wybranej przez Ciebie oferty CANAL+. Trzy oferty obejmują EUROPEAN CUP PASS: CANAL+ i EUROPEAN CUP PASS od 29,99 euro/miesiąc, CANAL+ SPORT od 34,99 euro/miesiąc oraz CANAL+ FRIENDS AND FAMILY od 64,99 euro/miesiąc. Jeśli zdecydujesz się na ofertę CANAL+ lub CANAL+ CINÉ SERIES, za dostęp do Pucharów Europy będziesz musiał zapłacić dodatkowo 10 € miesięcznie.

 

 

Najlepiej jakby @Anita Kaźmierskazweryfikowała czy zacytowany przez Ciebie artykuł jest na pewno poprawnie zredagowany. Moim zdaniem do korekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, k05 napisał(a):

Nie do końca się zgadzam. Jest oferta Canal+Online z całą paczką C+, w tym Ligą Mistrzów za 69zł.

Celowo opóźniany sygnał w streamingu nie nadaje się do oglądania sportu "na żywo" nawet za połowę tej ceny więc nie porównuj tego do innych źródeł.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, k05 napisał(a):

Najlepiej jakby @Anita Kaźmierskazweryfikowała czy zacytowany przez Ciebie artykuł jest na pewno poprawnie zredagowany. Moim zdaniem do korekty. 

 

Rzeczywiście w pierwotnej wersji było to źle napisane, ale poprawki zostały wprowadzone jeszcze zanim artykuł przytoczył @Przemolo: "Pass Coupes d'Europe jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą śledzić europejskie puchary, ale nie chcą wiązać się abonamentem na pełną ofertę sportową platformy Canal+". Czyli nie trzeba mieć wszystkich sportów - wystarczy dokupić ten pucharowy pakiet do pakietu podstawowego. Tytuł może wprowadzać w błąd, ale z treści artykułu wynika, że chodzi o dodatkowe 10 euro.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołałem się od reklamacji dotyczącej Mistrzowskiej Piłki i dzisiaj otrzymałem taka odpowiedź: "Z uwagi na błąd Konsultanta umożliwiłam Panu aktywację opcji Super Sport za 0 zł na 12 miesięcy. Po tym okresie cena wynosi 20 zł miesięcznie, do końca czasu oznaczonego umowy. Nie ma możliwości wyłączenia opcji z końcem okresu darmowego. Opcję może Pan włączyć kontaktując się pod numer 12 2947878."

 

Umowę mam do końca listopada czyli do końca umowy za darmo i jeżeli przedłużę to 9 miesięcy na nowej będę miał za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Mam pytanie o pakiet Eleven Sport. Jestem na etapie przedłużenia umowy w jakiej cenie jestem w stanie wyrwać ww. Pakiet, poprzedniej ofercie był po 15,90 zł z rabatem 4,00 zł = 11,90 zł 

 

Drugie pytanie jak wygląda sprawa z Pakietem Super Sport dla przedłużających obecnie umowę. W jakie cenie jest oferowany ?

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Canal+ po prostu mnie wprowadził w błąd. Nie jest prawdą, jakoby oferował jakieś tam kanały, a nie LM. Było wręcz przeciwnie. Pakiet, który oferował C+ nazywał się "Mistrzowska piłka". Podczas rozmowy telefonicznej nie miałem pojęcia, jakie kanały w nim są, wiedziałem, co pakiet zawiera, czyli Ligę Mistrzów, zgodnie z nazwą pakietu. Po drugie, przy zawieraniu umowy, w mailu z podsumowaniem uzgodnionych ustnie warunków, jest umieszczone jak byk:
"Wybrane usługi: Pakiet Superpremium+ 4K, BBC Player, Cinemax Pack, MISTRZOWSKA PIŁKA, Multi Man Pack, SunDance HD, Najem Dysk, Opłata najem N9 UltraBox+".

 

Sprawdźcie w mailu potwierdzającym zawarcie umowy. W tym mailu nie ma żadnej '*,' że pakiet "MISTROWSKA PIŁKA" (w mailu jest specjalnie pisana wielkimi literami ) obowiązuje do czerwca 2024. Nie ma też informacji, że ten pakiet zawiera akurat kanały Polsat Sport Premium.

 

Co więcej, w szczegółach umowy na pierwszej stronie mam wydrukowaną dużą czcionką tabelkę o nazwie "Poniżej znajdą Państwo wszystkie szczegóły dotyczące Państwa wyboru:", tabelka jest rozciągnięta do drugiej strony, gdzie widnieje dużą czcionką i wielkimi literami:
MISTRZOWSKA PIŁKA
Opłata
miesięczna Data
0,00 zł Od 01/03/2024
do 28/02/2026
30,00 zł Od 01/03/2026
do czasu dezaktywacji usługi

 

Dopiero na 31 stronie mojej umowy (Warunki Promocji: Mistrzowska Piłka 0 zł/m dla Abonentów (07/21)), malutką czcionką (kilka razy mniejszą, niż na 1 i 2 stronie umowy) jest odnośnik nr 3 do promocji "MISTRZOWSKA PIŁKA":

3. Opcja dodatkowa Mistrzowska Piłka świadczona do 30.06.2024 r., chyba że okres świadczenia niniejszej usługi zostanie przedłużony, zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami świadczenia Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka z dnia 28.01.2019 r.
W przypadku przedłużenia okresu świadczenia kanałów i serwisów Polsat Sport Premium, zawartych w Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka, będą one świadczone promocyjnie, a ich udostępnienie i wycofanie nie będzie wymagało poinformowania
ani uzyskania zgody Abonenta i nie będzie stanowiło zmiany warunków Umowy.

 

Proszę zwrócić uwagę, że zapis nie jest jednoznaczny, dwuznacznie sugeruje, że pakiet może być przedłużony. A także dopiero tutaj pojawia się też konkretna nazwa kanałów Polsatu.


Dodatkowo, uważam nadawca świadomie wprowadził mnie w błąd w umowie i wiedział co robi, o czym świadczy kolejny zapis umowy, czyli przypis nr 12, na końcu 31 strony mojej umowy:

 

12. W przypadku kolizji między postanowieniami zawartymi w dokumentach wymienionych w ust. 3 powyżej, a postanowieniami niniejszych Warunków Promocji, pierwszeństwo będą miały postanowienia niniejszych
Warunków Promocji.
     
Dla wyjaśnienia, to są te "już nieważne dokumenty" wymienione w ustępie 3 powyżej:
      3. Dokumenty dotyczące Promocji:
        - Umowa o świadczenie usług (dalej: Umowa),
        - Regulamin świadczenia usług z dnia 12 grudnia 2018 r. (dalej: Regulamin),
        - Cennik z dnia 22 grudnia 2014 r. (dalej: Cennik),
        - Szczegółowe Warunki świadczenia Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka z dnia 28 stycznia 2019 r.

 

Czyli C+ wiedział, że wcześniej wielką czcionką umieścił na początku umowy (głównej, czyli Umowa o świadczenie usług) fałszywą informację o końcu pakietu MISTRZOWSKA PIŁKA (do 28/02/2026), ale na 31 stronie małymi literkami pisze, że ta informacja się nie liczy, ale liczy się ta informacja na 31 stronie "Warunków promocji" wydrukowana małymi literkami.

 

Czy nie doszło do wprowadzenia w błąd w rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, oraz czy to nie jest klauzula abuzywna oceńcie sami, a najlepiej, niech to zrobi UOKIK! Przeanalizujcie swoje umowy z C+ oraz korespondencję z nimi i piszcie skargi do UOKIK!

 

Ja nie pisałem żadnej reklamacji, jeżeli nie zobaczę pierwszego meczu LM, to piszę skargę na nadawcę do UOKIK.

Nie zgadzajcie, się na żadne 4 miesiące gratis, miejcie honor i nie bądźcie jeleniami. 

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...