Skocz do zawartości

Jaki macie system


Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś bliższy kontakt z systemem operacyjnym Raspberry PI ? ;)

Samo urządzenie nie ma jako tako systemu operacyjnego. To tylko płyta główna, jak do komputera. System możesz wybrać dowolny od Windowsa IoT po wszelakie dystrubucje Linuxa

 

Jeśli chcesz wykorzystać jako odtwarzacz to polecam system OSMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winda 98 ,a później debian ,to tak jakoś koło 1999-2002 :mrgreen:

Później tj. około 2002 roku wpadł słynny XP no i nadal debian ,a dalsze lata już tylko linux od debiana po fedore i opensuse ,a około 2007 OSCent i teraz arch i manjaro. Miałem też epizod z BSD ,ale to jako ciekawostka ,a nie stały sytem na mojego kompa ,no i slackware też wpadł :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się wychowywał na systemach 95/98 ? :D

 

Ja! :D

 

Mój pierwszy "pecet" to komputer z procesorem Pentium 100 MHz, 8 MB RAM (później rozszerzoną do 16 MB), dyskiem twardym Seagate 850 MB, kartą graficzną ATI jakąś tam (już nie pamiętam ;)) 1 MB VRAM, kartą dźwiękową Sound Blaster Pro, CD-ROM 4x, monitorem 14" CRT, no i właśnie z systemem Windows 95.

Później, mój drugi komp to już Pentium II 266 MHz, 64 MB RAM (rozszerzoną później do 128 MB, a później jeszcze do 384 MB), dysk twardy Quantum 6,4 GB, karta graficzna ATI 3D Wonder 4 MB VRAM (zmieniona później na nVidia GeForce 2 MX z 32 MB VRAM), kartą dźwiękową Sound Blaster AWE64, CD-ROM 32x, dokupiona później nagrywarka CD-RW (32x/4x/4x), monitor 15" CRT, no i system Windows 98 Second Edition. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem że może zagnę... Ale kto miał styczność z systemem MS-DOS czy Windows 3.11 :D

Kiedyś w wpadł mi jakiś stary komputer, nawet nie wiem jakie miał podzespoły, ale zainteresował mnie dysk twardy. Wielkość normalna 3,5 cala, ale uwagę przykuł rozmiar 128MB. Podpiąłem pod swojego PC i włączył się 3.11.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem że może zagnę... Ale kto miał styczność z systemem MS-DOS czy Windows 3.11 :D

 

Ja miałem styczność z tymi systemami. Windows 3.11 tylko w szkole. Wpierw w podstawówce, potem jeszcze w technikum. I w zasadzie tylko tam. Nigdzie indziej już nie miałem z tym systemem styczności. Tym bardziej już na moim własnym sprzęcie. Dodatkowo korzystałem czasami z MS-DOS, który w wersji 7.0 dostępny był w Windows 95, a potem chyba w wersji 7.1 w Windows 98. Służył mi on zazwyczaj do stawiania tych systemów Windows na nowo ;) i czasami też do odpalania jakichś starych aplikacji i gierek pod DOS'a. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...