Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Badana jest kropla w morzu jak piszesz bo właśnie "kropla w morzu" w porównaniu z całym rynkiem te kanały wykupiła. To nie znaczy, że mało( bo nadawca może być z tej liczby zadowolony) ale względem całego rynku oglądających TV to jest właśnie tyle. Tak trudno to pojąć ? Jak kanały wykupi więcej ludzi to ta kropla w badaniu urośnie. 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita Właśnie dlatego że nie jest badany cały rynek(jest to niemozliwe) tylko w tym przypadku badana jest kropla w morzu ludzi którzy mają te kanaly no to wszyscy myślą ze Eleven tak nisko stoją z oglądalnością,a to jeszcze raz powtarzam nie jest prawda. Ludzie którzy oglądają w kabwkach czy platformach którzy nie są badani atak naprawdę są zaliczeni do subskrybentów już nie mówię o ludziach którzy wykupili za pomocą Internetu. Wszyscy opieraja sie na marnej ilosci grupie ludzi badanej a nikt nie pomyśli o ludziach ktorych Nielsen nie jest objety

To tak jak by kanał z muzyką poważną Nielsen badał na grupie stu ludzi i wyszło by ze nikt nie ogląda. To po co kanał nadaje.Myślcie łbem a nie ujem.

Skąd wiesz, że nie jest to prawda? Masz jakieś dowody? Liczby, dane, cokolwiek? Oczywiście, poza tym, że Ty i Twoi koledzy wykupili Eleveny. Zostały tu przedstawione konkretne dane a Ty co możesz przedstawić, by je podważyć? Domysły, spekulacje i nic poza tym...

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niech zbadaja więcej ludzi np rzedu kilkudziesięciu tys wtedy zobaczycie jak ta liczba się podniesie i to też badajmy młodych ludz czy starszych według zainteresowań a nie rolników ,zdzichow z pod monopolowego czy emerytów z prostatami. Jest naprawde ogrom ludzi w tym kraju interedujacych co pokazują wyniki oglądalności np polsatow sportowych czy płatnego C+ tylko to wszystko zależy ilu ludzi się będą i z jakimi zainteresowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niech zbadaja więcej ludzi np rzedu kilkudziesięciu tys wtedy zobaczycie jak ta liczba się podniesie i to też badajmy młodych ludz czy starszych według zainteresowań a nie rolników ,zdzichow z pod monopolowego czy emerytów z prostatami. Jest naprawde ogrom ludzi w tym kraju interedujacych co pokazują wyniki oglądalności np polsatow sportowych czy płatnego C+ tylko to wszystko zależy ilu ludzi się będą i z jakimi zainteresowaniami.

 

Nie wiem czy ty jesteś głupi czy udajesz głupiego. Rolnicy i emeryci są częścią społeczeństwa i żeby badanie było reprezentatywne to oni muszą w nim uczestniczyć

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Istnieją inne formy wyróżnienia fragmentu tekstu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niech zbadaja więcej ludzi np rzedu kilkudziesięciu tys wtedy zobaczycie jak ta liczba się podniesie i to też badajmy młodych ludz czy starszych według zainteresowań a nie rolników ,zdzichow z pod monopolowego czy emerytów z prostatami. Jest naprawde ogrom ludzi w tym kraju interedujacych co pokazują wyniki oglądalności np polsatow sportowych czy płatnego C+ tylko to wszystko zależy ilu ludzi się będą i z jakimi zainteresowaniami.

 

Ale o jakiej oglądalności Ty prawisz? Jak puszczą finał PP w otwartym Polsacie to mamy oglądalność na poziomie 2 milionów widzów, jak ten sam mecz mamy w TV kodowanej albo TVN Turbo robi się 400 tys. Pasjonatów piłku klubowej z ligami zagranicznymi mamy około miliona - tak na moje oko. Większość z nich jest w stanie za dostęp do tych produktów zapłacić. Mamy wówczas powiedzmy 600 tys osób które faktycznie są  "zaangażowane" Teraz mamy konkurencje na rynku w tym samym czasie gra Ekstraklasa - która ma największą oglądalność oraz liga angielska czy niemiecka do której dostęp jest relatywnie "tani". Tak więc z punktu widzenia kibica piłki nożnej muszę kochać LaLiga Serie A lub Francuską aby zainwestować 15pln - bo w innym razie zadowolę się Bundesligą. Dalej kwestia czasu: to że mamy wykupiony dostęp nie oznacza wcale, że mogę sobie pozwolić na obejrzenie wszystkich meczów ligowych mojego ulubionego zespołu: obowiązki domowe, spotkania towarzyskie, czas dla rodziny itd. To wszystko oznacza że realnie mecz ligi włoskiej z tego całego tortu praw sprortowych związanych z piłka ligową obejrzy 5 może 10% osób zainteresowanych materią - spośród wszystkich którzy  wykupiły Eleven i mają włączony odbiornik TV - bo sam telewizor w rodzinie nie stanowi tylko mojej własności dzielę go z dzieciakami które oglądają bajki lub żoną uwielbiającą tasiemce . Pomijam oczywiście F1 - bo to nie znana mi materia. Wśród moich znajomych nie ma nikogo kto był w stanie zapłacić 15 PLN, aby oglądać la liga lub f1 - taki rodzynek ze mnie :P większość rodzinki czy znajomych uświadamiam w czasie wizyt że taki byt medialny istnieje - bo nawet abonenci CP do pozycji 225 mało kiedy dojadą choć niektórzy mają podpisaną umowę na pakiet maksymalny gdzie Eleven mają w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eLBeG- tak, tak i może jeszcze najlepiej "wszystkie prawa witamy ponownie w C+"?

Człowieku, ja to mam w 4 literach gdzie "będą" te mecze, co są w Eleven. Mam dostęp praktycznie do wszystkich kanałów, które serwują piłkę u nas... i nawet jak powstanie FOX, Bein, SKY, czy Bóg wie co, to też będę miał. Odnoszę się tylko do faktu, który dodał Stars.tv. Chyba nie sądzisz, że taki zasięg subskrybentów jest w stanie sfinansować te kanały? Może napisz coś, co będzie zgodne z rzeczywistością, jak masz jakiś problem z C+, to nie mój problem. Dla mnie mogą stracić wszystkie prawa, byle były dostępne gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba nie sądzisz, że taki zasięg subskrybentów jest w stanie sfinansować te kanały?

 

STARS, orientujesz się może ile jest WSZYSTKICH gospodarstw domowych w Polsce? Bo 4 % z wszystkich gospodarstw* w Polsce razy kilka zł miesięcznie przypadające Elevenowi to nie będzie wcale tak mało.

 

*zakładając, że badania Nielsena są blisko odzwierciedlenia rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mingo,

Czytamy to tak: 1820 gospodarstw domowych brało udział w badaniu telemetrycznym we wrześniu. Gdyby wszystkie te gospodarstwa domowe ze wszystkimi telemetrami które tam są ( w gospodarstwie jest tyle telemetrów ile telewizorów, bardzo często jest to dwa) włączyły jeden kanał w jednej chwili to da to wynik, że 100% Polaków mogących oglądać telewizję w grupie 4+ oglądało ten kanał. Panel jest tak skonstruowany, że te 1820 domów z ludźmi którzy tam mieszkają to 100% Polaków w 4+ mogących oglądać tv. Czy to jest jasne? Bo to podstawa.

 

Jeśli jakiś kanał jest dostępny we wszystkich tych telemetrycznych domach na wszystkich telemetrach to daje to 100% zasięgu technicznego, czyli, że każdy Polak w 4+ mogący oglądać tv ma do wglądu ten kanał i może go natychmiast wyświetlić na swoim ekranie. 

TVN/TVN HD 100,0% TVP1/TVP1 HD 100,0% TVP2/TVP2 HD 100,0%

 

Czyli dla wyżej wymienionych kanałów - 1820 domów może wyświetlić te kanały na każdym tv jaki ma w domu.

Idąc dalej z przykładem: STARS.TV może wyświetlić 56,5% z 1820 domów co daje liczbę 1028 gospodarstw domowych objętych monitoringiem.

A Eleveny mają 3,7% co daje około 68 domów telemetrycznych w których można ten kanał włączyć w tej chwili bo jest odblokowany na dekoderze.

 

Tak, wiem, że to statystyka. Ale czytamy to dosłownie, nic innego na rynku nie ma i nie będzie. Więc czytamy DOSŁOWNIE, ŻE ELEVENY MOŻE OGLĄDAĆ 3,7% POLAKÓW w grupie 4+. Nie w tym panelu, nie coś tam, statystycznie 3,7% Polaków, wszystkich!. Prościej nie potrafię :)

 

Oczywiście - może oglądać - nie jest równoznaczne z tym, że wykupiło. Jak wiemy, w niektórych mniejszych kablówkach te kanały są po prostu w pakietach więc jest szansa, że część z tych 68 telemetrycznych domów ma Eleveny zupełnie przypadkiem i nigdy ich nie włączyła. Zasięg techniczny to tylko możliwość oglądania a nie realne oglądanie.

 

Jeśli na potrzeby tego wywodu przyjąć, że jedna osoba telemetryczna powoduje oglądalność na poziomie 7000 widzów to w przypadku transmisji F1 z wynikiem 150 tyś widzów tę stację w tym czasie musiało oglądać około 21 widzów telemetrycznych. A domów mamy 68. I tak dalej i tak dalej :)

Edytowane przez STARS.TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mingo,

Czytamy to tak: 1820 gospodarstw domowych brało udział w badaniu telemetrycznym we wrześniu. Gdyby wszystkie te gospodarstwa domowe ze wszystkimi telemetrami które tam są ( w gospodarstwie jest tyle telemetrów ile telewizorów, bardzo często jest to dwa) włączyły jeden kanał w jednej chwili to da to wynik, że 100% Polaków mogących oglądać telewizję w grupie 4+ oglądało ten kanał. Panel jest tak skonstruowany, że te 1820 domów z ludźmi którzy tam mieszkają to 100% Polaków w 4+ mogących oglądać tv. Czy to jest jasne? Bo to podstawa.

 

Jeśli jakiś kanał jest dostępny we wszystkich tych telemetrycznych domach na wszystkich telemetrach to daje to 100% zasięgu technicznego, czyli, że każdy Polak w 4+ mogący oglądać tv ma do wglądu ten kanał i może go natychmiast wyświetlić na swoim ekranie. 

TVN/TVN HD 100,0% TVP1/TVP1 HD 100,0% TVP2/TVP2 HD 100,0%

 

Czyli dla wyżej wymienionych kanałów - 1820 domów może wyświetlić te kanały na każdym tv jaki ma w domu.

Idąc dalej z przykładem: STARS.TV może wyświetlić 56,5% z 1820 domów co daje liczbę 1028 gospodarstw domowych objętych monitoringiem.

A Eleveny mają 3,7% co daje około 68 domów telemetrycznych w których można ten kanał włączyć w tej chwili bo jest odblokowany na dekoderze.

 

Tak, wiem, że to statystyka. Ale czytamy to dosłownie, nic innego na rynku nie ma i nie będzie. Więc czytamy DOSŁOWNIE, ŻE ELEVENY MOŻE OGLĄDAĆ 3,7% POLAKÓW w grupie 4+. Nie w tym panelu, nie coś tam, statystycznie 3,7% Polaków, wszystkich!. Prościej nie potrafię :)

 

Ale nie musisz mi tego tłumaczyć, bo ja to doskonale rozumiem. Zauważ, że napisałem tam o wszystkich gospodarstwach, nie o tych w panelu :)

 

Odnosiłem się do wpisu eLBeGa, który twierdził, że taki zasięg nie jest w stanie sfinansować Eleven. Zastanawiam się, ile może być gospodarstw domowych w Polsce, bo wtedy możnaby oszacować, jaki dochód osiągają z samej tylko subskrypcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na gospodarstwa nie da sie tak prosto przeliczyć. Bo tak jak pisze stars odnosi sie to do ogółu w grupie 4+. Czyli np w jednym gospodarstwie mogą oglądać trzy osoby a kupiły przecież jedno abo i tak dalej ...., ktoś nie kupił bo ma darmo od kablówki, a ktoś kupił i nie ogląda i jego np badanie nie pokazuje. Wyciągnięcie wniosku z tego o ilości subskrypcji może być problematyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Telemetr ma pilot a na pilocie są guziki. Każdy domownik ma swój guzik który musi wcisnąć gdy ogląda. Jeśli maż ogląda F1 to wychodzi, że F1 ogląda 7 tyś widzów ale gdy żona także wciśnie, że ona też ogląda to widzów już będzie 14 tyś.

Edytowane przez STARS.TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Ekwador - Chile na razie z przycinkami obrazu :/ i widać że to nie wina dosyłu meczu bo logo też się tnie.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...