Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to komentatorów F1, bardzo prosta sprawa, koledzy którzy w Sportklubie komentowali MotoGP

 

https://www.youtube.com/watch?v=a7Ek1LIHgLQ

Przecież to Fijałkowski i Jędrzejewski :) Czasem obaj komentują też MotoGP w Polsacie Sport, a ten drugi komentował z Andrzejem Borowczykiem większość wyścigów F1 od 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest niestety to, że ucierpi piłka - szczególnie Serie A, bo pewnie LL będzie na Eleven.....Bezwzględnie muszą mieć kolejny kanał inaczej będzie tak jak ktoś pisał wcześniej - prawa będą marnowane.

 

Frosinone - Bologna albo Chievo - Empoli ? To ma być powód cierpienia.Daj spokój z tym cierpieniem.Hity są raczej wieczorem i są niezagrożone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej widać to w niedziele.

 

Jest mecz ligi hiszpańskiej i raz Real raz Barcelona i nie ważne czy to Las Palmas, czy zespół 6 ligowy - i tak musi lecieć Real czy Barca.

Potem często jest włoska liga w tym samym czasie i leci hit Inter vs Milan, lub coś podobnego.

W tej samej godzinie również leci jakiś hit ligi francuskiej PSG vs Marsylia lub coś podobnego.

 

I tak więc liga hiszpańska będzie na 100%, to ja np., nie wyobrażam sobie braku meczu Milan vs Fiorentina, no ale ktoś sobie nie wyobraża braku PSG vs coś tam.

 

3 kanał Eleven od zaraz potrzebny. I będzie więcej piłki, ręcznej, F1, dojdzie liga szkocka, belgijska, 1 liga angielska. Będzie z korzyścią dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie F1, to nie sugerujcie się oglądalnością, tylko dostępnością F1 w poprzednim sezonie. A Polsat Sport ma dostępność na poziomie 50%. A Eleven? Zapewne nie przekracza 10% i co najważniejsze nie ma go w CP. A nie widzę, żeby nawet najwięksi fani nagle zamiast 20 zł chcieli płacić nagle 80, gdyby ludzie chcieli w HD oglądać F1. Chociaż, gdyby faktycznie RK poszedł do DTM, to może byłby to większy magnes do przejścia do nc+, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest niestety to, że ucierpi piłka - szczególnie Serie A, bo pewnie LL będzie na Eleven.....Bezwzględnie muszą mieć kolejny kanał inaczej będzie tak jak ktoś pisał wcześniej - prawa będą marnowane.

3 kanał Eleven od zaraz potrzebny. I będzie więcej piłki, ręcznej, F1, dojdzie liga szkocka, belgijska, 1 liga angielska. Będzie z korzyścią dla nas.

Za co niby mają zrobić ten trzeci kanał? Z tych "groszy" co nazbierają w Playerze i nc+? Nie wiem czy to wystarcza na opłacenie miejsca na sat. Oszczędności już widać. Studia brak, komentatorów brak, zmniejszone bitrate, likwidacja transmisji NFL na żywo (ktoś to musi obsługiwać). Oglądalnością też jakoś się nie chwalą. Jakby była dobra, to bufon Patryk M. na Twitterze waliłby wpis za wpisem.

 

Chcesz premium to płać jak za premium, a nie oczekujesz, że za paczkę fajek będziesz miał full wypas.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, gdyby faktycznie RK poszedł do DTM, to może byłby to większy magnes do przejścia do nc+, ale wątpię.

 

DTM jest za darmo (pomijając jednorazowy koszt zakupu konwertera, przełącznika, uchwytu i metra kabla) w Das Erste HD, w jakości i "oprawie" nieosiągalnej dla stacji Motowizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co niby mają zrobić ten trzeci kanał? Z tych "groszy" co nazbierają w Playerze i nc+? Nie wiem czy to wystarcza na opłacenie miejsca na sat. Oszczędności już widać. Studia brak, komentatorów brak, zmniejszone bitrate, likwidacja transmisji NFL na żywo (ktoś to musi obsługiwać). Oglądalnością też jakoś się nie chwalą. Jakby była dobra, to bufon Patryk M. na Twitterze waliłby wpis za wpisem.

 

Chcesz premium to płać jak za premium, a nie oczekujesz, że za paczkę fajek będziesz miał full wypas.

 

Oni raczej kapitał mają ;) Tylko, że w Malezji. Ponadto nie wiemy czy to nie jest przedłużka BeIN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak nocnych przekazów NFL to żadne oszczędności bo takie rzeczy robi się automatem, a komentarz był oryginalny ;). Pewnie rzeczywistym problemem są jakieś kwestie licencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak nocnych przekazów NFL to żadne oszczędności bo takie rzeczy robi się automatem, a komentarz był oryginalny ;). Pewnie rzeczywistym problemem są jakieś kwestie licencyjne.

Ten automat to wie ile będzie trwała przerwa w grze i kiedy ma włączyć/wyłączyć autopromocję lub reklamy? Jakieś specjalne "tagi" lecą w takim przekazie, że to odróżnia? Pytam, bo jak zaczęli transmitować, to gołym okiem było widać, że ktoś z palca to przełącza. Raz zrobił to za szybko, raz za późno. Był przypadek, że ucięli końcówkę meczu.

 

Co do licencji to też możliwe. Pisałem o tym wcześniej, bo stało się to zaraz po tym, jak puścili o 18 i 22 mecze na żywo z polskim komentarzem. Albo przypadek, albo faktycznie coś było na rzeczy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i własnie takie ucinanie końcówki itd wskazuje na to, że ktoś sobie to oprogramował w playliście programu emisyjnego ale nie do końca mu wyszło :). Tak samo jak z voicetrackami w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da się tego wszystkiego oprogramować. Oglądałeś kiedyś mecz NFL na żywo? Podejrzewam, że nie. Ja od początku sezonu nagrywałem wszystkie mecze w Eleven i po południu oglądałem z odtworzenia. Podobnie robiłem jak nadawało jeszcze ESPN i robię nadal na ProSieben Maxx. Nie przewidzisz kiedy będzie przyłożenie, challenge, kontuzja itp. W takich przypadkach nawet realizator transmisji z USA nie zawsze ma dobry timing, a co dopiero jakiś "automat" z Eleven. Widać to było zwłaszcza na początku, zanim ten co to obsługiwał zakumał z grubsza o co w tym całym NFL chodzi, i nauczył się "czytać" mecz. Poza tym te wstawki autopromocyjne nie były o stałej długości, tylko przycinane w zależności od tego co działo się na boisku.

Dopiszę jeszcze, że to co dostaje Eleven to nie jest czysty przekaz, tylko sygnał już obrandowany przez Fox, CBS lub ESPN. Nawet logo Eleven było odpowiednio przesuwane aby nie zasłaniać reszty. Po prostu to samo Amerykanin dostaje na swój tv (poza reklamami oczywiście).

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jeszcze za czasów NASN :). Nie wiem jak wygląda feed, który bierze Eleven, ale ogólnie to naprawdę nie jest żadna filozofia żeby system wyłapywał jakiś event (typu statyczna plansza) i wstawiał wtedy promosa, i ucinał go kiedy plansza zniknie. Bo naprawdę żywa osoba raczej nie uciełaby koncówki meczu, "bo tak" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...