Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz Standart Liege- Zulte Waregem komentowali "na żywo" panowie Mirosławski i Thiry. A teraz na chwilę odpaliłem streama, jest powtórka tego meczu i komentuje ktoś inny. Kojarzę głos, ale nie mogę teraz skojarzyć z konkretnym nazwiskiem. Specjalnie dali innego komentatora na powtórkę?

Dominik Guziak znany z Orange Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli logotyp, taki jaki już znamy (samo "E", bez wcięć pod jedynki. Pewnie chodzi o kanały 11 i 11+ od Proximusa) oraz oprawa w języku angielskim, więc zapewne tak samo (poza logo) jest w Singapurze oraz Malezji, jeśli tam też wystartował ELEVEN, bo coś cicho jest o tamtejszej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem mam pewne informacje - dostałem korespodencje od Eleven i tam stacja wspomina o ciekawych nieznanych nam jeszcze sprawach. Nie wiem tylko czy mogę tutaj o tym wspomnieć.

Pisz. Najwyżej zostaniesz zmieszany z błotem :lol:

 

Gdyby polski przekaz miał takie parametry to na polskie warunki byłaby bajka. ;)

Dźwięk mógłby być lepszy, np. 320 kbps ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Konto na FB jest fałszywe !

2. Dopinam ostatnie łącza. Jak się uda to technicznie będzie możliwość by HB13 zaświecił nie tylko do Belgii, ale i do nas w naszym ojczystym języku. Reszta to papiery i umowy, ale to już nie moja robota. Rokowania są dobre. Teraz robota dla "negocjatorów" Trzeba się dogadać i tyle.

3. Jak jakość na TVN playerze ? Nie mam czasu na testy i oglądanie. Da się oglądać ? Może na androidzie ktoś ogląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu mi tenis ścinało na playerze, wieczorem w miarę ok.

Czyli jest szansa, że w tv zobaczymy start włoskiej? Bo na francuską nie ma co pewno liczyć? :P

A wczoraj im tą Astrą zagwostkę zrobiłeś... :P:lol2:

A jak tam sprawa w smartach z playerem? Będzie możliwość oglądania, bo na chwilę obecną nie da rady, wiesz coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Konto na FB jest fałszywe !

2. Dopinam ostatnie łącza. Jak się uda to technicznie będzie możliwość by HB13 zaświecił nie tylko do Belgii, ale i do nas w naszym ojczystym języku. Reszta to papiery i umowy, ale to już nie moja robota. Rokowania są dobre. Teraz robota dla "negocjatorów" Trzeba się dogadać i tyle.

3. Jak jakość na TVN playerze ? Nie mam czasu na testy i oglądanie. Da się oglądać ? Może na androidzie ktoś ogląda ?

I tu mam pytanie co do kwestii numer trzy - czy jest możliwość abyście się pojawili też na Ipli czy jednak TVN player ma na Eleven jakąś wyłączność?

Tak swoją drogą co by było gdyby Eleven tymczasowo puścił swoją stacje jako FTA? Napewno nikt za to w kraju by się nie obraził a widzowie byliby nawet zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FTA stacja nie może iść ….. prawa licencyjne muszą być ograniczone do państw gdzie mamy możliwość rozpowszechniania. SAT świeci na całą europę.

Ale możemy zakodować w dowolnym "dziurawym " systemie w ramach promocji tymczasowej. Wtedy wymogi będą spełnine. Oficialnie sygnał będzie enkryptowany.

czy jest możliwość abyście się pojawili też na Ipli czy jednak TVN player ma na Eleven jakąś wyłączność?

Powiedzmy, że układa nam się dobrze z moim byłym pracodawcą :) :). Jutro chyba jest jakaś konferencja prasowa czy coś w tym stylu.

Czytajcie newsy w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tu pisał o YT czy netflixie? Pisałem o kablówkach, a Eleven leci właśnie w dokładnie identycznym streamingu jak np. w Netii (pewnie ten sam sprzęt), który jest pochodną IPTV (cytat z przytoczonej wiki: IPTV offers the ability to stream the media in smaller batches, directly from the source.).

 

Kto tu pisał o Netflixie? No w tym temacie głównie Ty, porównując usługę streamingu świadczoną przez Netflixa do telewizji na żywo (obojętnie czy kablowej, satelitarnej czy IPTV - w ścisłym tego słowa znaczeniu). Natomiast w tamtym konkretnym zdaniu, które zacytowałem, napisałeś:

też oglądam spokojnie Eleven w tv. Dostarczanym przez IPTV tak samo jak to robi Jambox, Multimedia czy Netia ;).

I to jest bzdura, bo pomieszałeś tutaj technologie. Podałem Ci nawet artykuł, ale albo go nie przeczytałeś, albo nie zrozumiałeś - jedno z dwojga. Jambox dostarcza usługę telewizji w czasie rzeczywistym w formie IPTV - jeszcze raz powtórzę, że jest to technologia, która nie korzysta z protokołu TCP (a więc i również z HTTP), który to jest protokołem stanowym! IPTV świadczone między innymi przez Jamboxa (z tego co się orientuję to Netia nie świadczy, a przynajmniej kiedyś nie świadczyła właśnie IPTV tylko oferowała klientom streaming po HTTP, na co zresztą owi klienci strasznie psioczyli - poszukaj sobie wątków w sieci o tym jak reenkodowali sygnał, żeby zmniejszyć bitrate; są nawet filmiki na YT z tego, jak nie sposób było dostrzec piłkę w transmisjach meczów siatkówki!) jest natomiast świadczone z wykorzystaniem protokołu UDP (a więc nie po HTTP), a więc protokołu stanowiącego dużo niższą bo 4 warstwę w modelu ISO OSI (protokół HTTP to warstwa siódma). Co z tego wynika? Otóż (za wikipedią, na szybko nie będę szukał poważniejszych źródeł):

 

UDP to protokół bezpołączeniowy, więc nie ma narzutu na nawiązywanie połączenia i śledzenie sesji (w przeciwieństwie do TCP). Nie ma też mechanizmów kontroli przepływu i retransmisji. Korzyścią płynącą z takiego uproszczenia budowy jest większa szybkość transmisji danych i brak dodatkowych zadań, którymi musi zajmować się host posługujący się tym protokołem. Z tych względów UDP jest często używany w takich zastosowaniach jak wideokonferencje, strumienie dźwięku w Internecie i gry sieciowe, gdzie dane muszą być przesyłane możliwie szybko, a poprawianiem błędów zajmują się inne warstwy modelu OSI.

 

Kolejną cechą odróżniającą UDP od TCP jest możliwość transmisji do kilku adresów docelowych naraz (tzw. multicast).

 

Dzięki temu IPTV (oparte na UDP) nie ma 30-sekundowego albo dłuższego opóźnienia (tak jak np. w przypadku darmowego streamingu Eleven, który porównywałeś z IPTV), nie ma czegoś takiego jak buforowanie - jeśli pakiet lub pakiety przepadły to zobaczysz krzaki na telewizorze, a nie ikonę buforowania, bo w UDP nie ma retransmisji! Kolejną cechą odróżniającą IPTV od streamingu po HTTP jest to, że mówiąc w dużym uproszczeniu "strumień danego kanału" np. TVP1 nie jest wysyłany do każdego odbiorcy osobno (unicast), tylko jest wysyłany raz do całej grupy odbiorców oglądających dany kanał (multicast) - to daje ogromne możliwości, których nie ma np. Eleven oferując streaming na stronie internetowej.

Dlatego też właśnie IPTV (tak jak było napisane bezpośrednio w linku, który Ci wysłałem, ale nie chciało Ci się nawet przeczytać, albo nie umiałeś zrozumieć) jest oferowane tylko w sieci lokalnej:

 

Both OTT and IPTV use the Internet protocol suite over a packet-switched network to transmit data, but IPTV operates in a closed system - a dedicated, managed network controlled by the local cable, satellite, telephone, or fiber company.

IPTV simply replaces traditional circuit switched analog or digital television channels with digital channels which happen to use packet-switched transmission. (...) Packets never travel over the public Internet, so the television provider can guarantee enough local bandwidth for each customer's needs.

 

A i jeszcze apropo rzekomowego braku korzystania z http za artykułem :):

 

" Web based unicast only live and VoD streaming:

Adobe Flash Player prefers RTMP over TCP with setup and control via either AMF or XML or JSON transactions.

Apple iOS uses HLS adaptive bitrate streaming over HTTP with setup and control via an embedded M3U playlist file.

Microsoft Silverlight uses smooth streaming (adaptive bitrate streaming) over HTTP"

 

Ten cytat wyciągnąłeś akurat z zupełnie innego artykułu - osobiście jestem zdziwiony, żeby takie usługi też zaliczać do IPTV i potrzebowałbym jakieś poważniejsze źródło, żeby być pewnym, że tak rozciągnięto sobie tę definicję IPTV aktualnie... Nawet w tamtym miejscu masz jednak wyraźnie rozdzielone to o czym ja mówię ("prawdziwe" IPTV po UDP) i te pozostałe usługi, które opisałeś - w niczym nie zmienia to faktu, który próbowałem Ci wytłumaczyć, a mianowicie, że z technologicznego punktu widzenia takie IPTV od Jamboxa czy innych dostawców to coś zupełnie innego niż stream ze strony Eleven! Każda osoba, która ma jakiekolwiek pojęcie o sieciach, spaliłaby się ze wstydu, gdyby stawiałaby pomiędzy tymi dwiema rzeczami znak równości. Różnice techniczne są tu kluczowe do zrozumienia, bo to właśnie one sprawiają, że Eleven nie może wypuścić darmowego streamingu w takiej jakości, w jakiej każdy operator świadczący usługę IPTV bez najmniejszego zająknięcia wypuści dla wszystkich swoich klientów...

 

Proszę, naprawdę nie staraj się na siłe mędrkować bo wychodzi to ci coraz gorzej ;)...

Zapytaj się dowolnego dostawcy IPTV - każdy z nich potwierdzi Tobie moje słowa. A mędrkujesz to tutaj co najwyżej Ty, bo widać, że w ogóle nie zrozumiałeś tego, co napisałem w poprzednim poście.

 

edit:

Żebyś nie musiał za dużo szukać - proszę, wspomniane wideo ze "streamingu Netii", który porównujesz z IPTV... (zaznaczam, że tak było na pewno rok temu; jak Netia świadczy swoją usługę teraz - tego nie wiem):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla wielu osób postawienie anteny z "zezem" nie jest problemem.

Bez "zeza" to na małej antenie astra świeci. Są też więc plusy. (ja na kampingu byłbym w stanie oglądać :) )

Zobaczymy jak będzie.

Rozumiem przez Twoj wpis że są to czyste luźne przykłady..."takie tam gadki"

Chociaż tak często wspominasz o tej astrze i kartach ,że aż sie obawiam,że to wam po głowie chodzi.Powtórze raz jeszcze: najlepiej jakby eleven pojawił sie w platformach cyfrowych i TVK.Myslę że wielu by to usatysfakcjonowało.Bo juz po postach mozna rozróznic kto jaką ma platforme w domu. :D .Niekiedy jeden drugiemu by zabrał aby tamten nie miał :lol: .To chyba taka nasza przypadłość narodowa :(

 

Edit: Moze masz jakies info odnośnie oświadczenia kiedy wystartujecie...w TV , z satelity :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemoturtles@

To prawda że La liga w Eleven ktoś to pisze w tym watku, mógłbyś to wyjaśnić? ;-)

Nic oficjalnego w tej sprawie nie wiem. Ale…… od pewnego czasu dostaję feedy z piłki kopanej z tego właśnie państwa. Nawet archiwizujemy je tak na wszelki zwyczaj. Może się przydadzą np do magazynów ligowych. Jutro może Patryk puści "parę" w gwizdek (jak mu pozwoli szef) Atakujcie Patryka na TT On uwielbia ćwierkanie. Ma teraz nowe konto i strasznie mu się to podoba. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemoturtles@

To prawda że La liga w Eleven ktoś to pisze w tym watku, mógłbyś to wyjaśnić? ;-)

Nic oficjalnego w tej sprawie nie wiem. Ale…… od pewnego czasu dostaję feedy z piłki kopanej z tego właśnie państwa. Nawet archiwizujemy je tak na wszelki zwyczaj. Może się przydadzą np do magazynów ligowych. Jutro może Patryk puści "parę" w gwizdek (jak mu pozwoli szef) Atakujcie Patryka na TT On uwielbia ćwierkanie. Ma teraz nowe konto i strasznie mu się to podoba. :jupi:

Ciężko będzie żeby coś pan Mirosławski powiedział bo niechętnie czymś się dzieli. :-P

Można spodziewać się jakiegoś komunikatu w tym tygodniu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FTA stacja nie może iść ….. prawa licencyjne muszą być ograniczone do państw gdzie mamy możliwość rozpowszechniania. SAT świeci na całą europę.

Ale możemy zakodować w dowolnym "dziurawym " systemie w ramach promocji tymczasowej. Wtedy wymogi będą spełnine. Oficialnie sygnał będzie enkryptowany.

czy jest możliwość abyście się pojawili też na Ipli czy jednak TVN player ma na Eleven jakąś wyłączność?

Powiedzmy, że układa nam się dobrze z moim byłym pracodawcą :) :). Jutro chyba jest jakaś konferencja prasowa czy coś w tym stylu.

Czytajcie newsy w sieci.

Konferencja na temat tej współpracy z TVN czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze to jednak coś więcej wiesz i jakby nie było w praktyce jesteś tutaj taką osobą jak ww Oficjalny przedstawiciel ;)

Za ofocjalne kanały informacji (TT, Komunikaty prasowe i inne) odpowiada dział marketingu i PR, Jest też odpowiednia agencja do tego wynajęta. Ja nie używam "dyplomatycznego" języka. Jestem prostym człowiekiem i plotę różne głupoty, jak to na forach internetowych. No cóż tak jest. Moje wypowiedzi należy traktować z przymrużeniem oka i na wesoło. :jupi:

A na pewno nie powinno się traktować tego jako oficjalne stanowisko ESN. Forum to miejsce luźnej pogawędki. Liczę więc, że tak to traktujecie.

Czasami puszczę prawie potwierdzone informacje, a czasami wpuszczam "fejka". Efekt tego to ponad 240 stron forum. To forum po prostu żyje własnym życiem i o to chodzi. Pozdrawiam serdecznie i idę spać. Jutro mamy tenis przez cały dzień i nadal trwa budowa studia. Do usłyszenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...