Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że Bundesliga na Eleven będzię traktowana na poważnie a nie podmiotowo. Bo jeśli brali tylko ze względu na Lewandowskiego i tylko celują na mecze Bayernu to może być nie miło. Co do jakości to się zgadza, głowy nie urywa.

A ja mam nadzieję ze będzie traktowana jak liga belgijska, czyli Teo strzela to sa mecze Anderlechtu. Lewy strzela sa mecze Bayernu haha :D

 

(żart)

 

Ale serio to mam nadzieję, ze Bundesliga nie będzie powodowała zabierania najlepszych ludzi do tej ligi, czyli Swiecicki.

Edytowane przez robsonUnitedxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-7 mbit to zdecydowanie za mały bitrate na kanał sportowy. Piksele widać na każdym zbliżeniu i przyspieszaniu obrazu...

 

Ciekawe, że Eleven w Belgii ma bitrate ok. 14-15 mbit. To też pokazuje jak traktowani są Polacy. 

Ile płacą Belgowie za Eleven? Podobnie jak Polacy, tzn w przeliczeniu ok 3,5 €? Pytam poważnie. 

Dodam, że paczka fajek w tym kraju, to ok 5 €.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio to mam nadzieję, ze Bundesliga nie będzie powodowała zabierania najlepszych ludzi do tej ligi, czyli Swiecicki.

Na razie to Święcicki jest zabierany do studia a nie do Bundesligi. :) Przez co np. nie komentował w niedzielę wieczorem... Ciekawe kiedy będzie jakaś inna twarz do prowadzenia studia. Wiadomo może to i człowiek orkiestra, ale wolę żeby siedział za mikrofonem. :)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal ceny są takie. Niektóre kablówki dokładają do tego własne kanały np (VooSport) i cena jest na poziomie 15 euro.

Co do Eleven na tp. NC+ to na 6 Mbps da się nadawać sport żeby on jako tako wyglądał, ale trzeba umieć to zenkodować (przykład TVP1 i 2 HD w DVB-T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płacą Belgowie za Eleven? Podobnie jak Polacy, tzn w przeliczeniu ok 3,5 €? Pytam poważnie. 

Dodam, że paczka fajek w tym kraju, to ok 5 €.

Przeliczanie wartości po kursach walut nie ma sensu. 

Umówmy się, że możemy przeliczać 1:1, czyli jeżeli w dniu startu w Belgii Eleven kosztował ok. 10 € (w Polsce 12-15 zł), to biorąc pod uwagę stosunek zarobków w Belgi, to proporcjonalnie płacą podobnie za ten pakiet (nie wiem jakie są średnie zarobki w Belgii, ale zakładam, że ok. 3500 € i biorę tu pod uwagę suchą średnią, tak jak w PL wynosi ona średni (tfuu) ok. 4000 PLN brutto)

 

Zakładając taką najprostszą matematykę stosunek ceny tego pakietu do zarobków jest podobny, tylko my dostajemy to w gorszym opakowaniu. 

 

@bugmenot - tylko czy Eleven o tym wie? Moim zdaniem nic nie mają zamiaru z tym zrobić, bo wszelka krytyka pod ich względem jest odbierana jednoznacznie. Zarówno na tym forum jak i bezpośrednio przez pracowników ESN. 

Edytowane przez damian3k1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian3k1993: abonenci kablówek dostają to w takim samym opakowaniu jak abonenci kablówek z Belgii ;). To, co leci z NC+ to inna sprawa, widocznie obu stronom nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to Święcicki jest zabierany do studia a nie do Bundesligi. :) Przez co np. nie komentował w niedzielę wieczorem... Ciekawe kiedy będzie jakaś inna twarz do prowadzenia studia. Wiadomo może to i człowiek orkiestra, ale wolę żeby siedział za mikrofonem. :)

Dokładnie ;)

 

Program powinien prowadzić ktoś na kim mozna tez oko zawiesić, taka polska Laura Barriales by byla odpowiednią osobą na tym miejscu ;)

 

No, ale jak juz jest Mati to byle nie kosztem jego udziału w komentarzu meczów. Nie o to chodzi.

 

@spirit, czepiasz sje mnie, a ja tylko odpowiadam ogólnie osobom bo nagle każdy jedzie Eleven bez sensu wiev ich bronię bo nie zasługują na takie głupie ataki. A osoby pokroju @Umkwatata czy @Arkon to juz przegięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie myślą, że jest ok. Znam takich co kablem euro dekoder podpięty mają do tv i hd oglądają.

Wygląd kanałów HD na sat jest jaki jest, ale trzeba porównać ceny na transponderach.

Paczka E w Belgi 10euro, zarobki 3500euro.

Paczka E w Polsce 10PLN, zarobki 3500PLN.

 

Cena na sat. Dla Polski i Belgii tyle samo w Euro.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spirit, czepiasz sje mnie, a ja tylko odpowiadam ogólnie osobom bo nagle każdy jedzie Eleven bez sensu wiev ich bronię bo nie zasługują na takie głupie ataki. A osoby pokroju @Umkwatata czy @Arkon to juz przegięcie...

Nie czepiam się Ciebie - pokazuje tylko, że nie potrafisz rozmawiać na argumenty i że nie wiesz na czym polega dyskusja, a zasady tego forum są Tobie najwyraźniej obce. To, że ktoś ma inne zdanie nt. Eleven od Twojego nie znaczy, że się myli - po prostu ma inne zdanie i kropka. Problem polega na tym, że dla Ciebie każda opinia niezgodna z Twoją jest opinią złą, a każde złe słowo na E jest obsesyjnie kontrowane tym, że w C+ było gorzej - to niestety nie jest dyskusja.

 

Możesz kochać Kapicę i nienawidzić C+, no problem dla mnie, ale jeśli ktoś Ci napiszę, że Kapica ma gimnazjalne poczucie humoru, a C+ w kilku kwestiach nadal ma przewagę nad E to to nie jest koniec Twojego świata. Tyle tylko, że dla Ciebie taka opinia to punkt wyjścia do pisania "nie znasz się", "C+ jest gorsze od E", ale żeby już uzasadnić swój wybór to jesteś odrobinę za krótki. Pewnie dlatego, że szukanie argumentów jest czasochłonne, a na koniec mógłbyś jednak usłyszeć kilka wypowiedzi Kapicy, które serio szurają po dnie i wtedy by się okazało, że nawet po argumentacji nie masz racji.

 

Zatem jeśli posiadanie zdania odmiennego od Twojego i próba rozmowy na konkretny temat jest przez Ciebie odbierana jako "czepianie się" i "głupie ataki" to rzeczywiście nie mamy o czym dyskutować.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale opinie szurajace o dno to wyraża @Umkwatata i @Arkon, którzy liczą, że ligi wrócą do C+ bo tam i tak mają 3-4 mecze z danej ligi... A im wystarczy Barca i Reeal do szczęścia. A to samo maja w Eleven.

 

Umkwatata to juz w ogóle przechodzi samego siebie swoimi postami. Troll totalny haha

 

Ja Ciebie rozumiem i szanuję za tp co piszesz, ale jakich argumenty by nie padły to i tak jakis misiekje wysmiewa wiwc po co sie silic?

Lepiej pisać na ich poziomie i tylko sie śmiać z tych głupot.

 

No bo tak naprawdę podaj mi powód dla którego ludzie narzekają na Eleven? Ja takich nie znajduję. C+ tez ogladam bo angielska i LM,czasem L+Ekstra obejrze z powtórki wieczorem w niedzielę i cenie soboe ich tez. Ale więcej minusów ma C+. Najlepsi komentują od święta. Mało meczów, teraz juz argument nie na czasie bo bie ma lig. I tam żarty też są czasami bardzo proste o wszyscy sie śmieją bo to mówił Twarowski, a jak Kapica to juz beee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie myślą, że jest ok. Znam takich co kablem euro dekoder podpięty mają do tv i hd oglądają.

Wygląd kanałów HD na sat jest jaki jest, ale trzeba porównać ceny na transponderach.

Paczka E w Belgi 10euro, zarobki 3500euro.

Paczka E w Polsce 10PLN, zarobki 3500PLN.

 

Cena na sat. Dla Polski i Belgii tyle samo w Euro.

Gdzie w Polsce takie zarobki? Ja muszę dwa miesiące pracować zeby tyle zarobić i stać mnie na paczkę Eleven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, od niedawana oprócz Eleven mam też Canal+ no i mówicie, że hejtuję czy co tam ale jest mega różnica w jakości obrazka. Przepaść. 

 

Pisałeś, że masz wcześniej UPC, podobnie jak ja. Chyba musisz zmienić TV, albo ustawienia obrazu. W UPC Eleven w trakcie meczu La Ligi - obraz żyleta. Wystarczy przełączyć w tym samym czasie na mecz ligi angielskiej na C+ Sport, albo mecz ekstraklasy. Piłka, boisko, kolory i zawodnicy dużo wyraźniejsi i ostrzejsi na Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może SatKurier jest w stanie zareagować w imieniu użytkowników tego forum? 
Jak widać indywidualnie nie jesteśmy w stanie nic zdziałać, bo Mirosławski, Eleven na Twitterze i Eleven na facebooku odpowiadają tylko na komentarze, które ich chwalą. 
Za napisanie czegokolwiek mniej pozytywnego jest z reguły ban...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor mam całkiem sensowny, dekoder Horizon od UPC i obraz na Eleven HD jest znacząco gorszy niż na Canal+ HD. To nie ulega żadnej wątpliwości :)

Twarde dane z mojego dekodera satelitarnego VU+:

 

- Ekstraklasa - Canal+ Sport - przepływność średnia 12 Mb/s, w porywach dochodzi do 16 Mb/s

- Ekstraklasa Eurosport2 - przepływność średnia 5 Mb/s, w porywach dochodzi do 8 Mb/s (było lepiej, jak ESP2 był z tp. od nc+, Polsat zmniejszył przepływność prawie dwukrotnie)

- Eleven - mecze LIVE - przepływność średnia 8 Mb/s, w porywach dochodzi do 10 Mb/s.

 

Na moim telewizorze różnica w jakości na korzyść C+ jest wyraźnie odczuwalna, co wynika z w/w liczb. Co ciekawe, liga angielska na C+ Sport zawsze jest nadawana w gorszej jakości, niż Ekstraklasa, bitrate jest niższy o jakieś 2-3 Mb/s. Być może sygnał o takiej jakości dochodzi do Polski i dlatego nie ma sensu puszczać go w wyższej jakości, zajmując niepotrzebnie pojemność transpondera. Może dlatego Eleveny nie dorównują jakości C+, bo dostają sygnał z gorszą przepływnością? Tak sobie gdybam, ale faktem jest, że na tym samym kanale różne ligi są nadawane z różną jakością.

 

Tak to wyglądało w ostatni weekend. Dane są mocno orientacyjne, bo bitrate zmienia się dynamicznie, ale jednak liczby nie kłamią, C+ deklasuje konkurencję jakością przekazu. A co z tym dalej robią kablówki, to już ich sprawa, być może tam nie ma aż takich różnic, o przepływności decyduje operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...