Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszczególniłem fragment mówiący o 8 spotkaniach w weekend, bo więcej przy dwóch kanałach się nie da. No to sprawdźmy :

Wziąłem pod uwagę wyłącznie ostatnią niedzielę na początek i mecze tylko:

Eleven:

12.00 Rayo- Betis

14.00 Monaco-Rennes

16.00 Bilbao- Valencia

18.00 Juventus- Bologna

20.30 Atletico- Real Madryt

Eleven Sports: 

12.30 Empoli-Saussolo

15.00 Palermo-Roma

17.00 Caen- St.Etienne

21.00 PSG- Marsylia

 

Czyli wychodzi,że w samą niedzielę było 9 transmisji live, a Ty twierdzisz,że przez cały weekend nie można zmieścić więcej niż 8 :D a przez weekend rozumie się od piątkowego popołudnia do niedzieli włącznie. Jeśli Ty w tak oczywistej sprawie zwyczajnie kłamiesz to ja naprawdę nie chcę się wypowiadać co do wiarygodności reszty twoich zarzutów.  P.S. Dla twojej informacji - meczów piłkarskich na żywo  w kanałach Eleven i Eleven Sports w dniach 2-4.10 było 18 . 

Kolejny, ktory nie umie czytac - przeciez pisalem, ze obejrzysz max 8 meczow live na weekend na Elevenach ... Dalej nie rozumiesz? Nie obejrzysz wiecej, tych meczow live - oni moga miec i 300 ale te mecze leca w tym samym czasie, takze z kwestii ograniczenia czasowego obejrzysz max. 8 - chyba ze masz 2tv w pokoju i na nich ogladasz albo wiecej, no to wtedy obejrzysz wiecej, ale raczej nikt tak nie robi.

Reszta meczow? Tylko ze skrotow sobie obejrzysz - tak trzeba nazwac to 60 minutowe cos, co serwuja jako powtorki.

Piatek to jeszcze dzien roboczy przede wszystkim - dzien pracy/szkoly, wszystkie instytucje dzialaja normalnie. Nie wiem czy o tym wiesz.

 

Serio chcecie za 8 meczow (z czego kilka i tak nie bedzie najwyzszych lotow, bo to zwyczajnie mecze ligowych sredniakow) na weekend placic dodatkowa kase? W ostatni weekend wygladalo to inaczej, bo bylo inne rozlozenie - Ja mowilem na podstawie ktoregos z poprzednich weekendow, do tego wtedy jeszcze nie bylo wykupionej Championship. OK teraz to sie zmienilo minimalnie - wychodzi 10 meczow nie zawsze tak bedzie oczywiscie.

 

Dobrze a dlaczego 10 meczow? To proste:

Sobota:

1. 13:30 (serio ktos oglada Championship? W tym czasie normalni ludzie ogladaja Premier League albo ida pograc w pilke)

2. 16:00

3. 17:30/18:00

4. 20:00/20:30/20:45

5. 22:30

 

Niedziela:

6. 12:00/12:30 (prawie zawsze ligowe sredniaki)

7. 14:00/15:00 (prawie zawsze ligowe sredniaki)

8. 16:00/17:00

9. 18:00

10. 20:30/21:00

 

 

Gdzie Ja tutaj klamie? Niektorzy chyba maja moc sterowania czasem, gdyz twierdza ze w weekend (jeszcze wliczaja w ten poczet piatek, ktory jest dniem roboczym) ogladaja 18 meczow LIVE na Elevenach (normalnie jest to niemozliwe) ...

 

Jesli bysmy dodali juz ten Wasz piatek do weekendu to dochodzi 1 mecz - jakis o 20:30. Czyli max 11 meczow.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umkwatata to dodaj jeszcze poniedziałek. Natomiast idąc Twoim tokiem rozumowania, ja jako osoba, która sporo pracuje w weekendy nie powinienem liczyć tych meczów LIVE jako LIVE, bo ich nie zobaczę ? :) To trochę dziwna logika. Swoją drogą żeby narzekać na ilość meczów to już jakiś absurd...;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umkwatata

 

A czyja to wina, że mecze się pokrywają? Nawet jak uruchomią 10 dodatkowych kanałów to i tak obejrzysz maksymalnie 8 meczów :crazy: Idąc twoją pokrętną logiką trzeba jeszcze odliczyć mecze na Sporklubie i programach C+ :lol2: Swoją drogą 8 to chyba nikt nie ogląda tylko wybiera co go interesuje

 

A druga sprawa to co za problem obejrzeć (tak jak było w ostatnią niedzielę) mecz Realu z Atletico a zaraz później Milanu z Napoli. Ale czekaj, nie będzie znaczka LIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualny zakup praw do BPL wiąże się z koniecznością uruchomienia trzeciego kanału eleven. A to chyba raczej mało prawdopodobne. Na razie nich się skupiają na rozwoju tego co już posiadają.

Trzeci kanał już teraz musieliby uruchomić. Przykład z ostatniej niedzieli - ciekawe mecze w lidze hiszpańskiej, francuskiej, a na Milan-Napoli zabrakło miejsca. Canal+ (i nsport+) by to pokazał na żywo i jeszcze Ligę+Extra w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, ktory nie umie czytac - przeciez pisalem, ze obejrzysz max 8 meczow live na weekend na Elevenach ... Dalej nie rozumiesz? Nie obejrzysz wiecej, tych meczow live - oni moga miec i 300 ale te mecze leca w tym samym czasie, takze z kwestii ograniczenia czasowego obejrzysz max. 8 - chyba ze masz 2tv w pokoju i na nich ogladasz albo wiecej, no to wtedy obejrzysz wiecej, ale raczej nikt tak nie robi.

Reszta meczow? Tylko ze skrotow sobie obejrzysz - tak trzeba nazwac to 60 minutowe cos, co serwuja jako powtorki.

Piatek to jeszcze dzien roboczy przede wszystkim - dzien pracy/szkoly, wszystkie instytucje dzialaja normalnie. Nie wiem czy o tym wiesz.

 

Serio chcecie za 8 meczow (z czego kilka i tak nie bedzie najwyzszych lotow, bo to zwyczajnie mecze ligowych sredniakow) na weekend placic dodatkowa kase? W ostatni weekend wygladalo to inaczej, bo bylo inne rozlozenie - Ja mowilem na podstawie ktoregos z poprzednich weekendow, do tego wtedy jeszcze nie bylo wykupionej Championship. OK teraz to sie zmienilo minimalnie - wychodzi 10 meczow nie zawsze tak bedzie oczywiscie.

 

Dobrze a dlaczego 10 meczow? To proste:

Sobota:

1. 13:30 (serio ktos oglada Championship? W tym czasie normalni ludzie ogladaja Premier League albo ida pograc w pilke)

2. 16:00

3. 17:30/18:00

4. 20:00/20:30/20:45

5. 22:30

 

Niedziela:

6. 12:00/12:30 (prawie zawsze ligowe sredniaki)

7. 14:00/15:00 (prawie zawsze ligowe sredniaki)

8. 16:00/17:00

9. 18:00

10. 20:30/21:00

 

 

Gdzie Ja tutaj klamie? Niektorzy chyba maja moc sterowania czasem, gdyz twierdza ze w weekend (jeszcze wliczaja w ten poczet piatek, ktory jest dniem roboczym) ogladaja 18 meczow LIVE na Elevenach (normalnie jest to niemozliwe) ...

 

Jesli bysmy dodali juz ten Wasz piatek do weekendu to dochodzi 1 mecz - jakis o 20:30. Czyli max 11 meczow.

To chyba sam nawet nie wiesz co piszesz. Cytuję : albo w weekend siedzisz i ogladasz 24/7 te ok. 8 meczow LIVE (wiecej nie da rady, bo maja tylko 2 kanaly i milion praw XD) - koniec cytatu.  Przecież wyraźnie wynika,że więcej nie da rady, bo mają 2 kanały,ale gdyby mieli 3 czy 4 - to by dało radę.. Ale powtórzę jeszcze raz : Tu chodzi o możliwość wyboru, bardzo dobrze,że dają te 18 meczów live, jeden obejrzy ten mecz,a drugi inny. Gdy jeden nie może o danej godzinie to przyjdzie o innej i obejrzy inny mecz. Chodzi o danie możliwości. Kogoś interesuje Barcelona z Valladolid,a inny woli bardziej wyrównany mecz średniaków Real Sociedad-Malaga np.(oglądałem akurat- bardzo fajne spotkanie). Dobrze,że ten kto może sobie obejrzy Barcelonę,a ktoś inny będzie miał możliwość legalnie na ekranie swojego TV obejrzenia meczu wyżej wspomnianego. Co do wycieczki personalnej to sam pisałem,że oglądałem bardzo mało spotkań z Eleven gdyż byłem zajęty swoimi obowiązkami i nie miałem czasu oglądać. Jeszcze zaznaczę- idąc twoją logiką bo tak to rozumiem powinni emitować wyłącznie 8 spotkań bo tyle przeciętny człowiek może twoim zdaniem obejrzeć. Moim zdaniem powinni emitować jak najwięcej się da, by kibic piłkarski jak miał czas mógł znaleźć transmisję w TV i miał wybór. 

PS> Jeszcze taka uwaga- w NC+ też nikogo nie interesuje czy Ty oglądasz czy nie. Płacisz za usługę,za możliwość obejrzenia- tak więc płacisz za dostęp do kanałów Eleven,a co za tym idzie do poszczególnych rozgrywek.. a nie za to czy Ty to będziesz oglądał czy nie. Np. musisz wyjechać i nie będziesz miał dostępu i możliwości oglądania- ich to nie interesuje masz umowę - płacisz. 

Tu także jeśli - bo tego nie wiadomo- będzie dopłata to będzie twoja decyzja - chcesz lub nie. Jeden uzna,że nie jest to atrakcyjna oferta i nie będzie płacił,a dr4ugi uzna,że jest i będzie. Jego prawo i nic nikomu do tego . Jeden uzna,że chce mieć akurat te 8 meczów bo go interesuje liga włoska czy hiszpańska,a inny uzna,że mu to zbyteczne, bo woli Premier League i Ekstraklasę. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiakala jak najbardziej na plus Miroslawski tez w miare ok choc nie podoba mi sie ze zgarnia prawie wszystkie mecze realu i barcy

powinni kogos jescze do hiszpanskiej zalatwic jako glownego komentatora

 

Co do Ostrowskiego wkurza mnie bo ma podobny głos jak czachowski a kolesia nie trawie sluchac

 

 

dzieciarnia odplynie bo wiekszosci mamusia czy tatus nie wykupi dostepu do elevenow

Edytowane przez fillion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rusza sezon NHL.

Gdyby pojawił się w Eleven było by to coś in plus.  Ciekawe czy można na to liczyć.

Może jednak zakupowe szaleństwo się już skończyło.

Poza tym nadal ta stacja to ciągła padaka.

 Dźwięk jak w 1 programie PR na falach długich, obraz taki, że ślepy widzi różnicę w stosunku do C+

Jako kibic FCB jedyne co mnie tam przyciąga to mecze tej drużyny, dlatego też ja po 15 BM nie stracę aż tak znowu wiele.

Szczególnie mając w alternatywie doskonałe relacje na Radio catalunia.

 

Tym zaś, którzy z domu wynieśli to, że jak się im pluje w twarz, to grzecznie trzeba się wytrzeć i powiedzieć, że chyba deszcz pada, nadal życzę konsekwencji w zaklinaniu rzeczywistości i udawania tego, że wszystko jest okmimo, że nawet dla totalnych technicznych ignorantów OK nie jest.

Uprzedzając zaś uwagi Januszów i innych znawców, informuję, że nie mam Rubina podłączonego do Tarabana...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend gra 3. i 4. liga angielska do których Eleven ma prawa - mogliby pokazać wybrane mecze live.

Poza tym co niektórzy wychwalają Eleven jakie to świetne kanały bo pokazują po 7-8 meczów La Liga w kolejce.

Oprócz tego nie prezentują poziomu kanałów Canal+ Sport - bardzo słaby dzwięk, obraz trochę się poprawił - nadal na Eleven Sports widoczne są piksele.

Edytowane przez NEWs
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NHL, nie powiem, że kocham ten sport, jednak rozgrywki są ciekawe i jakoś tam je śledzę. Dziwi mnie, że okazuje się, że u nas bardziej popularny jest golf, patrz C+, niż rozgrywki najlepszej ligi świata.

należałoby sobie zadać pytanie, czy którakolwiek stacja liczy się z oczekiwaniami widzów. Canal+ z prawami do lig zagranicznych pokazał, że ma nas gdzieś.

Co się zaś tyczy meritum czyli Eleven, Jeżeli osoba nie oglądająca sportu, wchodzi do pokoju i pyta co to za youtubowa jakość lub będąc skupiona na czymś zupełnie innym, pyta co tak przerywa, mowa o dźwięku no to ja nie wiem, jak inni mogą mówić, że tego nie słyszą.

 

Jeżeli p. Mirosławski mówi, że na przykład "kolejna nie udana interwencja Tere Sztejgena" tak to wymawia, no to niemieckiego uczył go chyba ktoś od Putina. W istocie, w wymiarze emocjonalnym się przykłada, ale nie każdy mecz szczególnie kandydatów do spadku z ligi, trzeba komentować, jakby to był finał MŚ z udziałem Polaków. Podobnie jak niektórzy uważam, że cała masa komentujących negatywnie te stacje i tak wykupi dostęp. No i na zdrowie, ja osobiście do 10zł również, gdyż na meczach FCB mi zależy, ale to jedyne 90 minut w tygodniu gdzie przełączam się na kanał 127. Więc jeśli o mnie chodzi co w sumie ani dla dyskusji, a tymbardziej dla panów z Eleven znaczenia nie ma, mogą pokazywać nawet rozgrywki ligi okręgowej w Kinszasie, dla mnie liczy się jakość, a nie ilość.

 

Nie znam się na prawach medialnych, jak również na prowadzeniu dużej firmy, ale jakoś nie sądzę, aby po owych trzech latach nadal wyglądało to tak, jak obecnie.

 

Co do magazynów ligowych, dla mnie sport+ był bardziej niż OK. Tego w Eleven nie uświadczysz.

Z jakiegoś względu Sport + Extra się "przeterminował" więc czy sprawdziłby się w eleven...

 

U mnie wykupem NHL mocno by zaplusowali, ale że wydaje się, iż liczyć na to nie można, to ciągle minusują...

 

Podobnie jakjeden z kolegów, do reputacji nie przywiązuję wagi, tym bardziej, że screenreader i tak mi jej nie pokazuje, więc minusujcie na zdrowie panowie.

  • Popieram 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn Serie A to w dalszym ciagu jeden wielki chaos ... Nie wiadomo nic, nic nie jest rozpisane - zadnych tabel, podsumowania, klasyfikacji, planu transmisji na nastepna kolejke (jak to bylo w Canal+). Jeden, wielki [beep]. Magazyny La Liga i Ligue 1 tylko nieco lepsze.

 

===

No tak, Ja rozpisalem wszystko ladnie i logicznie, ze w weekend (piatek i poniedzialek to nie weekend ...) max. 10 meczow da sie obejrzec (z czego polowa to szrot), a Wy dalej piszecie, ze przeciez do wyboru 18 meczow jest ...

 

W dalszym ciagu po postach fanatykow Eleven moze sie wydawac, ze maja w pokoju 2 TV i na jednym ogladaja Eleven a na drugim Eleven Sports CALY WEEKEND NON STOP. To podchodzi pod no-life XD

 

Do tego jezeli w weekend opuscicie jakis mecz, to zostaje juz tylko godzinny skrot - za to chcecie placic dodatkowa kase? BRAWO :D

 

Do tego - to jest niepowazne, ze mam ogladac mecz Serie A o 23 z odtworzenia - sorry, ale nie mam czasu czekac, jak tego meczu nie ma w TV, bo nie umieja go wyemitowac, to Ja ogladam gdzie indziej LIVE a potem to ide sobie spac np.

 

O 23 to Ja i tak bede znal juz wynik tego meczu, wiec to bez sensu.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn Serie A to w dalszym ciagu jeden wielki chaos ... Nie wiadomo nic, nic nie jest rozpisane - zadnych tabel, podsumowania, klasyfikacji, planu transmisji na nastepna kolejke (jak to bylo w Canal+). Jeden, wielki [beep]. Magazyny La Liga i Ligue 1 tylko nieco lepsze.

 

===

No tak, Ja rozpisalem wszystko ladnie i logicznie, ze w weekend (piatek i poniedzialek to nie weekend ...) max. 10 meczow da sie obejrzec (z czego polowa to szrot), a Wy dalej piszecie, ze przeciez do wyboru 18 meczow jest ...

 

W dalszym ciagu po postach fanatykow Eleven moze sie wydawac, ze maja w pokoju 2 TV i na jednym ogladaja Eleven a na drugim Eleven Sports CALY WEEKEND NON STOP. To podchodzi pod no-life XD

 

Do tego jezeli w weekend opuscicie jakis mecz, to zostaje juz tylko godzinny skrot - za to chcecie placic dodatkowa kase? BRAWO :D

 

Do tego - to jest niepowazne, ze mam ogladac mecz Serie A o 23 z odtworzenia - sorry, ale nie mam czasu czekac, jak tego meczu nie ma w TV, bo nie umieja go wyemitowac, to Ja ogladam gdzie indziej LIVE a potem to ide sobie spac np.

 

O 23 to Ja i tak bede znal juz wynik tego meczu, wiec to bez sensu.

 

Ty dalej nie rozumiesz, że nie chodzi o oglądanie wszystkiego, co leci, ale o możliwość wyboru tego, co nas interesuje. W C+ wyboru nie było praktycznie żadnego, bo ciężko wybrać z dwóch meczów. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się w ogóle dziwię, jak można obejrzeć 10 meczy w weekend.

Przecież ktoś taki chyba w żaden sposób nie jest zaangażowany w życie rodzinne, tylko zamyka się na 2 dni z zgrzewką piwa i jedzie z tym koksem.

Ciekawe czy po takim maratonie jest w stanie jakkolwiek powiedzieć coś o meczu średniaków który oglądał jako piąty czy szósty...

 

Chociaż pewnie pełen pasji i emocji głos P. Mirosławskiego, który skomentował połowę z tych meczy dźwięczy takiej osobie w głowie do następnej kolejki.

 

Rozumiem, obejrzenie sobie meczu ulubionej drużyny z BPL, z LL, z Serie A i powiedzmy na dokładkę coś z Niemiec czy rodzimej pseudo ligi, daje nam to powiedzmy 5 meczy na weekend. To jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale obejrzenie wszystkiego co daje Eleven, bo jest, to chyba kwalifikuje się na terapię.

 

Mijają dni, tygodnie a chcąc obejrzeć np. derby Madrytu na stronie, wchodząc na nią w momencie rozpoczęcia się meczu nie ma na to szans, bo wszystko jest przeciążone. I nikt z tym nic nie robi. OK ma się NC+ w domu, ale co jeśli się jest na wakacjach, w drugim mieszkaniu, czy cokolwiek innego? w NC+ jest C+ Online i to działa.

 

Argument jak ci się nie podoba to nie płać, i po problemie, jest nie trafiony, bo oni po prostu lekce sobie ważą tych, którzy nawet są gotowi zapłacić.

Zobaczymy co będzie za tydzień, nie zdziwię się jak padnie cena 40zł za pakiet.

 

Chociaż podtrzymanie darmowego dostępu dla posiadaczy paczki C+ też mnie nie zdziwi

 

 Ramówka i cała reszta, cóż ktoś tam chyba rzuca w połowie tygodnia monetą i co wypadnie, to pokazujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umkwatata,ale czego nie rozumiesz?? Wiesz na czym polega wybór?? Dobra dam inny przykład. Masz 5 zł - 5 zł kosztuje burger i 5 zł kosztuje nie wiem frytki z Colą załóżmy. Z racji tego,że masz wyłącznie 5 zł nie kupisz jednego i drugiego.Wtedy musisz dokonać wyboru. Jednak nie jesteś skazany na jeden z tych produktów(tak by było gdyby można było kupić wyłącznie burger lub wyłącznie frytki z Colą).Wtedy nie zaistniała by sytuacja wyboru, bo będąc bardzo głodny i mając w ofercie wyłącznie 1 produkt za 5 zł musiałbyś go wziąć. Tak i tu- nie jesteś w stanie obejrzeć wszystkich spotkań oferowanych przez Eleven live gdyż wiadomo godziny meczów się pokrywają i wiadomo są także obowiązki. Jednak masz je w ofercie i z tego bogatego menu oferowanych spotkań wybierasz te, które cię najbardziej interesują. Gorzej jakbyś miał po 1-2 spotkaniach z każdej z najważniejszych lig i żadne by ci nie przypadło do gustu.

 

Inna sprawa,że ja widzę niekonsekwencję. Z jednej strony narzekasz,że są godzinne skróty zamiast pełnych retransmisji i ja tą uwagę podzielam- nie rozumiem dlaczego nie puszczą całych spotkań, jednak jak dają pełną retransmisję meczu Milan- Napoli to stwierdzasz,że bez sensu oglądać retransmisję meczu, gdyż już poznasz wynik.. Czyli wychodzi na to,że retransmisja meczu tego samego dnia tuż po jego zakończeniu jest bez sensu, natomiast sensowne jest oglądanie meczów kilka dni po jego rozegraniu.  Jak to mówią nie kijem go tylko pałą- prezentujesz tu podstawę wyłącznie krytyczną wobec Eleven.

 

 

Prawda jest taka,że Eleven ma swoje plusy jak i minusy. Minusem jest słaba komunikacja, nie najlepsza jakość obrazu - nie wiem dlaczego,ale podczas LM piłkarzy ręcznych widać to bardzo dobitnie. Chaos jak tu podajecie programowy,że co innego zaplanowane,a emitują co innego.Nienajlepsza dostępność.  Plusem jest zdecydowane zwiększenie emisji transmisji z lig Hiszpańskiej i Włoskiej, filozofia mam wolną antenę- emituję rozgrywki live, do których mam prawa, odkrycie kilku ciekawych nowych głosów komentatorskich. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowej wersji aplikacji NC+GO obydwa Eleveny bardzo ładnie działają, tak ze mozna będzie po za domem obejrzeć. Nic nie tnie i jakość bardzo dobra, nawet na połączeniu 3G.

 

 

Czy to nie jest tak, że NC+ Go to dodatkowa opłata i możliwość oglądania kanałów o których tu mowa jest tylko gdy posiadamy jakiś konkretny dekoder czy coś? Przyznam, że tego nie zgłębiałem, ale przy podpisywaniu umowy, wiem, że były z tym jakieś jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie korzystanie z tej nowej wersji jest bezpłatne. Nie ma żadnych wymagań co do dekodera ponieważ w odróżnieiniu od poprzedniej wersji do oglądania kanałów wykorzystywany jest stream a nie łączenie się z dekoderem w sieci domowej. Będzie to też działało na PC na Windows, co przy poprzedniej wersji nie miało miejsca.

Edytowane przez odja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...