Skocz do zawartości

Wichura i anteny.


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
to tylko sama przyjemność jak jestes na dachu, masz do dyspozycji mały monitor tuner i szukasz satelitki. Mój rekord to chyba coś ok 5 minutek jak natrafiłem na odpowiednia satelitę czyli HB. Wcześniej nigdy się nie bawiłem w "montażystę" ale po kilku razach jest to bardzo wciągajace......

 

To ja jeszcze lepiej - pierwsza antenka, 90 cm, analogowy tuner - poniżej minuty :):)

 

Poza tym ostatnio podczas wichury nie było przerw w odbiorze, choć sygnał spadł.

W lipcu 2007 okolicą przeszła trąba powietrzna - wujkowi zerwało dach z domu (trąba przeszła akurat przez jego dom). W dodatku zerwało połówkę dachu, który stanowił też ścianę dla kilku pomieszczeń. Efekt? Miesiąc wcześniej wykończone i umeblowane pokoje nadają się do generalnego remontu...

Kominy... Zostało kilka cegieł, a 3 siatki poleciały do lasu :) Siatka sąsiada przepadła bezpowrotnie chyba w pobliskim lesie, został na ziemi tylko maszt. 5 merów dalej złamał się wzdłuż 200-letni dąb. Proste, grube drzewo ukręcone na wysokości 4 m, równiutko, obok leży druga połówka.

 

Moja antenka nie drgnęła nawet o 1 mm. Przykręcona do ściany. Corab 90 ma barzdo solidne, metalowe mocowanie. Kiedy go przykręcałem, to wręcz odkształcił się lekko uchwyt :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Moja antena w tym roku się "przeleciała". Wcześniej oberwała jeszcze drabiną i zgięła się w pół... Teraz odchodzi farba, są problemy z zezowaniem, jednym słowem prawie śmieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku też wieje i jest to pierwszy sprawdzian dla mojego sprzętu :wink: Od kilkunastu tygodni posiadam zestaw obrotowy, wcześniej antena była mniej narażona na warunki pogodowe, sąsiadów, itp. Zawsze po deszczu czasza była sucha, wiatr też nie stanowił zagrożenia, aktualnie antena jest wychylona do przodu o jakieś 20 cm i każdy deszcz powoduje, że czasza mokra jest z obu stron. Choć jestem pozytywnych myśli i wiem, że żadna wichura nie straszna, gdyż całość solidnie jest przymocowana. Oj zdziwiłbym się gdybym jutro z rana stracił dostęp do swojej ulubionej telewizji Trwam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dzisiaj i wczoraj porządnie wieje/wiało. Anteny jednak o milimetr nawet nie przesunęło 8)

Zresztą dużo było takich "porządnych" wichur, a moja antena satelitarna zawsze wisiała tam, gdzie wisiała przed wichurą. Chyba jest bardzo dobrze zamontowana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko sama przyjemność jak jestes na dachu, masz do dyspozycji mały monitor tuner i szukasz satelitki. Mój rekord to chyba coś ok 5 minutek jak natrafiłem na odpowiednia satelitę czyli HB. Wcześniej nigdy się nie bawiłem w "montażystę" ale po kilku razach jest to bardzo wciągajace......

 

To ja się pochwalę, udało mi się kiedyś złapać HB "z ręki". Chwyciłem obiema rekami antenę i na kilka sekund pojawił się obraz tvp polonia na podłączonym tv :jupi: . Była to powizyjna 60tka, ale wysilek zwiazany z takim utrzymaniem anteny w rękach nawet na kilka sekund jest ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wichury wichurami, dzisiaj w Białymstoku nawet zagrzmiało. :shock: Dzisiejsza ulewa połączona z gradobiciem i towarzyszącym wiatrem umyła mi antenę satelitarną. W sam raz na Święta :D

Ciekawa lektura :arrow:http://www.tvn24.pl/-1,1578571,0,1,trab ... omosc.html Serwis tvn24.pl donosi, iż trąba przetoczyła się parę minut po godzinie trzynastej nad Mazowszem, z kolei w Białymstoku zagrzmiało i zaczęło lać i wiać około 13:30 (akurat byłem w drodze na uczelnię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...