Skocz do zawartości

Wichura i anteny.


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrwało śruby (dwie) mocujące czasze z uchwytem (tak jakbyś deskę wyrwał a gwóźdź został na miejscu) i zgięło antenę w pół. Dodam, że antena ma jakieś 7 lat i już zaczynała korodować. Sąsiad miał talerz CP tylko go wywiało. Nie wiem z jaką siłą u mnie wiało ale straż pożarna od 24 do teraz jest na nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najgorsze są te duże anteny :0 Ja swoją niedawno przymocowałem bardzo mocno do ściany z uwagi na pojawiające się informacje o silnym wietrze. Antena nawet nie drgnęła, nawet dało się oglądać TV podczas deszczu, choć zdarzała sie stop-klatka. Za to uzyskałem wreszczie sygnał na poziomie 95 % i się z tego powodu cieszę :) Nie licząc wybitych dwóch szyb i poturbowania dachu wszystko dobrze się skończyło. tylko trzeba nowe dachówki kupić :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najgorsze są te duże anteny (...)

 

No właśnie najgorsze bo jak żagiel, ale do odbioru najlepsze.

Ja oglądałem cały czas - chciałem widzieć wkiedy mi antene wyrwie :D

Może kilka razy tylko mała pikseloza a tak odbiór elegancki. Ale antena lekko chodziła na boki. Czasami nawet bardzo.

Dzis mnie czeka dokręcenie wszystkich śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie antena wytwarzała calkiem spore wibracje(jest mocno obciążona,bo wiszą na niej aktualnie 4 konwertery,na dodatek jest to antena aluminiowa) ale nie ruszyła się choćby nawet o 1 mm.Tylko Sirius cos mi slabo chodzi ze skrajnego konwertera,będe musial to skorygować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja antena /80 cm/ na balkonie jakoś wytrzymała znaczy sie przetrzymała testy :wink: przy wiekszych opadach i mocniejszych podmuchach na HB traciłem sygbał chwilowo natomiast na astrze bez kłopotu sam sie zastanawiałem dlaczego chyba mocniejszy sygnał z astry konwentery o takich samych parametrach 0.2 db z tym ze na HB jest twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mnie nie było prądu od 22:20(wczoraj) do około 17 (dzisiaj). Ja bałem się bardziej o komin niż o antene, chociaż jakby "wyfrunęła" z mojego dachu to ohoho lepiej nie myśleć co by było :lol: co by sąsiedzi przeżyli. Jak poszedłem do szkoły to też nie było prądu i nam byle jakimi latareczkami świecili i przez wszsytki lekcje nie było prądu, ale najlepsze było to, że mówiliśmy, że już jest przerwa kilka minut przed poprawną godziną zaczęcia się jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z antena nie bylo zadnego problemu.we wrzesniu robilem elewacje i wczesniej solidnie przytwierdzilem uchwyt do sciany kolkami 160.niestety wtedy "fachowcy"musieli chwilowo zdemontowac talerz bo sie rusztowanie nie miescilo i zapodziali gdzies oslone DISEQ.teraz podczas deszczu Diseq lubi zamoknac i chyba robi chwilowe zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...