Skocz do zawartości

Zewnętrzny twardy dysk - jaki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad dokupieniem sobie zewnętrznego, przenośnego dysku twardego. Obecnie posiadam dysk zewnętrzny 500 GB Seagate 2,5", który służy mi głównie jako "magazyn" na kopie zapasowe moich różnych danych. Dodatkowo kopie moich danych wykonuję także na płytkach DVD-RW.

Jednak, że obecnie posiadam także serwer NAS i na niego też przeniosłem już moje różne dane z mojego komputera to rozważam zakup drugiego dysku zewnętrznego na kopie moich danych, bo myślę, aby zrezygnować też już z tych archaicznych dzisiaj płyt DVD-RW.

 

Mam na oku takie oto modele:

 

1. WD Elements Portable 1TB :arrow:http://www.euro.com.pl/dyski-twarde-zew ... -3-0.bhtml ;

2. WD Elements Portable 1,5TB :arrow:http://www.euro.com.pl/dyski-twarde-zew ... arny.bhtml

3. Seagate Expansion 1TB :arrow:http://www.komputronik.pl/product/16756 ... Black.html

4. Seagate Portable Backup Plus Slim 1TB :arrow:http://www.komputronik.pl/product/20688 ... Black.html

 

Wszystkie ww. dyski posiadają złącze USB 3.0. Natomiast mój obecny Seagate 500 GB posiada USB 2.0.

Jako, że mój serwer NAS posiada także port USB 3.0 to myślę nad tym, aby taki dysk podłączyć bezpośrednio do niego i z niego też od razu zgrywać dane na zewnętrzny dysk. Serwer ten oferuje taką możliwość.

 

Obecnie najbardziej skłaniam się ku pierwszym dwóm modelom (WD Elements). Zastanawiam się też, czy już dołożyć te dwie dychy i kupić dysk 1,5TB. :roll:

Czy dysk WD Elements to dobry wybór? Obecnie posiadam taki dysk (starszy model WD Elements 1TB, obudowa znacznie grubsza od tych nowych), który obecnie mam podłączony do mojego tunera satelitarnego i za pomocą którego dokonuję nagrań z tego tunera. Jednak obecnie ten dysk trochę zaczął mnie niepokoić, bo zaobserwowałem, że od niedawna zaczął jakby znacznie głośniej "chrupać" podczas pracy. Wcześniej był praktycznie niesłyszalny. I obawiam się, czy przypadkiem ten dysk wkrótce mi nie padnie... :/:roll:

 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam WD. Mam serię Passport 1TB i przemawia za nim bezproblemowa współpraca z niemal każdym podpiętym urządzeniem i solidne opakowanie dysku(obudowa).

Zasadniczo te serie(Passport, Elements itp) między sobią różnią się tylko materiałem z którego zrobiono, bądź jak zrobiono obudowę i zainstalowanym na nich softem(Clouds, Backup itp). W sumie jak sam potrafisz o to zadbać to możesz zaoszczędzić kilka(dziesiąt) złotych.

Jak za dwie dychy masz dodatkowe miejsce na dysku to bierz 1,5GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przychylam do WD. Mam taki Element Desktop 2TB USB2 od trzech lat. Zero błędów itp. Z kolei w kwietniu kupiony Seagate Expansion 2TB USB3 i nie dość że mi hałasuje na półce, to jeszcze się dużo bardziej grzeje - 57 stopni latem. Przez to mimo, że teraz jest temperatura w normie to w HD Tune już mam na czerwono temperaturę, jako uszkodzony dysk. A tak go kupujący chwalili na stronach sklepu. A może po prostu miałem pecha do tej sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z tymi opiniami internautów na stronach sklepów internetowych to różnie bywa. Nieraz czytałem, że nierzadko zdarza się, że takie opinie pisane są "na zamówienie" przez różne firmy (najczęściej producentów sprzętu), co powoduje, że trzeba do nich podchodzić z dystansem. Taka sytuacja powoduje, że takie opinie nie są rzetelne. :? Dlatego też wolę dodatkowo popytać na forum. ;)

 

W takim razie zdecydowałem się na dysk WD Elements 1,5TB 2,5" USB 3.0. :)

Jak dam rady to może kupię go już w najbliższy poniedziałek.

 

Dziękuję wszystkim za porady i pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj kupiłem już dysk. :)

Tak, jak wyżej wspomniałem, kupiłem dysk WD Elements 2,5" 1,5TB, którego głównym przeznaczeniem będzie zabezpieczenie w postaci kopii zapasowej moich różnych ważnych danych, które przeniosłem z mojego komputera na domowy serwer NAS. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najstarszy 1TB Toshiby, który mi szwankować zaczął po pewnym czasie współpracy z mydelniczką (ale go jakoś odratowałem i działa). Później kupiłem 2TB WD, który okazał się o tyle gorszy, że nie posiada USB 3.0. A teraz kupiłem sobie Seagate Expansion 2TB, bo akurat ten model był a WD niestety nie. Tak więc będzie kolejny model przeze mnie przetestowany. Choć w zasadzie na co dzień mieli Toshiba, a dwa pozostałe służą jako magazyny jak się Toshiba zapełni. Oczywiście przy zakupie sugeruję się jak najbardziej obiektywnymi i technicznymi zagadnieniami - czyli ceną :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD to najgorsze dyski z jakimi miałem do tej pory do czynienia drobna zmiana napięcia powoduje że dysk można sobie wsadzić w .... przestają po prostu działać , były wykorzystywane przy tv , tunerze i laptopie miałem WD 5 różnych modeli wszystkie poszły się trzepać ... , ale mam również Seagate i Toshibę działają do dzisiaj bez zarzutów ale najlepiej sprawuje się Toshiba , miałem również Intenso padł na drugi dzień ... brak słów na te dyski powiem szczerze że trudno trafić naprawdę dobry dysk . WD I INTENSO NIE POLECAM NIKOMU ! ! !

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...