Skocz do zawartości

Openbox - seria SX


zuchnet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polsat i nc+ razem od zawsze był z tym problem :/ . Gdy miałem golden media unibox 980 to tez wachlowałem softami ,aż trafiłem na ten który pozwolił połączyć polsat z nc+ . Szkoda, że takie softy zahaczają o piractwo :/ ,no ale skoro producent nie umie tego problemu rozwiązać to trzeba się ratować innymi sposobami :/:cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie drogi panie za taką opinie z innego forum wyrzucono .A najśmieszniejsze są firmy i konsultanci którzy zapewniają w 100 % działanie tego tunera z nc+ i Polsatem .No i pseudo znawcy którzy również piszą programy i twierdzą musi działać .Ja swojego sprzedaje po świętach słaby jestem w programowaniu i wrzucaniu tych plików i nie mam już siły siedzieć nad nim .Poszukam coś innego tylko załamany jestem i nie wiem co kupić bo przed zakupem SX6 ze 2 tygodnie o nim pisałem i czytałem miał działać a nie działa ? Tak mi fachowcy doradzali , poszukam sklepu stacjonarnego jak mi włożą karty do środka i będzie działać wtedy kupuję nie widzę innego wyjścia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie stwierdzam, że SX6 z kartą nc+ i modułem CI+ Cyfrowego Polsatu u mnie działa i po moich testach nie potwierdzam występowania problemów z TVP Sport, Orange Sport, HBO itp. Dlaczego u Ciebie nie działa - nie wiem, opisałem możliwości w poprzednim poście. maly1982 nie ma Openboxa SX6, więc jednak - nadal tylko Ty masz problem z tym konkretnym tunerem. maly1982 ma HDBOX FS-7119, jest to odbiornik oparty o podobną konstrukcję (Fortis), ale nie bezpośredni klon. A żeby już całkiem dobić - znajdziesz sklep stacjonarny i włożą Ci kartę i moduł, kupisz tuner, pójdziesz do domu, a tu znowu okaże się, że jednak coś nie działa albo wychodzi po czasie. Bo przecież nie będziesz stać cały dzień w sklepie i pykać po kanałach, żeby mieć 100% pewności.

 

Nie dziwię się, że Cię wyrzucono, za wyskakiwanie z tekstami "pseudo znawcy" i pieniactwo stąd też można wylecieć - odrobinę kultury, bo ludzie poświęcają czas, żeby Ci pomóc w nietypowym przypadku. Na zabawę z SX9 Combo i SX6 (którego nawet nie mam i musiałem kombinować - specjalnie dla Ciebie) straciłem parę godzin - tylko po to, żeby ostatecznie potwierdzić, że u mnie działa, a teraz jeszcze czytać takie teksty. I się dziwić, że ludzie nie chcą później innym pomagać - trafisz raz drugi na takiego osobnika, to się odechciewa cokolwiek robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SX4/6/9/9 Combo z tego co wiem nie ma E2 (a nawet jakby była, to przy jego wiedzy byśmy się zamęczyli przy tłumaczeniu, a na koniec okazałoby się, że jesteśmy i tak pseudo fachowcy :lol2: ), natomiast moją konfigurację jak rozumiem już testował. Nie wiem co jest z tym jego SX6, ale na jego miejscu po prostu bym to oddał i wziął Fergusona Arivę i tyle. Może walnięta sztuka (byłoby to dziwne, czasami w SX9 Combo zauważyłem, że fabrycznie niedociśnięty jest przewód między czytnikami, a płytą główną, ale to by nie objawiało się na części kanałów), może CAM sprawia jakieś dziwaczne problemy (jakaś inna wersja softu w CAM?). Nie wiem, po prostu nie wiem. Mogę nawet jutro (jeśli ktoś chce) nagrać filmik z telefonu z SX6 z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu i kartą nc+ w czytniku, że to działa u mnie. Żeby taki problem wyszedł u mnie to bym mógł badać, może połapać logi z Wicardd-a (te na najwyższym poziomie "3"), coś bym wiedział więcej. Jeśli problemu u siebie nie widzę - jestem bezsilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest część softu, który już jest, tylko jakby całkiem osobne niezależne oprogramowanie. Nie śledziłem stanu E2 na tych odbiornikach, na starszych modelach bez "X" E2 jak pamiętam była. Nie wykluczone, że na SX będzie - po prostu czegoś brakuje programistom, aby E2 dla tych tunerów skompilować. Trudno przewidzieć... Na razie trzeba sobie radzić na sofcie firmowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeśli tylko dasz radę - to będzie cenne info, E2 brak, ale na aktualny soft fabryczny 3.0.98 załadujesz mojego Wicardd dla SX6 podlinkowanego z poprzednich postów i to ma działać ;) Blokada rodzicielska w CAM ma być wyłączona, wiadomości CI wyłączone, Mcas/Mclient przynajmniej wyłączony. Zwłaszcza rzuć okiem na wspomniane wcześniej TVP Sport, Orange Sport, HBO, Cinemaxy. Ja spróbuję jeszcze zmajstrować filmik z SX6, żeby było widać, że nie ściemniam. Z góry dzięki ;)

 

W razie czego jeśli Twój kolega ma Mcas/Mclient, to nic się nie stresuj, bo Mcas też jest do pobrania w tym wątku, wszystko odkręcisz mu jak ma teraz, w razie czego wszystko opiszę co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale pseudo(inne fora) nie było akurat do pana , panu nie jednokrotnie dziękowałem za poświęcony czas i jeszcze raz dziękuje .Najgorsze w całej sytuacji ze chyba jestem jedynym użytkownikiem tego tunera na tym forum i jeszcze co najgorsza facio któremu zachciało się mieć nc+ i polsat na raz ! A teraz nie pozostaje mi odesłać tuner do sprzedającego aby naprawili mi nie wiem wejścia na moduły ? Tylko co najgorsza oni mi pisali ze na mcas musi działać tuner w 100 % z moimi kartami !!!!???? już zgłupiałem z tym tunerem .Ja tez mogę nagrać filmik jak to u mnie wygląda i co to da ? I tak będę miał dalej czarny obraz i napis kanał kodowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innymi forami też bym nie przesadzał, każdy chce coś tam pomóc. Poprawne działanie jest w interesie wszystkich użytkowników SX, na pewno nikt nie miał złych intencji - czasami zwykłe niedogadanie i tak wychodzi. Mcas już ustaliliśmy, że nie może działać jednocześnie z CP i kartą nc+ - to jest sprawdzone, wiem że to nie działa i z tym ktoś dał ciała, tak doradzając. Tylko Wicardd.

 

A może prościej - jesteś może z Krakowa/okolic? Normalnie tego nie robię, ale wyjątkowo - jeśli przypadkowo jesteś z tych terenów - podjedź z odbiornikiem, modułem i kartą na Anieli Krzywoń 14 - na tygodniu po południu (po 16) i zapytaj o mnie. Normalnie usługi serwisowe są płatne, ale nie skasuję Cię nic - jeśli jesteś gdzieś z okolic, to po prostu sprawdzimy go na żywo.

 

Niewiele jest osób z nc+ i modułem CP, ale jak wspomniałem wcześniej - zanim ja dopadłem SX6, to mój dobry znajomy mi potwierdził działanie, nie widziałem, ale nie mam podstaw, aby nie wierzyć. No ale jak ktoś problem zgłasza, to jest - trzeba szukać przyczyny, albo się wycofać i przeskoczyć na inny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grę wchodzi wysyłka to nie, nie trafi to do mnie :( Hollex SX6 nie sprzedaje, więc nie zajmą się tym (dlatego właśnie zasugerowałem przyjazd - bo można mnie złapać osobiście, bocznym torem byśmy siedli i kombinowali, nie jestem serwisantem, ani sprzedawcą) - w takiej sytuacji ślij do serwisu gdzie odbiornik był kupiony - tam mają obowiązek wyprowadzić to do stanu działającego albo zwrócić kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich i czekam na odp .Już 2 razy mi wysyłali na meila pliki mcas i biją się w pierś ze w 100 % musi działać taki zestaw jak pan zainteresowany na priv mogę napisać jaka to firma i pan napisze do nich ze jest zainteresowany zakupem i czy będzie działać nc+ z modułem polsatu to zobaczy pan co panu odpiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr13

Ty napisałeś około 30 postów,z niektórych wynika,że masz kartę splittwra(karta NC-seca) w czytniku CA tego tunera . Nie potrafisz podać prostej informacji ,co zawiera Twój wicardd.conf, pewnie tam wstawiłeś wszystko co "znalazłeś" w necie . Obrażasz innych ,tylko dlatego ,że chcą pomóc Tobie . Mój wicardd.conf (trochę rozszerzony) działa dla NC- i CP ,sprawdziłem jego działanie przeglądając kilka godzin logi z wicardd .

Jest prawdziwym stwierdzenie, że jednym ,nigdy nic nie działało ,nie działa i nie będzie działać :(

Po za tym w wicardd.conf można dopisać sid-y kanałów i precyzyjnie określić ,co ma dekodować moduł i karta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mi podrzucić na PW nazwę, chociaż raczej nie jestem z typów gnębiących, specjalnie sprawdzać nie ma sensu, wierzę, że tak jest. Nie wiem - ja myślę tak, że na Twoim miejscu jeśli z kombinacjami z wicardd.conf wysiadasz, to ja bym sprzęt spakował, opisał dokładnie problem (wyliczając objawy, kanały itp.) i zlecił sprzedawcy wyprowadzenie odbiornika do działania z kartą nc+ i modułem Cyfrowego Polsatu. Jeśli korzystasz ze splittera kart jak pisze @tomek6680t (trochę się pogubiłem, a teraz siedzę mobilnie i nie doczytam), to zacznij od sprawdzania z samą kartą prosto w czytniku, żeby się nie okazało, że splitter robi jakiś problem, co się zdarza (zwłaszcza że nc+ próbuje przycinać splittery, piszemy o tym w innym wątku na forum).

 

Jeśli chcesz jeszcze powalczyć - jak sugeruje @tomek6680t - choćby po FTP zrzuć wicardd.conf i wklej treść, to da pewność, że nie jest tam namieszane jakimiś dodatkowymi modyfikacjami.

 

I generalnie bez złych emocji proszę, staramy się dojść w czym rzecz na różne sposoby... @tomek6680t sprawdził swój config wrzucony wcześniej (nawet dokładniej niż ja swoje - szacun, nie dałbym rady przeglądać parę godzin logów ;) ) i jest OK - kolejne potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff panowie mówicie do mnie językiem za bardzo dla mnie zaawansowanym .

Ja według zaleceń przywróciłem ustawienia fabryczne usunąłem całkowicie mcas wgrałem co zalecał administrator ten plik wicadd zalecany przez admin .

Pisałem wcześniej właśnie czy da rade czy da się go zresetować bo były moje obawy ze wgrywałem różne wicarrdy i mogłem zasyfić tuner .

Mam kartę starą cyfry cameleon i moduł polsatu .

Napiszcie mi panowie co wam mam pokazać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,zainstalowałem wicardd odpowiedniego do mojego tunera (na co dzień używam oscama ) i podmieniłem pliki conf na te od Mr. Orbity .Skasowałem trzy linijki bo nie działał i odpaliłem . Na kanałach hbo ,tvp sport hd i eurosporty (cinemaxów nie mam) działają . Na początku moduł blokuje te kanały ,ale po około 15 sekundach działają normalnie. Być może jest to spowodowane tym ,że miałem rozkręcany moduł i do końca nie jest sprawny ,albo potrzebna lepsza konfiguracja ,po prostu sprawdziłem tylko na swoim tunerku przez około półtora godziny, czy to w ogóle działa i potwierdzam ,że tak chodź do ideału daleko to jednak podkreślam ,że może być to wina mojego modułu bo go nie używam ,a kartę polsatu mam w czytniku . W sobotę będe u kolegi który ma sx6 i sprawdzę wicardd od Mr. Orbity ,chodź prawdopodobnie będzie działać skoro u mnie jakoś to działało. @piotr13 sprzedawcy zawsze będą zachwalać produkt bo na tym zarabiają ,a co do mcas to owszem działa karta nc+ ,ale bez modułu polsatu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr13 - masz tuner podpięty pod sieć lokalną?

@maly1982 - znaczy na HD-Box patrzyłeś teraz? Wicardd ma różne kompilacje pod różne architektury - jak oscam, dla Ciebie pod Twój tuner to chyba byś musiał zmienić też wicardd z katalogu bin na ten z Openboxa S - ten z SX może nie pasować - trudno mi konkretnie powiedzieć, bo nie mam HD-Boxa. Mogę Ci wystawić wersję przypuszczalnie bardziej pasującą pod Twój model (o ile sam nie wymieniłeś sobie już wicardd z katalogu bin) - o ile masz czas, bo rozumiem, że to zawracanie gitary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co prawda nie mam karty cameleon od nc+ tylko conax ale w takiej konfiguracji karta conax w czytniku (nc+), moduł CI+ Cyfrowego polsatu z pakietem premium konfiguracja od Mr. Orbita Wicarda działa bardzo dobrze, kanały HBO, Cinemax, TVP Sport dekodują się bez zacięć, celowo skakałem po kanałach tak aby źródła dekodowania były różne i zawsze działało to co ma działać, dodam że ja testowałem na SX9combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Wicardd odpowiedni pod mój tuner. Znalazłem go na jakimś czeskim forum . Tylko skopiowałem plik Wicardd.conf i nic więcej .Nie bawiłem się w konfiguracje itp. .Po prostu zainstalowałem z ciekawości. To potwierdza ,że piotr13 robi coś nie tak skoro WilkuTVSAT potwierdza działanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WilkuTVSAT - dzięki za info ;)

@maly1982 - a to wszystko git - wcale nie masz takiej znikomej tej wiedzy ;) Jest nieźle bym powiedział ;) Co najwyżej mogę jeszcze dodać, że aktualny wicardd to jak widzę 1.18, nie wiem jaką wersję binarki dopadłeś, generalnie najnowsza zalecana, bo może coś poprawiać. Niestety HD-Boxa nie badałem - brak sprzętu, może coś by się dało jeszcze wycisnąć jeśli chodzi o szybkość. W każdym razie SX6 nie powinien mieć 15-sekundowych lagów ;) U mnie czasy na SX6 i SX9 Combo w normie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to można dopicować ,ale ja mam potrzebne dane do odpalenia karty w czytniku ,więc te ustawienia są mi zbędne ,ale zawsze lepiej wiedzieć na przyszłość ,a wersja wicardd 1.14 i też mogła mieć winę. Oczywiscie testy robiłem z włożoną karta do modułu .Co do mojej wiedzy to jest mała ,po prostu sam się z tym męczyłem się przez 5 miechów :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...