Skocz do zawartości

Problem z Fergusonem AF-1018SE


Rekomendowane odpowiedzi

Azymut:

187.20° (True North)

 

Kąt elewacji:

30.14°

 

Skos LNB (Skew):

4.41°

 

Kąt offsetu:

20.36°

 

Odległość do satelity:

38604.69 Km

 

Opóźnienie sygnału:

257.36 ms (Uplink + Downlink)

 

Kąt deklinacji:

-7.44°

 

Kąt godzinowy polarmounta:

186.28°

 

Kąt ustawienia siłownika:

6.28° Zachód

 

Satelita:

Hotbird 2/6/7A/8 (13.0° E = 347° W)

 

 

No i mi to wyszło teraz jaki ma byc ten kąt nachylenia bo niewiem zabardzo o co w tych rzeczach chodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja ma cały czas ustawione na 30 stopni i nawet nieco niżej ustawiałem na 32-33 stopnie i nic odbieram tylko takie satelity jak PAS, Asiasat, Astra 3 i może ze 2 jeszcze. Aja chce ustawić na Hot Bird 13,0 :cry:

 

 

A ile kosztuje antena taka żeby odbierać z kilku satelit, bo jeżeli ta mi sie schrzaniła to musze se kupić nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się nazwami satelitów w odbiorniku - można to łatwo zmienić !!!

 

Wymień, czy łapiesz jakiekolwiek kanały TV (jeśli tak to jakie)? Bo piszesz, że łapiesz satelity: PAS, Asiasat, Astra 3 - spróbuj coś wyszukać, co znajdzie tuner powie jaką naprawdę satelitę trafiłeś.

 

Nie ma anteny do odbioru z kilku satelitów - co najwyżej dokupuje się kolejne konwertery, a ta antena, którą masz jest raczej sprawna, tylko masz problemy z jej poprawnym ustawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapie takie kanały jak VIVA Polsaka BBC Prime i inne jeszcze obcojęzyczne Miusic Box Rusia, a tak to jescze arabski jakieś. Wyszukać, ale co? kanały? kanały już szukałem, a jeśli szukam na Hot Bird to nic nie ma tylko na tych satelitach co wcześniej wymieniłem jest zasięg. U mnie satelity sie nie da wyszukać. Jeśli wejdziesz w opcje EDYCJA SATELITY są tam opcje dodaj usuń zmień. Jak sie wejdzie w dodaj to trzeba napisać nazwe satelty potem OK i koniec nic nie ustawiasz. Jeśli w usuń to usuwasz oczywiście wybraną satelite. Jeśli w zmien to zmieniam tylko nazwe satelity.

 

Hmmmmmm....czemu nie ma takiej satelity żeby odbierac z kilku satelit ja tą satelite chce ustawić bo przez te wichury mi sie przestawiła, a wcześniej odbierałem z Hot Birda z Astry 1 i 2 z Amosa i z Eutelsata. Odbierałem takie kanały jak VIVA Polska, Podróże TV, 4 Fun. TV, Edusat, Polsat Zdrowie i Uroda, TV Biznes i wcześniej odbierałem inne kanały ale trzeba ustawić je TVP Polonia, TVP Kultura, iTV, TVN Gra, Mango 24, TELE 5, Polonia 1 i inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że odbierasz Viva PL - oznacza to, że "łapiesz" Hot Birda.

Jak pisał Mr. Orbita, nazwami w tunerze się nie sugeruj, jeśli tuner pozwala na edycję to możesz utworzyć satelitę o nazwie "grzybek03" i wpisać w nim listę transponderów z HB (częstotliwość, polaryzacja, symbol rate).

Przestudiuj instrukcję jak się uaktualnia listę transponderów (czy to ręcznie czy przez wgranie jej przez RS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że trzeba mieć ustawioną antenę centralnie na satelitę, im dokładniej tym mocniejszy sygnał. Z tym 30 czy 32 stopni chodzi o to, że w teorii to 30 ale w praktyce może wyjść nieco inaczej - niedokładna skala, trochę krzywo przywiercone mocowanie ścienne, i tym podobne sprawy mogą wpłynąć na końcowy rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś utworzyłem satelite o własnej nazwie i wpisałem częstotliwości z HB polskich kanałów i nic nie wyszukało. Pitter piszesz że ja łapie HB bo mam VIVA PL a jeśli wejde w menu>>>automatyczne wyszukiwane i wyszukam kanały na satelicie HB nic nie wyszukuje :( . Ja ma cały czas ustawioną antene na 32 stopnie

 

Powiedzcie mi: jestem w takiej sytuacji. Mam antene sat ustawioną na południe z lekkim przechyleniem na zachód, mam 32stopnie nachylenia. Z konwertera kabel idzie prosto do tunera. Odbieram jeden polski kanał VIVA pl, mam zasięg na takich satelitach jak PAS, Asiasat, Astra 3A, Atl. Bird, niemam zasięgu na HB , Astrze 1 i 2 na Eutelsacie i Amosie, a chce ten zasięg uzyskać, bo wcześniej miałem.CO TRZEBA ZROBIĆ PO KOLEI ŻEBY TEN ZASIĘG UZYSKAĆ. Robiłem już swoją satelite i wpisałem dane transponderów z HB i nie znalazłem żadnego polskiego kanalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy, że rzeczywiście łapiesz z HotBirda Vivę po polsku. Jeśli nie - reszty nie czytaj.

 

1. Na Viva Pl wciskasz OK i patrzysz ile procent ma pasek sygnału

2. Musi mieć minimum 30%

3. Na wszelki wypadek i tak wchodzisz do menu, ustawienia anteny, wybierasz HotBirda i sprawdzasz czy jest w opcjach włączone Zasilanie konwertera. Jeśli nie masz HB to musisz mieć jakiegoś satelitę na którym w tunerze jest Viva. Nazwa jest nieważna - więc na tym satelicie sprawdzasz to czy jest włączone zasilanie. Poza tym mam nadzieję że nie masz nic pomieszanego w ustawieniach konwertera.

4. Resztę napiszę 0 21.30 bo trwa M jak mdłości i nie mam dostępu do tunera a nie pamiętam wszystkiego.

 

Inne transpondery dla polskich kanałów : http://www.lyngsat.com

 

5.W Ustawieniach anteny powinno być: konwerter uniwersalny, włączone zasilanie konwertera.

6. W edycja transpondera dodaj np. częstotliwość 11158 V (pion), Sr=27500 FEC=3/4. Powinien pokazać się sygnał z tego tp (w postaci żółtego paska) Zapisz, przeszukaj satelitę do którego dodałeś ten transponder - zapewne HotBird, ale równie dobrze możesz wcześniej stworzyć satelitę X (wtedy - pkt5) i na nim dodać transponder.

 

Inne częstotliwości polskich kanałów : http://www.lyngsat.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK mam takie kanały jak TV Puls, TVP Polonia, TELE 5, TVN GRA,VIVA PL, ITV, TVP Kultura, Podróże TV, Edusat, Polonia 1, Mango 24, POLSAT 2, Polsat Zdrowie i Uroda, TV Biznes i chce mieć zasięg na Astrze 1,2 i 3. Jak sie wchdzi w ustawienia anteny ti jak macie ustawione na Astrze 1,2 i 3 czyli Rodzaj Konwertera i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam, że przekręcając antenę na Astrę stracisz to co masz teraz. Aby mieć jednocześnie to i to trzebaby założyć zez-a lub monoblock (tyle, że nie ma szans, aby złapać wszystko naraz - bo do każdego satelity potrzebny byłby oddzielny konwerter - nie da rady tyle na antenie zamontować ile jest satelitów :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...