Skocz do zawartości

Problem z Fergusonem AF-1018SE


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie polskie niekodowane programy maja takie namiary:

 

ASTRA 19,2'E

 

10773 H sr:22000 fec:5/6

-Superstacja

 

10832 H sr:22000 fec:5/6

-TV Trwam

 

10862 H sr:22000 fec:5/6

-TVP Polonia

-TVP Kultura

-TVP 3 Warszawa

-TVP Historia-plansza testowa

 

 

HOT BIRD 13,0'E

 

10719 V sr:27500 fec:3/4

-TV Biznes

-4.fun.tv

 

11075 V sr:27500 fec:3/4

-VIVA Polska

 

11159 V sr:27500 fec:3/4

-Polsat 2 International

-Polsat Zdrowie i Uroda

-TV Puls

 

11278 V sr:27500 fec:3/4

-Edusat

 

11393 V sr:27000 fec:3/4

-Mango 24

-TVN Gra

 

11488 H sr:27500 fec 3/4

-TVP Polonia

-TVP Kultura

-Tele 5

-Polonia 1

-ITV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelitów to raczej nie zmieniały ostatnio kanały, ale transpondery owszem ;) Masz dwie opcje:

 

a) Poszukać gotowej listy i ją wgrać z komputera. Wymaga to posiadania okablowania, aby móc tuner z komputerem połączyć (w 1018 stosuje się kabel nullmodem)

 

B) Bardziej pracochłonne, ale lepsze efekty, bo czuwa się nad tym co się robi i się wie, gdzie co trafia ;) Trzeba Zajrzeć tu: http://www.lyngsat.com/hotbird.html i ręcznie dopisać nowe/brakujące częstotliwości, a następnie je wyszukać (przyda się instrukcja obsługi odbiornika ;) )

 

EDIT: @danielpes5 mnie wyprzedził - ogólnie chodzi o to, aby wyszukać w Ferdku za pomocą menu te częstotliwości, a wyżej wymienione kanały pojawią się na liście 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B) Bardziej pracochłonne, ale lepsze efekty, bo czuwa się nad tym co się robi i się wie, gdzie co trafia ;) Trzeba Zajrzeć tu: http://www.lyngsat.com/hotbird.html i ręcznie dopisać nowe/brakujące częstotliwości, a następnie je wyszukać (przyda się instrukcja obsługi odbiornika ;) )

a jest w internecie taka instrukcja bo mi się gdzies zgubiła :?::?::?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź w menu Ferdka.Strzalkami w bok wybierz opcję edycja transpondera,wpisz odpowiednie parametry a nastepnie zatwierdź ustwienie funkcją "dodaj"

 

następnie wejdź w opcję ręcznego wyszukiwania wpisz ponownie częstotliwość szukanego TRANSPONDERA na ktorym znajduje sie interesujaca Cie stacja (polaryzacje,fec i sr dopasują się automatycznie) ,w opcji tylko niekodowane wybierz TAK. Po wyszukaniu kanał zapisze się na liście ALL (SZUKAJ POD KONIEC LISTY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź w menu Ferdka.Strzalkami w bok wybierz opcję edycja transpondera,wpisz odpowiednie parametry a nastepnie zatwierdź ustwienie funkcją "dodaj"

 

następnie wejdź w opcję ręcznego wyszukiwania wpisz ponownie częstotliwość szukanego TRANSPONDERA na ktorym znajduje sie interesujaca Cie stacja (polaryzacje,fec i sr dopasują się automatycznie) ,w opcji tylko niekodowane wybierz TAK. Po wyszukaniu kanał zapisze się na liście ALL (SZUKAJ POD KONIEC LISTY)

patrzyłem ale w moim jest tak: wchodze w menu potem edycja transpondera i ma tam do wyboru częstotliwosc z danej satelity i ma takie opcje: zmien i dodaj jak wejde zmien to moge zmienic czestotliwosc itd. jak dodaj to własną częstotliwosc itd. ale ja ma taki problem że np. jakiś kanał ma takie dane jak Hot Bird 13,0 A JA TEJ SATELITY W SPISIE NIE MAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w menu edycja/edycja satelity postaw ptaszka przy hotbird 1 gotowe
no ta na tej też nie ma jest tylko hot bird a jak wejde w wyszukiwanie ręczne to nie mana hot bird-dzie stacji polskich

 

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa ... 0/3026.dat tu jest opisany moj ferdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź w opcję ręcznego wyszukiwania wybierz satelitę(Hot Bird) nastepnie wpisz częstotliwość szukanego TRANSPONDERA na ktorym znajduje sie interesujaca Cie stacja (np.TVP Polonia) ,w opcji tylko niekodowane wybierz TAK. Po wyszukaniu kanał ten zapisze się na liście ALL (SZUKAJ POD KONIEC LISTY) :roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej był sygnał to namieszałeś coś w ustawieniach. Opisz dokładnie całą instalację, czyli jaka antena (wielkość), jaki konwerter (tzn. ile kabli od niego idzie - wtedy wyjdzie czy pojedynczy, czy jakiś inny wynalazek), czy kabel idzie bezpośrednio do tunera, czy idzie przez coś (jakiś przełącznik, trójnik itp. - wtedy jaki).

 

O ustawieniu anteny jest sporo tu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=603 Ale jeśli wcześniej coś działało i teraz przestało, a nie ruszałeś anteny, to winne są ustawienia w tunerze - coś namieszałeś za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem że namieszałem coś w ustawieniach, ale przywróciłem ustawienia fabryczne i nic, to samo!!!!!!!!!!!!

 

hmmm... wielkości anteny nie znam, ale jest spora, do konwertera idzie jeden kabel i potem prosto do tunera

 

Ta antena jest napewno większa od anteny Cyfry + i Cyfrowego Polsatu

 

Jakby znał ktoś strone z instrukcją obsługi do mojego Ferdka AF-1018SE to niech tu napisze linka

 

EDIT: Wiem już co się stało z tą moją satelitą :D:D:D Ona przeste wiatry się przesuneła w pionie. Jak ją trzeba teraz ustawić i czym sie kierować :?::?:

 

Edycja Mr. Orbita: Połączyłem dwa posty; nie cytujemy poprzedniego posta, jak odpowiadamy zaraz pod nim (bo to bez sensu :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz konwerter? To jest przydatna informacja przy ustawieniach w tunerze. Jeśli masz zeza lub monoblocka - również napisz. Jak przywróciłeś ustawienia na fabryczne, a odbierasz więcej niż 1 satelitę, to na 99% będzie sygnał najwyżej z 1 satelity.
Nie wiem jaki mam konwerter, nie mam zeza ani monoblocka :x:x , ja chcę się dowiedzieć jak trzeba tego satelite na dworze ustawić żeby odbierac HotBird-a i Astre 19,2, bo ona mi sie przez te wiatry przestawiła :!::!::!: czyli jaki kąt nachylenia :!: czaisz :?:

 

Tam na uchwycie gdzie sie ustawia kąt nachylenia jest tak, że są napisane kąty od 0s do 90s

 

 

I tera tam jest taka kreska i trzeba kąt nachylenia tak ustawić żeby było na jakiegoś satelitę ustawione.Na jaki kąt nachylenia trzeba ustawić żeby trafiło na hot bird 13,0 i astre 19,2 :):)

 

Wiem, że mi sie przestawiła bo złapałem sygnał na 30s kilku satelit, ale ma tylko 1 polski kanał.

 

Mam pytanie gdzie trzeba szukac specjalisty w okolicach Koła (woj.Wielkopolskie, gdyby ktoś był mniej zorientowany 8) )z takim sprzętem żeby znaleźć sygnał satelity. Jakby ktoś wiedział to niech tu napisze

 

Edycja pitter: połączone dwa posty i poprawione błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt jest zależny od miejsca zamieszkania i sposobu montażu anteny - na odległość nie da rady tego określić. Możesz co najwyżej policzyć konty azymutu i elewacji dla swojego miejsca zamieszkania tu: http://www.satlex.net/pl/azel_calc.html

 

Po raz kolejny daję linka do informacji jak sobie poradzić samemu eksperymentalnie bez mierników itp. https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=603

 

Jeśli mimo wszystko nie udaje się - usługi instalatorskie świadczy większość sklepów, gdzie można kupić sprzęt satelitarny (anteny, odbiorniki itp.) i tam bez problemu taką usługę zamówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...