Skocz do zawartości

Euro 2016: Kwalifikacje do turnieju


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie słabeuszy na tym turnieju, wszystkie małe i słabe kraje (typu Andora, Gibraltar, Malta itd.) odpadły, jak zawsze zresztą.

Trochę silniejsze i niekoniecznie tak małe, też odpadły :D

 

Teraz czeka nas losowanie, bez sensu są te koszyki, Holandia jak przejdzie, to będzie losowana z koszyka nr. 1.

Walia z koszyka nr. 4.

Teoretycznie lepiej byłoby trafić do drugiego koszyka niż trzeciego, jednak to tylko "teoria".

Przykład Holandii w najmocniejszym koszyku i Walii w najsłabszym, pokazuje, że ten cały ranking to absurd :), tak przynajmniej mi się wydaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten ranking mi się podoba, Walia jak widziałem ich mecze, to niczego błyskotliwego nie pokazuje, solidna gra w obronie, a w ofensywie ,,podać do Bale'a, niech on coś wymyśli''. Myślę, że odpadną w grupie. Ich średnia goli w tych eliminacjach do dzisiejszego meczu z Andorą wynosi 1,0.

Holandia natomiast wpadła w dołek, ale jak grała na mundialu wszyscy pamiętamy. Pierwszy koszyk im się należy, ale i tak odpadną dzisiaj.

Jakby taka Irlandia Północna była w pierwszym koszyku, bo wygrała pewnie swoją grupę, to byśmy dopiero mieli loterię podczas ceremonii losowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacje tego zdarzenia są różne, UEFA przyznała walkowera Serbom, jednocześnie odejmując im 3 punkty. Albania skutecznie odwołała się od tej decyzji to Trybunału Arbitrażowego, który jako jedyny może podważyć decyzję UEFA. Do tego samego trybunału odwoływała się Legia po walkowerze z Celtikiem, ta jednak nie miała szans, bo sytuację tę jasno opisywał regulamin, w przypadku Albanii każdy może to zinterpretować na swój sposób. Moja interpretacja jest podobna jak UEFY i nic tego nie zmieni ale wiadomo - opinie na ten temat są różne.

Ale tu nie chodzi o Twoją czy moją interpretację. Tu chodzi jak w każdym sądzie o dowody. Nie masz dowodów - przegrywasz. Masz dowody - wygrywasz. 

 

Zarzuty przeciw Albańczykom opierały się na spekulacjach. CAS rozpatrywał więc tylko konkrety, czyli to co miał do powiedzenia delegat UEFA oraz to co było uwiecznione w trakcie transmisji telewizyjnej oraz innych nagraniach. Taśmy te były dla Serbów brzemienne w skutkach. 

 

Jakiś czas temu była w Polsce głośna sprawa z kilkuletnim chłopcem, którego zabiło jakieś niezabezpieczone źródło prądu. Dzieciaka zabiło na miejscu, bo ktoś zapomniał zamknąć drzwi. Tym kimś mógł być Pan Jacek, Pan Wacek, Pan Marek czy 10-20 innych Panów którzy otwarli tamte drzwi. Nie było żadnego dowodu kto te drzwi otworzył - kto tych drzwi nie zamknął, a jeśli nie było dowodów to nie dało się nikogo skazać.

 

Reasumując była ofiara, nie było wyroku, bo nie było dowodów.  

 

Tzn. wyrok pewnie jakiś tam był, tylko co to za wyrok. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na nowe drużyny patrzy się z sympatią. Niech takie kraje jak Albania, Irlandia Północna, Walia, Islandia też sobie raz zagrają. Bośnia wiele lat się starała, ale na MŚ nie wytrzymali chyba psychicznie i wypadli bardzo słabo. George Best miał kiedyś pecha, teraz Bale w końcu zagra na dużej imprezie. Moją sympatię do Albanii studzą nie wydarzenia w Belgradzie, a zachowanie pseudokibiców Kukesi, chociaż i u nas niestety tacy są. Szkoda mi Holandii, bo jednak ich mecze byłyby ciekawsze, na wyższym poziomie kiedy byliby w formie niż Turków. Ale ich odpadnięcie będzie całkowicie zasłużone. Na szczęście nic jak widać w futbolu nie jest dane na zawsze. Postawa Niemców i dwie porażki też to po części pokazuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredni awans

W grupie A awans Czechy i Islandia. Gr B Belgia i Walia. Gr C Hiszpania i Słowacja. Gr D Niemcy i Polska. Gr E Anglia  i Szwajcaria. Gr F Irlandia Północna i Rumunia. Gr G Austria i Rosja. Gr H Włochy i Chorwacja Gr I Portugalia i Albania. Turcja jako najlepsza z 3 miejsc. Francja jako gospodarz.


W barażach zagrają: Szwecja, Ukraina, Irlandia, Słowenia, Norwegia, Dania, Węgry oraz Bośnia i Hercegowina.  Losowanie par barażowych 18 października. Baraże odbędą się w dniach pierwszy mecz 12- rewanż 17 listopada

Edytowane przez Dariusz1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja awansowała dzięki Włochom. Oby nie okazało się w czasie Euro, że właśnie ci Chorwaci okażą swoją "wdzięczność" i wyeliminują Włochów. Takie przypadki się zdarzały. Nie podoba mi się rozstawienie w barażach. Rozstawiać można w grupach, ale teraz na podstawie tych grup drużyny zajęły trzecie miejsca. Więc powinno być losowanie otwarte. Tak jest do dziś w Anglii w Pucharze Ligi i Pucharze Anglii, nie można cały czas kontrolować drużyn, jednym sztucznie ułatwiać awans, innym utrudniać.

 

Rozstawione będą prawdopodobnie: Szwecja, Ukraina, Bośnia i może Dania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania przedwczoraj też komuś pomogła w awansie, ale nie chcę mi się już sprawdzać komu. 

 

Co do Włochów to mieli kilka powodów żeby tego ostatniego meczu nie odpuścić:

1) przegrana z Norwegią zepchnęłaby ich z pierwszego miejsca w grupie na drugie;

2) przegrana przerwałaby ich passę 50 meczów z rzędu bez porażki w eliminacjach ME i MŚ;

3) Włosi mają fatalne wspomnienia z drużynami ze Skandynawii. Wprawdzie nie tyczy się to konkretnie nacji norweskiej, bo z nimi akurat wspomnienia mają świetne, ale chyba wszyscy pamiętamy skandynawskie derby: Dania - Szwecja na EURO 2004;

4) nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w poważnym futbolu, ale myślę, że z dwójki Norwegia - Chorwacja Włosi woleliby pomóc tym drugim wśród których nie brakuje kumpli z klubów w których grają (Mandzukic, Perisic, Brozovic Kalinic, Strinic, Vrsaljko, Badelj, Rebić, Jajalo, Subasic, Pasalic). Tak sobie myślę, że głupio i niezręcznie byłoby wrócić niektórym Włochom do klubu i spojrzeć któremuś z tych chłopaków w twarz mając przeświadczenie, że nie dałem z siebie wystarczająco dużo żeby wygrać;

5) Włosi wciąż walczyli o pierwszy koszyk podczas losowania EURO 2016, ale jak już wiemy nieskutecznie. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać regulamin przerósł niejedne polskie media. Już nie ma co wspominać o Kowalczyku, który komentował mecz Ukraina - Hiszpania i był przekonany, że tylko Ukraina jest w stanie pozbawić Węgrów awansu. Wczoraj tuż po meczach zaglądam na portal sportowefakty.wp.pl, a tam błyskotliwy tytuł - ,,Turcy zapewnili sobie baraże''. ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste, w eliminacjach do mundialu był brany pod uwagę ranking FIFA (bezsensowny jak dla mnie), a przy podziale na koszyki przed turniejem finałowym we Francji decyduje ranking UEFA, w którym brane są pod uwagę wyniki zespołów z eliminacji i turniejów finałowych Mistrzostw Świata lub Europy od 2012 roku włącznie.

 

Jak taka Walia znajduje się obecnie na 8 miejscu w rankingu FIFA jest już dla mnie całkowicie niezrozumiałe. ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geneza błędu z Turcją była arcyboleśnie prosta. Został jeden mecz każdej drużynie. Sporządzono tabelę, a tam Turcja była na samym końcu z 9 punktami. Więc niby logicznie pomyśleli, że Turcja może mieć góra 12 punktów po wygranej z Islandią. Większość nie wpadła na to, że Turcja może w jednym momencie zdobyć aż 7 punktów. Takiej sytuacji dotychczas nie było. Gdyby mecz Łotwa - Kazachstan odbył się wcześniej, to by pewnie wiedzieli o tym. Wpadka ewidentna, ale raczej wiemy, że dziennikarstwo u nas jest nastawione na sensację, a nie na rzetelną wiedzę. Przecież podczas jednego studia, Iwańczyk próbował wciskać nam, że Chorwacja ma jeden punkt mniej, bo ktoś się pomylił z grafików, kiedy tworzył tabelę. Nie miał pojęcia, że Chorwacja miała odjęty punkt za swastykę wyciętą na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylosowali dziś pary barażowe o awans do Euro 2016.

Norwegia-Węgry

Bośnia i Hercegowina-Irlandia

Ukraina-Słowenia

Szwecja-Dania. 

Najciekawiej zapowiada się dwumecz skandynawski i szkoda trochę, że jedna z tych drużyn musi odpaść. Chciałbym żeby awansowali: Węgry, Słowenia, Bośnia i Hercegowina oraz Dania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Norwegia zdecydowanie lepsza, ale liczy się to co w sieci. Ewidentny karny niepodyktowany dla Norwegów po faulu Kadara.

Co do Węgrów, trochę komicznie ta ich reprezentacja wygląda, w bramce nadal rządzi i dzieli Kiraly, który na EURO będzie miał już 40 lat. W pierwszym składzie dwóch graczy z naszej ligi, w tym mocno krytykowany za występy w Lechu Kadar. Do tego kilku graczy z bardzo słabej ligi węgierskiej. Jak awansują, to będę trzymał kciuki, żebyśmy na nich trafili w grupie. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, Węgry nie grały na mistrzowskich imprezach od dziesięcioleci i tak mogło zostać.

A kiedyś wygrywali na MŚ z Salwadorem 10:1. Wygląda na to, że nie tylko będzie Budapeszt w Warszawie, ale też Budapeszt może być w Paryżu, a to już będzie groźne.

Kadar w Lechu niby słaby, a tu tak  bronił jak młody bóg, że bramki nie stracili jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MECZE REWANŻOWE

 

Niedziela: Węgry – Norwegia (20.45) Pierwszy mecz 1:0 dla Węgrów

Poniedziałek: Irlandia – Bośnia i Hercegowina (20.45) Pierwszy mecz remis 1:1

Wtorek: Dania – Szwecja (20.45) Pierwszy mecz Szwecja wygrała 2:1

Słowenia – Ukraina (20.45) Pierwszy mecz Ukraina wygrała 2:0

 

Podsumowując będzie ciekawie w rewanżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...