Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grafika ekranowa przerabiana na siłę, nierówne belki, rozciągnięte czcionki, słabe pół-tła. Letterbox który jest straszny zarówno w analogu i jak i DVB. Naprawdę lepiej niech wrócą do 4:3 permanentnie, bez żadnych letterboxów. Oczywiście wierzę że do jutra dojdziemy do poprawności - 4:3 pana scan w analogu, 16:9 w dvb-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Na pełne 16:9 będziemy musieli poczekać kilka(naście) dni. TVP Info idzie z systemu nadawczego TVP Warszawa, który jest dosyć stary i nie potrafi nadawać 16:9 poprawnie. Czekać więc trzeba na wymianę sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecne pseudo 16/9 z tym ochydnym letterboxem to jest gorzej niż było, tego się nie da oglądać ani na archaicznym TV w 4:3 bo malutkie, ani na normalnym z czarnymi pasami... w nosie mam taką nową lepszą jakość by TVP

 

zarówno DVB-T, FTA Astra jak i HB mają letterboxa.... przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na telewizorze panoramicznym tragedii nie ma. Leci jednak jakość obrazu przez ten cały letterbox. Irytuje też zapełnianie miejsca na czarne kaszety przy materiałach w 4:3 jakąś animacją na czerwonym tle, to akurat wygląda średnio. Przede wszystkim kochana pikseloza :) Trzeba siadać przynajmniej ze 3 metry od odbiornika. Literki na białym pasku też są za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Zamiast narzekać, co zwykle robicie tutaj, to testujcie Wasze odbiorniki cyfrowe i ustawcie w nich np. na Stretch Embedded i Letterbox zniknie.

Uzyskacie taki oto całkiem przyzwoity obraz:

Z całym szacunkiem do Twojej uwagi, ale jeśli TVP zapowiada na 14 lutego format 16:9 to taki też powinien być, a nie takie coś nie wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli TVP zapowiada na 14 lutego format 16:9 to taki też powinien być, a nie takie coś nie wiadomo co.
problem w tym że miał być obraz nadawany w formacie 16/9 a nie 4/3 z letterboxami,

Nie wiem czemu się dziwicie. Nikt nie obiecywał emisji w 16:9 od 14. lutego. Wręcz przeciwnie - TVP Info miało być nadal w letterboxie.

 

Swoją drogą ktoś chyba upadł na głwę aby w DVB-T też dawać letterboxa. W analogu to zrozumiałe.

Mam nadzieję, że szybko to poprawią, w DVB-T i DVB-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie wiem czemu się dziwicie. Nikt nie obiecywał emisji w 16:9 od 14. lutego. Wręcz przeciwnie - TVP Info miało być nadal w letterboxie.

Przeczytałem ten artykuł i zrozumiałem, że będzie normalny 16:9. Inaczej tego nie dało się zinterpretować. Może coś tu zadziałało na zasadzie głuchego telefonu i wyszło to co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy sobie na wstrzymanie. Jest dobrze, a wkrótce może będzie jeszcze lepiej. Koncentrujmy się bardziej na zawartości merytorycznej. Co tak psioczycie na ten letterbox? Polsat, TV4, TVN, Puls i inni robią to samo.

Nie zgadzam się zupełnie z tym, że było lepiej, przecież grafiki wystawały za obraz i powiększenie dawało efekt obcięcia loga oraz paska informacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...