Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

TVP Gdańsk też realizuje programy w 16/9 ... niestety obraz rozciągnięty lub Leterboxem

"Panorama" Gdańska jest tylko w 4/3

 

Straszna jest ta jakość TVP INFO pod względem technicznym PLUS za dużo reklam dlatego odpycha mnie od tej stacji ...

 

A szkoda bo czasem aż "pocierpię" hihihi bo mają niektóre bardzo dobre pozycję o 10000% lepsze od TVN24. chociażby "młodzież kontra" i to zawsze lepiej nie kierować się tylko TVNem jednak ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość techniczna jest w porządku ale tylko poprzez nadajniki naziemne, przynajmniej przez te w Raszynie i w Warszawie bo tu doprowadzony jest światłowód. Na satelicie już tak dobrze nie jest. U mnie w telewizorze grafika poza ekran nie wychodzi ale wiele osób rzeczywiście ma z tym problem więc to też powinni poprawić. Niech się też zdecydują jaki format obrazu wybierają. To co jest teraz jest niepoważne. Czy oni tego nie dostrzegają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przejściu TVP Info na format 16:9 informuje już portal media2.pl:

http://media2.pl/media/74313-tvp-info-w ... w-169.html

 

Na forum media2.pl pojawiły się też informacje, że na nowy format przejdzie cała Agencja Produkcji Audycji Informacyjnych TVP. Więc już niedługo zobaczymy format 16:9 w Wiadomościach, Panoramie i Teleexpressie.

 

TVP Info w analogu będzie nadawało najprawdopodobniej w letterboxie, a prawdziwe 16:9 zobaczymy na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawienie TVP - 3 na format 16 : 9 jest bardzo spóżnione , ale" lepiej póżno niż w cale " , jak w tym pol. powiedzeniu . To dla mnie ważny kanał informacyjny , publiczny zresztą , chciałoby sie powiedzieć .. Już nie długo , ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z tym popadaniem w euforię.

To, że coś jest napisane w programie dla prasy nie oznacza jeszcze przejścia TVP info na 16:9. Od wielu lat To&Owo (na podstawie programu dla prasy) umieszcza informację "16:9" przy wybranych pozycjach Jedynki i Dwójki, a jak wiemy nie było to prawdziwe 16:9 tylko letterbox.

Przekonamy się 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błedzie bo jedni operatorzy dostarczają sygnał 16/9 bez letterboxa (czyli, m.in Cyfra). Pozostali operatorzy dostarczaja sygnał 16/9 z letterboxem (np CP).

Tak, ale ja wspominam czasy kiedy nikt nie dostarczał sygnału 16:9 (wszyscy bez wyjątku dawali letterboxa), a mimo to w programie była umieszczana informacja "16:9" (nie wiem po co).

 

Dlatego właśnie sam jestem ciekaw, jak to będzie z TVP info od 14. lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny kanał schodzi na psy. Pasek będzie nie do odczytania dla posiadaczy normalnych telewizorów. Dlaczego, motyla noga, płacąc abonament jestem zmuszany do czegoś przez mniejszość?

 

Choć (nie obraź się) wdawania się z Tobą w dyskusję o 16:9, jak uczy historia, nie ma sensu, ale...

 

Najpierw jednak pragnę zaznaczyć że bardzo się cieszę iż TVP Info nareszcie normalizuje swoją chorą emisję. Przecież letterbox z nałożonym na to paskiem i logiem jest chore!

 

Wracając do [beep]zipałka; raz że przecież możesz ustawić cropowanie, a jestem pewien że TVP Info będzie nadawało z safemode, a dwa że akurat uważam że w analogu powinni dać sygnał w 4:3. Toteż nikt nie zmusza. Jak łapiesz analog to uważam że powinieneś dostać to w 4:3, a jak cyfrowo, to przecież możesz zrobić crop, lub tryb mieszany.

 

Najlepszy przykład takiego nadawania to Sky News, który produkuje 3 wersje sygnału. HD, 16:9 i 4:3. Żaden problem.

 

ps. jesteś hejterem (to nie obraźliwe, to zgodne z faktami) - tu możesz się obrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jednak pragnę zaznaczyć że bardzo się cieszę iż TVP Info nareszcie normalizuje swoją chorą emisję. Przecież letterbox z nałożonym na to paskiem i logiem jest chore!

 

Co do ich "letterboxa" to jest dość ciekawie zrobiony. W którymś temacie z dosyłami był dziennikarz stojący przed dworcem centralnym w Wawie (próby itp) i obraz był w zwykłym 4/3. Gdy wchodzili na antenę to nałożyli u góry i na dole czarne pasy, zasłaniając część obrazu :brawo: ..i z 4/3 zrobiło się 16/9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie zrobili tak jak na "TVP Sport", tzn. MUSI być dynamiczna zmiana formatu, zależnie od formatu danej audycji, a nie stałe "16:9" i reklamy w "znaczku pocztowym"...

Albo właśnie będzie tak jak na TVP Sport albo będą jajowate głowy. Przecież nikt nie będzie przez całą dobę siedział przy przełączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...