Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy może mi ktoś "po ludzku" wyjaśnić plany dotyczące TVP info po przejściu na DVB-T? Z tego co zrozumiałem zarówno na satelicie jak i na ziemi "info" ma się pozbyć pasma lokalnego. W zamian jakiś kilku godzinny przekaz ale nie zrozumiałem czy ma być to w ramach "Info" czy tez nowy kanał ma być uruchomiony. Pytam bo mieszkam w miejscu gdzie jest odbiór i Krakowa i Katowic i nie wiem czy nastawiać się na jakiś rozbudowany system anten do DvBT tak by zachować sobie dostęp do programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu DVB-T regiony "wyjdą" spod władzy TVP Info która stanie się osobnym kanałem. W zamian za to regiony będą wspólnie tworzyć pasmo wspólne swoimi programami (na zasadzie na której jest TVP Kielce które wypełnia swój czas programami innych ośrodków) a same dostaną dla siebie po 8 godzin dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie: czy każdy odział będzie miał swoją wersję programu? Mam na myśli to, czy będzie pasmo dla danego ośrodka tak by puścić wiadomości lokalne tak jak teraz jest w TVP info naziemnym? Czy też będzie jeden taki sam sygnał w całym kraju skomponowany z materiałów wszystkich ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem? Raczej błogosławieństwo, bo gdyby nie docierał do mnie sygnał z Łosic (mazowieckie) to na DVB-T musiałbym czekać do kwietnia co najmniej :D

Szkoda tylko, że Białystok leży od mojej strony patrząc zupełnie w drugą stronę, bo przez to jedną anteną z obu nadajników nie ściągnę.

Pozostaje mieć nadzieję, że po wydzieleniu tych pasm TVP Warszawa nie zniknie z satki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe których województw - chyba tych z 1975 roku :D

Dlatego napisałem "teoretycznie". W praktyce np. taki Łowicz, który znajduje się w woj. łódzkim, odbiera programy z Warszawy (Raszyna) i do TVP Łódź potrzebna jest dodatkowa antena. Dlaczego? Bo wtedy było to województwo skierniewickie (łódzkie obejmowało tylko obszar aglomeracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać to samo, ale się powstrzymałem, bo pomyślałem, że może ta przypadłość tyczy się tylko zachodniej Małopolski. Ale widzę, że w innych częściach kraju jest ten sam problem.

 

Faktycznie, nie tylko. Podobna sytuacja jest w zachodniej części województwa pomorskiego, czy północnej opolskiego. W województwie łódzkim planowana granica zasięgu nadajników cyfrowych przebiegać będzie prawie przez środek województwa! A zatem w dalszym ciągu tylko w północnej części będzie dostępny program z Łodzi (o ile do tego czasu nie zlikwidują całkowicie tutejszego oddziału, bo przecież są takie plany). W południowo zachodniej części województwa dostępny będzie program lokalny z Poznania, w południowej z Katowic, a w południowo wschodniej - z Warszawy. W sumie to i tak lepiej, niż teraz, bo w tej chwili na południowym zachodzie odbierają program... z Wrocławia. A ten problem można by łatwo rozwiązać nadając (w przypadku nadajników, które położone są na granicach województw) - 2 wersje lokalne z obu województw. Ale to pewnie by było zbyt korzystne dla widzów.

Tu jest mapka: http://www.polskacyfrowa.org/files/Rys8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tą mapką, na niebiesko z kanałem "26", oznaczona jest południowa część woj. łódzkiego. Ale pokrycie kanałami nie zgadza się z widocznymi w tle zasięgami obiektów nadawczych. W dodatku zgodnie z obecnymi planami, MUX3 ma być nadawany z obiektu w Zygrach - co już zupełnie się nie zgadza z tą mapką, bo wtedy program łódzki byłby odbierany na wschodzie woj. wielkopolskiego, ale nie na wschodzie woj. łódzkiego.

 

A jeśli chodzi o plany - z jedynych dostępnych obecnie oficjalnych informacji wynika, że ośrodki miałyby nadawać przez 8 godzin dziennie swój własny program, a przez pozostały czas pasmo wspólne, ale nie ogólnopolskie, a makroregionalne. Wcześniejsze informacje o planach likwidacji ośrodków, były dementowane. Planowali nawet budowę nowej siedziby dla TVP Łódź (była możliwość dotacji unijnej, ze względu na to że miała ona się znaleźć w Nowym Centrum Miasta), jednak z tego planu zrezygnowali, kiedy pojawiły się kłopoty finansowe w TVP.

 

A na północy województwa (np. Łowicz), telewizję odbiera się zazwyczaj z Raszyna, a nie z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...