Skocz do zawartości

Słabość systemu kodowania CP


czarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powie mtak:

 

Piracto było, jest i będzie! Nie wazne co by sie robiło, jak by sie zabezpieczało i tak znajdzie sie sposób na obejście zabezpieczeń!

Polak potrafi!

 

A co do tańszych piosenek czy płyt!

Nawet jak by płyta kosztowała 9,90zł (a obecnie np: 39,90zł)

to i tak większośc ludzi woli nie wychodząc z domu

kliknąć 2x myszką i pobrac ulubioną piosenke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
No jest, tylko temat nazwalbym.... moc systemu Nagra 2 Polsatu a nie slabosc....zobacz kiedy bylo ostatnie "oswiecenie". Moim zdaniem respekt, respekt....

 

Jak dobrze sobie przypominam, "nowy, super zabezpieczony, nie do złamania ...itd" wprowadzono w CP na jesieni 2005. Pierwsze "otwarcie" było już na początku roku 2006 (chyba w marcu, nie chce mi sie szukać dokładnych dat). Minęło niespełna pół roku. To gdzie ta moc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piractwo zawsze będzie, można je zwalczyć na rok, dwa, trzy, ale nei więcej, przecież zawsze będzie ktos kto odkoduje sobie dany pakiet. A CP ma ten problem od dawna i co z tego, że zmienia coś co jakis zas jak troiki im się już kończą. Jeszcze jakieś pół roku i nie zostatnie im nic poza zmianą systemu, przynajmniej takie jest moje zdanie. Piractwo nie ważne w jakiej formie, może poprzez sharing, czy właśnie taki o jakim teraz rozmwiamy. Jakby kilka osób z piractwa korzystało to nic takiego nie stało by się jakiejkolwiek platformie, ale jeżeli to jest dajmy na to 50 tys osób i oni odkodowują sobei calutki pakiet czyli coś około 70 zł to to daje wielką sumę na miesiąc- 3500000 zł, no liczyłem przy 50 tys osób nie lagalnie oglądajacych kanały. Nie wiem jaka jest liczba osób tak odbierająca CP. Jest późno i mogłem się w czymś pomylić, za te ewentualne pomyłki przepraszam.

 

james_b :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie ciekawi,to dlaczego klucze od słonka pojawiają się ostatnio w dni występu Kubicy.Czy przypadkiem nie jest to celowa promocja PC?Dadzą zaufanemu kluczyki,info pójdzie w świat a w poniedziałek wszystko gaśnie.Ludziska nabierają apetytu{zwłaszcza że zbliża się finał Ligi światowej w siatkówce}i wybierają się do najbliższego punktu sprzedaży słonka, kupić legalny abonament.Jestem pewny że podczas finału system Nagr2,będzie bardzo szczelny{chyba że się mylę}.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formuła jest w otwartym,ale finał ligi to inna bajka.A nie zapominajmy że naziemna nie dociera wszędzie.Reklama dużo kosztuje,a tu friko.Nie widziałem na żadnym kanale{oprócz Polsatu}reklamy finału.Możliwe jednak że Turcy lub Niemcy rozpracowali system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni już dużo nie zrobią, nie mają zbyt wielu trików do zrobiebienia już, bo już większość wykorzystali z tego co mi wiadomo. A na zmianę systemu to raczej nie ma co liczyć. mało kasy i za dużo abo, aby im wymienić co trzeba... nie będę się rozpisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to CP ma podpisana z NagraVision umowe gwarancyjna na Nagre2 (Aladin), ktora mowi ze w razie złamania systemu doszczetnie NagraVision jest zobowiazany do dania CP nowego calkowicie szczelnego systemu razem z nowymi kartami na koszt NV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to prawda, pytanie tylko na jak długo ta gwarancja opiewa, bo z pewnością nie na wieczność... Jak się skończy to wtedy dopiero Cyfrowy Polsat będzie mieć prawdziwe kłopoty.

 

Zauważcie jednak, że Nagravision 2 całkiem nie poległ - Digi TV nadal stosuje jakieś zabezpieczenie, które póki co broni ją skutecznie - być może w razie potrzeby zastosują ją u innych operatorów.

 

Z drugiej strony dziwi niemal zupełny brak działań (wymiana kluczy nie pomaga przecież od dawna) mających na celu zablokowanie piractwa Digital + i Premiere (bo TV Cabo jak wiadomo wymienia karty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna było wybrać lepszą opcje, np. Videoguard.

Całkowita zmiana systemu kodowania oznaczała by większe koszty - w skrajnych przypadkach nawet wymianę tunerów i modułów CI. Już lepiej poprawić Nagravision 2 tak jak się da (z ewentualną wymianą kart), a jak się nie da, to wymyślić Nagravision 3 (tu większa szansa, że wymiana sprzętu będzie niepotrzebna). A potem dalej walczyć z piractwem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagra 2 ma dosc duze mozliwosci modyfikacji.Nie wierze ze firma Kudelskiego wypuszczala by bubel na rynek.Samo publikowanie kluczy to jeszcze nie tragedia.Dopiero soft auto ma sens.Przypomne ze przy trwajacym od ponad pol roku pirackim ogladaniu Premiere,ta platforma wciaz przynosi zyski i to nie male.Przy 1,5 mln.abonentow Polsat moze spac spokojnie.Przeciez malo kto z placacych przesiadzie sie na tunery FTA dla kilku dodatkowych programow.A reszta hmm.poogladaja 2-3 dni i znowu ciemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...