Skocz do zawartości
  • 0

Problem z Ustawieniem . Hotbird.


Kwiatek94
 Udostępnij

Pytanie

Witam , otóż mam problem z ustawieniem anteny .

Siła Sygnału wacha się od 50-80 % , jakość ciąle 0 . Myślałem , że może być to wina konwertera ( działał ponad 10 lat ) , więc w końcu kupiłem dzisiaj nowy , ale nadal to samo .

Antene regulowałem miernikiem , ale to też nic nie dało , ciągle jest to samo .

 

Tuner : ADB 5800S

Konwerter : Technisat Skyline CE HD SIngle

Antena : 90 cm .

 

Proszę o pomoc , porady , cokolwiek co mogłoby ułatwić mi w czym tkwi problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witajcie !

Po 4 dniach w końcu złapało sygnał , aktywowało Karte i jest dobrze :) .

Z tym że : Canal+Film HD , Canal+Film2HD , Canal+FamilyHD , Canal+2FamilyHD , Wszystkie TVN w HD , Domo+HD , Kuchnia+HD i AleKino+HD , nie odbierają .

Dziwne jest to , że Canal+HD i Canal+Sport HD działa , a Canal+Film i reszta nie działa .

Co do Tvn , aż na nich bardzo mi nie zalezy , bo i tak tam nic ciekawego nie ma i raczej nie bedzie ( TVNHD mam naziemnie ) , ale jest może jeszcze jakieś rozwiązanie które umożliwiło by Złapanie tych wszystkich C+ ? Może są ich odpowiedniki w SD? :>

 

ps. Zapomnialem dopisać , jeszcze Puls2 nie działa , ale akurat ten też jest naziemnie :) .

 

I przy okazji , chciałbym podziękować użytkownikom tego forum , za cenne porady , które pomogły mi ustawić antenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj,

gratuluję sukcesu.

Przy założeniu,że nie pomogła zmiana skosu (skew),nasuwa się tylko

jedno rozwiązanie-strzyżenie brzózki,lub przesunięcie anteny,bez tego

spotkamy się na forum już wiosną

Przy okazji:napisz,co było przyczyną braku sygnału.

Taka informacja przyda się wszystkim dla celów dydaktycznych.

Inni mogą mieć podobne kłopoty.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie !

 

Przepraszam, że przez 2 dni zero odpowiedzi , ale od kiedy złapało mi sygnał to bardzo rzadko zaglądam do internetu :)

Przyczyna ? Prawdopodobnie drzewa . Przestawiłem antenę na prawy róg balkonu i działa bezproblemowo ( pomijając kanały opisane na górze ) . Skręt konwertera nie pomaga iż gubi całkowicie sygnał , kręcenia anteną to samo . Także czeka mnie chyba ścięcie paru gałęzi i powinno być dobrze .

Jeszcze raz dziękuje wszystkim użytkownikom , którzy mi pomogli a w szczególności @OjciecSatelitnik ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie Ponownie ! :)

 

Dzisiejszego dnia z powodu w miare ładnej pogody postanowiłem obciąć te gałęzie , żeby nie "zasłaniały" anteny.

Jednak , mimo tego w/w kanały nadal nie działają tj. Tvn , Tvn7 , Tvn24 , TvnStyle , Tvn Turbo (HD , SD działa) , Planete+ , Domo+, Kuchnia+ , AleKino+ , C+Film, C+Film2,C+family,C+Family 2 ( Oczywscie Wszystkie W HD) i Puls2 .

 

Ktoś jakieś sugestie ? Pomysły ? Jakość Na Canal+HD wynosi 70-74% , także trochę mnie dziwi , że nie odbierają w/w kanały .

Bardzo prosiłbym o pomoc ! :)

 

 

edit: lub jeżeli nie będzie żadnych pomysłów to czy na liście NC+ są zamienniki tych kanałów w SD ? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety , na liscie nc+ nie mam tych kanalow w sd .

Skret konwertera nie pomogl , ustawianie anteny w lewo/prawo tez nie .

W gore ani dol nie krecilem bo jestem w 100 % pewien , ze lepszego sygnalu tak nie zlapie .

Trudno , jakos pogodze sie z brakiem tych kanalow , chociaz bardzo zalezy mi na Planete+.

 

Dziekuje bardzo za odpowiedzi ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I tu możesz się mylić, ustawienie poprawnego kąta elewacji jest bardzo ważne przy ustawianiu anteny, jeśli jest zły kąt, nie złapiesz lepszego sygnału, sam miałem taki przypadek gdzie zmiana kąta elewacji anteny dała od razu wynik na mierniku 100% jakości sygnału, próbuj. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawialem kat elewacji i powiem tak : Wezme kawalek w gore , gubi sygnal , wezme kawalek w dol gubi sygnal . Wezme Kawalek w lewo , gubi sygnal , wezme kawalek w prawo tez gubi .

Przy skosie konwertera jest to samo .. Troche to dziwne , ale cóż , złośliwość rzeczy Martwych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oj,chyba jeszcze przyjdzie Ci dostrzyc brzózkę.

Pamiętaj,że rzut obrazu Twojej czaszy na drzewo jest w całości przesunięty o ok.30 stopni,czyli przy tej odległości znacznie w górę.

Należy jeszcze uwzględnić kąt azymutu i poprawkę na bujanie się gałązek.Sorry,brzózki tak mają.Jak już chyba pisałem,kup sobie ekierkę,

to dobry przyrząd,choć starożytny.Praktycznie potrzebna Ci,Kolego dziura w listowiu niewiele większa od powierzchni anteny (tzw.pencil

beam) tylko bardzo precyzyjnie wyznaczona i wykonana.Do tego potrzebne są co najmniej dwie osoby.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

albo coś ci zasłania ten transporder typu jakas wieksza przeszkoda w lini anteny i nie skupia tego transpordera na antenie , albo masz w okolicy odbicia sygnału np. Anten BTS , albo anteny z neta radiowego sieją u kogos ,kto doprowadza neta po radiu jakiś dostawca ma podkreconą moc sygnału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@Electrix : dzięki za odpowiedź . Miałem obawę czy poprostu te drzewa nie przeszkadzają w odbiorze .

@ kliczko983 : kiedyś odbierałem z tego miejsca HotBird , ale strasznie zarywało ( Tuner Satelitarny wbudowany w TV , a te podobno mają słabsze wzmocnienie niż normalne dekodery , wiec być moze tego była przyczyna ) więc postanowiłem zmienić spowrotem na Astrę 19"2 .

Wczoraj dokupilem sobie tuner NC + , i mam [beep] problem z ustawieniem tego .

Przypuszczałem , że może też to być wina tunera , ale sprawdziłem to u znajomego , który ma ustawioną Antenę na Hotbirda , i tuner u niego pokazuje bez najmniejszego problemu .

Jeszcze jedno pytanie .. Jaka jest średnia jakości sygnału , żeby móc oglądać bez większych problemów ? Tak jak opisywalem wczesniej , miałem Hotbirda na tunerze w TV , ale albo zarywalo , albo pokazywalo brak sygnalu .

 

umnie wychodzi siła 90

jakość 55-67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam , otóż znów walczę z ustawieniem anteny .

 

Otóż , robiliśmy elewację budynku , więc postanowiliśmy wymienić antenę i konwerter , do tego doszło pobliskie drzewo .

Antena 70cm Nc+ do tego Konwerter Twin Corab .

Problem polega na tym że , na Antenie 90 cm z Konwerterem Single Technisata działało z jakością 40-50% tylko że Antena była 2 metry niżej . Teraz antena wisi na uchwycie na ścianie i problem polega na tym , że ustawiałem Ją i przez chwile łapało 60% jakości , nie ruszyłem nawet anteną i ta jakość spadała z 60-30-9-0.

Wspomne jeszcze o pobliskim drzewie , otóż wcześniej odbiór był skomplikowany właśnie tym że zasłaniało drzewo , ale dzisiaj właśnie ściąłem gałęzie .

Nie chciałbym wieszać spowrotem Anteny 90 cm .

I tu pytanie , może to być problem z konwerterem , za małą anteną ?

Mogę podesłać foto jak to mniej więcej wygląda wszystko .

 

Z góry dziękuje za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz zrobić zdjęcie jak ją ustawiłeś i jaki widok ma czasza przed sobą, czasza 70cm wymaga precyzyjnego ustawiania, by nie było problemu z odbiorem przy złej pogodzie. Poluzuj delikatnie cybanty tak, aby była możliwa tylko regulacja anteny i spróbuj złapać sygnał, jeśli coś złapiesz, to po milimetrze reguluj kąt elewacji, azymut i skręt konwertera. Przydałby Ci się ktoś z miernikiem DVB-S2, to było by o wiele łatwiej. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie .

 

Podrzucam zdjęcie jak to mniej więcej wygląda : http://oi58.tinypic.com/167nh9f.jpg.

Brzózka wycięta z prawej strony kompletnie , został sam czubek widoczny na zdjęciu . Myślicie że nawet to może troche przeszkadzać ?

 

Wpadłem jeszcze na pomysł , otóż mam antenę 90-tke i stary konwerter Technisat , może spróbować na tym zestawie złapać Hotbirda , i jeżeli się uda to włożyć ten nowy konwerter ? Wyeliminowało by to wadę konwertera , otóż bardzo mnie zdziwiło to że w jednej chwili mam jakóść 60% , nic nie robię i spada do 0 . :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...