Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, k05 napisał(a):

Standatd tutaj. Dla niektórych liczy się tylko ilość. Oczywistym jest, że partner jakim jest Eleven Sport dla C+ też musi mieć jakieś prawa żeby można było zachęcić abonentów do dodatkowej subskrypcji/opcji. 

Dokładnie, poza tym gdyby nie partycypacja kosztów samej Ekstraligi to C+ mógłby mieć problemy z monetyzacją tych praw bo jednak 300 baniek to już sporo jak na żużel wg mnie-  tymbardziej, że ta dyscyplina jest popularna tylko w kilkunastu miastach. Biznes musi się spinać, a inwestycja w ślepo licząc na to, że klient zapłaci dyche lub dwie aby móc kilka meczów więcej oglądać to utopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy cała WTA ma oglądalność? Tylko jedna tenisistka ją generuje, resztę polskich tenisistek (np. brak studia przed ich meczami) CANAL+ olewa.

 

CANAL+ ma niecały żużel (stracił m.in. SGP i chyba mecz o 3 miejsce Ekstraligi). Poza speedwayem nie ma za dużo dla mnie. Dlatego, że przerzucał mecze Falubazu z C+ Sport 5 do online (mimo, że był ranking na profilu Speedway Ekstraliga, że to najbardziej wpływowa marka żużlowa z klubów) biorę drugi sezon, czy tam w CANAL+ Sport było i jest. Jak spadną (przez mierne pokazywanie w CANAL+ Online, które również zdarza się teraz przez chore certyfikacje jakby to był Netflix) to już się nie zdecyduję. Gdzieś będzie taki punkt, że ludzie będą rezygnować, dlatego brak informacji o abonentach w przeciwieństwie do konkurencji.

 

Śmieszy mnie pisanie typu: Viaplay podwyżka - buu, tak nie wolno, a CANAL+ podwyżka - wszystko spoko, przecież wróciły do nich niektóre z praw które mieli.

 

Nie cytuję i nie wołam, zgodnie z życzeniem, ale napisać mogę, co myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej bawi jak sobie przypomne co forumowi znawcy pisali o Bundeslidze jak prawa kupiło Viaplay… że po co, że nikt nie ogląda bo już nie ma Lewego. I co? mijają 3 lata i ci sami forumowi znawcy pieją z zachwytu, same ochy i achy, bo prawa kupił Eleven. Już żaden z wcześniejszych argumentów nie ma teraz racji bytu

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Od kiedy cała WTA ma oglądalność? Tylko jedna tenisistka ją generuje, resztę polskich tenisistek (np. brak studia przed ich meczami) CANAL+ olewa.

Przecież wiadomym jest, że WTA ma ogladalnosc tylko i wyłącznie dzięki sukcesom Igi Świątek. Jak ich zabraknie to i zabraknie widzów. 

 

32 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

 

CANAL+ ma niecały żużel (stracił m.in. SGP i chyba mecz o 3 miejsce Ekstraligi). Poza speedwayem nie ma za dużo dla mnie. Dlatego, że przerzucał mecze Falubazu z C+ Sport 5 do online (mimo, że był ranking na profilu Speedway Ekstraliga, że to najbardziej wpływowa marka żużlowa z klubów) biorę drugi sezon, czy tam w CANAL+ Sport było i jest. Jak spadną (przez mierne pokazywanie w CANAL+ Online, które również zdarza się teraz przez chore certyfikacje jakby to był Netflix) to już się nie zdecyduję. Gdzieś będzie taki punkt, że ludzie będą rezygnować, dlatego brak informacji o abonentach w przeciwieństwie do konkurencji.

I piszesz ciągle "jak dla mnie". Stacji nie interesuje co jest dla Ciebie ważne tylko ile osób oglada dane wydarzenia. Na tym opiera się informacja, które prawa warto kupować, a które nie. 

 

Mecz o 3. miejsce ma Eleven. Finał ma C+.

 

33 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

Śmieszy mnie pisanie typu: Viaplay podwyżka - buu, tak nie wolno, a CANAL+ podwyżka - wszystko spoko, przecież wróciły do nich niektóre z praw które mieli.

A mnie śmieszą wyliczenia ile to C+ stracił jednocześnie nie podając przy tym, że też coś zyskał. 

Jednocześnie kwestie utraty czwartkowych pucharów przez Viaplay już nie są dla Ciebie argumentem do obniżenia abonamentu. Zauważam tutaj dwugłos z Twojej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cidik napisał(a):

Mnie najbardziej bawi jak sobie przypomne co forumowi znawcy pisali o Bundeslidze jak prawa kupiło Viaplay… że po co, że nikt nie ogląda bo już nie ma Lewego. I co? mijają 3 lata i ci sami forumowi znawcy pieją z zachwytu, same ochy i achy, bo prawa kupił Eleven. Już żaden z wcześniejszych argumentów nie ma teraz racji bytu

Może cieszą się że będą te prawa w tradycyjnej tv i za 12 zeta😂 Ja też się cieszę ale raczej jak do tej pory oglądać będę sporadycznie zapewne kilka spotkań na rundę. @k05 tradycyjnie najwięcej do powiedzenia mają co abonowali kilka miesięcy przez całe  ich istnienie🤣

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kunkore napisał(a):

Viaplay nie odsprzedało praw, oddali je po uprzednim dogadaniu warunków do Bundesliga International które zrobiło nowy przetarg, gdzie prawdopodobnie jednym punktem był okres przejściowy dla Eleven w formie rundy wiosennej.

Co oznacza że z końcem roku VP może nie być już w Polsce, skoro ten sezon im obcięli musieli im zmienić kontrakt bo pierwotnie był na wyłączność.

Teraz Liga angielska +F1  i podobny manewer, tylko za jaką cenę i z kim.

 

 

30 minut temu, czerstwy napisał(a):

Może cieszą się że będą te prawa w tradycyjnej tv i za 12 zeta😂 Ja też się cieszę ale raczej jak do tej pory oglądać będę sporadycznie zapewne kilka spotkań na rundę. @k05 tradycyjnie najwięcej do powiedzenia mają co abonowali kilka miesięcy przez całe  ich istnienie🤣

Tylko skąd założenie że to będzie na istniejacym kanale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cidik napisał(a):

Mnie najbardziej bawi jak sobie przypomne co forumowi znawcy pisali o Bundeslidze jak prawa kupiło Viaplay… że po co, że nikt nie ogląda bo już nie ma Lewego. I co? mijają 3 lata i ci sami forumowi znawcy pieją z zachwytu, same ochy i achy, bo prawa kupił Eleven. Już żaden z wcześniejszych argumentów nie ma teraz racji bytu

Ale to chyba dobrze, że nie ma tutaj zatwardziałych, tylko pod wpływem usługi zmieniają zdanie, a usługa była znakomita z wyjątkiem jakości obrazu. Poza jakością obrazu wszystko jest na korzyść Viaplay w porównaniu z Eleven - całościowo znacznie lepszy komentarz w Bundeslidze (Wolski, Borek i lepsi młodzi niż w 11), studio, magazyny, a do tego wybierasz, co chcesz i masz całą 2. Bundesligę, w tym kilka meczów z na ogół bardzo dobrym komentarzem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k05 napisał(a):

Jednocześnie kwestie utraty czwartkowych pucharów przez Viaplay już nie są dla Ciebie argumentem do obniżenia abonamentu. Zauważam tutaj dwugłos z Twojej strony. 

Akurat w moim przypadku sytuacja jest inna.

 

Nie dopisałem, że wszystko rozpatrywałem z mojej pozycji (o tych mechanizmach pisałem), gdzie Viaplay mam na umowie do konkretnego serwisu z zobowiązaniem comiesięcznej zapłaty (tak jak osoby mające CANAL+ na umowie, to wtedy jak obniżać cenę, jeżeli umowa biegnie?).

Czyli od tego sezonu stracili prawa, to jak mają mi obniżyć abonament, jak umowa jest w mocy? Jak kupiłem konkretny pakiet w serwisie streamingowym.

 

 

Powinno być tak, że nowi klienci/klienci niestali (przy zachowaniu wyższych cen niż na umowach) powinni mieć obniżkę ceny. W subskrypcji jest z czego obniżać. Lojalni powinni mieć (zarówno w przypadku C+ i Viaplay) obniżki, jak im się kończy umowa. Jeżeli napisałem coś o Viaplay w tym stylu, że nie powinni obniżać ceny (choć wątpię, że coś takiego znajdziesz) to cofam to.

 

CANAL+ mam w inny sposób. Mogę w każdym miesiącu (co czasem robię) powiedzieć "Au revoir". Różni się to od zwykłego CANAL+ Online, że w aplikacji Play NOW mam większość kanałów linearnych CANAL+ dodatkowo, a w CANAL+ Online nie mam m.in. takich rzeczy jak gale PPV. Nie rozróżniasz tych dwóch form abonowania kanałów i serwisów streamingowych? Płacę mniej za pakiet kanałów do tego niż w CANAL+.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, czerstwy napisał(a):

Tak tak Na Eleven jakość jest gorsza niż na Viaplay.

Eleven Sports 2, Eleven Sports 3, Eleven Sports 4 na satelicie w przypadkach, gdy na Viaplay jest 1080p jest pewnie lekko gorsze.

 

W innych przypadkach nie, choć paczka Eleven wygląda lepiej z każdego innego źródła niż satelita.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Mirosławski/Kmita (nie wiem kto tam tak naprawdę w tym Eleven szefuje) miał autorytet, charakter, osobowość i charyzmę to już by nie zatrudnił z powrotem tych wszystkich chorągiewek, które spyliły z tonącego okrętu do Viaplay i innej konkurencji, ale znając życie pewnie wszystkich przyjmie jakby nic się nie stało. Śmieszne to trochę, a tu jest przecież  dobra okazja na fajną lekcję z lojalności i zaoszczędzenie trochę grosza na kontraktach tłustych kotów dając szansę ludziom na dorobku. Nikt w tej branży nie jest niezastąpiony, ale znając życie będą "plecki", bo ten kraj od wieków inaczej nie funkcjonuje. 

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay nie odsprzedało praw, oddali je po uprzednim dogadaniu warunków do Bundesliga International które zrobiło nowy przetarg, gdzie prawdopodobnie jednym punktem był okres przejściowy dla Eleven w formie rundy wiosennej.

Co oznacza że z końcem roku VP może nie być już w Polsce, skoro ten sezon im obcięli musieli im zmienić kontrakt bo pierwotnie był na wyłączność.
Teraz Liga angielska +F1  i podobny manewer, tylko za jaką cenę i z kim.

Ale kombinujecie
Prawa do Bundesligi i Premier League wróciły do właciciela i stąd nowy przetarg. Runda wiosenna BL w Eleven to sublicencja od Viaplay


  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Project_ALF said:

Jakby Mirosławski/Kmita (nie wiem ktoś tam tak naprawdę w tym Eleven szefuje) miał autorytet, charakter, osobowość i charyzmę to już by nie zatrudnił z powrotem tych wszystkich chorągiewek, które spyliły z tonącego okrętu do Viaplay i innej konkurencji, ale znając życie pewnie wszystkich przyjmie jakby nic się nie stało. Śmieszne to trochę, a tu jest przecież  dobra okazja na fajną lekcję z lojalności i zaoszczędzenie trochę grosza na kontraktach tłustych kotów dając szansę ludziom na dorobku. Nikt w tej branży nie jest niezastąpiony, ale znając życie będą "plecki", bo ten kraj od wieków inaczej nie funkcjonuje. 

Wątpię, że dostaną warunki jakie mieli wcześniej. Mają nauczkę, że lepiej nie porzucać sprawdzonego miejsca, pewnie zdrowo ich Szwedzi przepłacili, że się skusili.

Edytowane przez Bułgar
Literówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Mirosławski/Kmita (nie wiem ktoś tam tak naprawdę w tym Eleven szefuje) miał autorytet, charakter, osobowość i charyzmę to już by nie zatrudnił z powrotem tych wszystkich chorągiewek, które spyliły z tonącego okrętu do Viaplay i innej konkurencji, ale znając życie pewnie wszystkich przyjmie jakby nic się nie stało. Śmieszne to trochę, a tu jest przecież  dobra okazja na fajną lekcję z lojalności i zaoszczędzenie trochę grosza na kontraktach tłustych kotów dając szansę ludziom na dorobku. Nikt w tej branży nie jest niezastąpiony, ale znając życie będą "plecki", bo ten kraj od wieków inaczej nie funkcjonuje. 

Bzdura. Poszli za rozgrywkami, którymi się zajmują, jest to normalne. Co niby mieliby komentować? Poza tym to było również na rękę Eleven, gdyż to są oszczędności.

@viaplayfan przyjmij do wiadomości, że Viaplay jest w stanie agonalnym i już nic z tego nie będzie.


  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pawop napisał(a):

Ale kombinujecie emoji1.png
Prawa do Bundesligi i Premier League wróciły do właciciela i stąd nowy przetarg. Runda wiosenna BL w Eleven to sublicencja od Viaplay

 

Wreszcie ktoś napisał coś z sensem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, viaplayfan napisał(a):

Akurat w moim przypadku sytuacja jest inna.

 

Nie dopisałem, że wszystko rozpatrywałem z mojej pozycji (o tych mechanizmach pisałem), gdzie Viaplay mam na umowie do konkretnego serwisu z zobowiązaniem comiesięcznej zapłaty (tak jak osoby mające CANAL+ na umowie, to wtedy jak obniżać cenę, jeżeli umowa biegnie?).

Czyli od tego sezonu stracili prawa, to jak mają mi obniżyć abonament, jak umowa jest w mocy? Jak kupiłem konkretny pakiet w serwisie streamingowym.

 

 

Powinno być tak, że nowi klienci/klienci niestali (przy zachowaniu wyższych cen niż na umowach) powinni mieć obniżkę ceny. W subskrypcji jest z czego obniżać. Lojalni powinni mieć (zarówno w przypadku C+ i Viaplay) obniżki, jak im się kończy umowa. Jeżeli napisałem coś o Viaplay w tym stylu, że nie powinni obniżać ceny (choć wątpię, że coś takiego znajdziesz) to cofam to.

 

CANAL+ mam w inny sposób. Mogę w każdym miesiącu (co czasem robię) powiedzieć "Au revoir". Różni się to od zwykłego CANAL+ Online, że w aplikacji Play NOW mam większość kanałów linearnych CANAL+ dodatkowo, a w CANAL+ Online nie mam m.in. takich rzeczy jak gale PPV. Nie rozróżniasz tych dwóch form abonowania kanałów i serwisów streamingowych? Płacę mniej za pakiet kanałów do tego niż w CANAL+.

Rozumiemy. Viaplay jest zawsze "ok", a CANAL+ jest zawsze "bee".

44 minuty temu, Pawop napisał(a):

 


Ale kombinujecie emoji1.png
Prawa do Bundesligi i Premier League wróciły do właciciela i stąd nowy przetarg. Runda wiosenna BL w Eleven to sublicencja od Viaplay

 

 

Ja uwielbiam czytać te wątki. Teorie nie z tej ziemi, wymagania nie z tej ziemi. Nic tylko brać popcorn i zasiadać do czytania "gorzkich żali". 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, k05 napisał(a):

uwielbiam czytać te wątki. Teorie nie z tej ziemi, wymagania nie z tej ziemi. Nic tylko brać popcorn i zasiadać do czytania "gorzkich żali".

Obrońcy viaplay i tak będą tu resztę do pionu stawiać  😉

I krew ich zalewa, że viaplay wycofuje się z naszego rynku a kopana wraca do TV

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, k05 napisał(a):

Rozumiemy. Viaplay jest zawsze "ok", a CANAL+ jest zawsze "bee".

Ok, nie zrozumiałeś. Było wytłuszczone. To napiszę, w ofercie subskrypcji i dla nowych/tych co się kończy umowa, to w nowej Viaplay powinien być po niższej cenie.

 

Np. dla mnie, gdzie ta umowa biegnie, to nie powinienem mieć tam rabatu typu 3 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Pawop napisał(a):

przyjmij do wiadomości, że Viaplay jest w stanie agonalnym i już nic z tego nie będzie

A dlaczego mnie wołasz do wypowiedzi ALFa? Myślę, że z Viaplay Select się zaskoczymy i zasili CANAL+ Online.

3 minuty temu, Gizior89 napisał(a):

No rzeczywiście majątek ale walcz o swoje i napisz czy Ci się powiodło

Przeczytałeś całą wypowiedź ze zrozumieniem?

Jeszcze podkreślę słowo kluczowe.

 

4 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

to nie powinienem mieć tam rabatu typu 3 zł.

Chodzi o to, że straty praw sportowych (i ogólnie) powinny wpływać na nowe oferty.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak (ale dla nowych ofert, jeżeli też ma być dla starych to niech platforma wysyła pisma o podwyżki), ale co CANAL+ zyskał nowego, czego nie miał wcześniej? Turnieje WTA (poza Wielkimi Szlemami) + KLŻ + Fame MMA + od teraz LM, ale za to akurat jest podwyżka. A ze strat też coś by się naliczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

Tak (ale dla nowych ofert, jeżeli też ma być dla starych to niech platforma wysyła pisma o podwyżki), ale co CANAL+ zyskał nowego, czego nie miał wcześniej? Turnieje WTA (poza Wielkimi Szlemami) + KLŻ + Fame MMA + od teraz LM, ale za to akurat jest podwyżka. A ze strat też coś by się naliczyło.

Prawo zabrania zmiany cen, wiesz o tym doskonale, taka jest idea kontraktów długoterminowych. Kwestia też co jest objęte kontraktem, nie dadzą nigdy w życiu oferty na rozgrywki.

Jak ktoś chce może wziąć subskrypcję miesięczną i przestać płacić w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...