Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.05.2024 o 13:56, Paul234 napisał(a):

Długo nie ma info co z LM ale są właściwie tylko dwie możliwości

1. Mecze dla obecnych abo zarówno na platformie C+ jak i w kablówkach w już istniejących kanałach sportowych a C+Ekstra z LM i Ekstraklasą specjalnie dla PB

2. Dodatkowy pakiet C+Ekstra z LM, który wszyscy chcący LM będą musieć dodatkowo kupić także abo C+ i w kablu

 

 

Jak powstawały Canal+ Sport 3 i 4 dla Polsatu, automatycznie kanały te były w pakiecie Canal+. Za darmo.

Canal+ nie ma zwyczaju tworzyć pakietów premium konkurencyjnych do Canal+, bo to pakiet główny Canal+ ma się sprzedawać. Najlepiej w całości ze sportem i filmem.

Przykład Polsat Sport Premium pokazał też, że kablówki (są ważne do sprzedaży pakietu Canal+) nie wprowadzą tak łatwo nowych kanałów premium (po tylu latach Polsat Sport Premium w dużej kablówce jest tylko w UPC/Play).

 

Jeśli Canal+ Sport 3 i 4 znikają z Polsatu, można zakładać, że Canal+ Extra to pakiet tworzony bardziej pod Polsat, gdzie oprócz Ligi Mistrzów będzie tam też Ekstraklasa. Tym bardziej, że w ostatnim czasie Canal+ zadbał o to, by pakiety Canal+ w kablówkach został poszerzony o wszystkie kanały sportowe, czyli Canal+ Sport 1-5 i Now. Więc można zakładać, że LM pomieszczą na swoich kanałach. Będzie drożej? Niekoniecznie. W przeciwieństwie do Polsatu Sport Premium mają reklamy, mają zasięg i dobrą bazę abonentów. Do tego rosnący Canal+ Online. Można wszystko ograć z głową... i wyjść na plus :)

 

Pamiętajcie też, że w kablówkach czy Canal+ Online pakiet Canal+ to już około 40-60 zł. Nie 20 zł, jak niektórzy płacą na Platformie Canal+. Więc u siebie na platformie mają co podwyższać. W kablu i online raczej słaby temat, bo cena i tak już nie jest niska.

 

2 godziny temu, aandin napisał(a):

Przestań te bzdury powielać. To,że ty tak uważasz i kliku twoich kolegów nie oznacza,ze tak jest w rzeczywistości.

 

Ty też nie pisz bzdur. To, że ty żyjesz każdym meczem, nie znaczy, że robi tak większość ludzi, na których można zarobić i sprzedać dodatkowy pakiet premium :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aandin napisał(a):

Przestań te bzdury powielać. To,że ty tak uważasz i kliku twoich kolegów nie oznacza,ze tak jest w rzeczywistości.

@aandin nie powielam, bo taka jest prawda. 
W Niemczech to samo - finał Ligi Konferencji Europy był pokazywany na niszowym kanale NITRO, a nie na głównym RTL. Wczorajszy mecz Ligi Mistrzów w ZDF. 

Ale żyj dalej w tym swoim przeświadczeniu, że jest inaczej. 😂

 

48 minut temu, muza_tv napisał(a):

 

Jak powstawały Canal+ Sport 3 i 4 dla Polsatu, automatycznie kanały te były w pakiecie Canal+. Za darmo.

Canal+ nie ma zwyczaju tworzyć pakietów premium konkurencyjnych do Canal+, bo to pakiet główny Canal+ ma się sprzedawać. Najlepiej w całości ze sportem i filmem.

Przykład Polsat Sport Premium pokazał też, że kablówki (są ważne do sprzedaży pakietu Canal+) nie wprowadzą tak łatwo nowych kanałów premium (po tylu latach Polsat Sport Premium w dużej kablówce jest tylko w UPC/Play).

 

Teraz może być inaczej. W ramach ciekawostki. Mam do końca umowy mniej niż 6 miesięcy i pojawiły się tam oferty predłużeniowe. I w opisie pakietów są poszczególne składowe pakietu, np. Superpremium+4K jest opisany tak:

-CANAL+

-CANAL+Sport

-Eleven Sports

-Filmbox Pack

-HBO

-HBO MAX

 

Nigdy przy opisach pakietu nie było rozdzielenia w przypadku CANAL+ na CANAL+ i CANAL+Sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, muza_tv napisał(a):

To, że ty żyjesz każdym meczem, nie znaczy, że robi tak większość ludzi, na których można zarobić i sprzedać dodatkowy pakiet premium :)

To,że ciebie to nie interesuje nie oznacza,że innych kibiców również. Mów za siebie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paul234 napisał(a):

Tak podają dziennikarze, którzy dali info, że LE i LK w Polsacie, że mecze polskich klubów muszą być w otwartym

Nadal obowiązuje nieaktualna ustawa, która tego nie nakazuje. Są prace nad nową, ale...

 

@k05 w Play mam wprowadzone już, że mogę kupić CANAL+ Seriale i Filmy albo cały CANAL+, było to konsekwencją jednej z moich rezygnacji na pewien okres z CANAL+.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aandin napisał(a):

To,że ciebie to nie interesuje nie oznacza,że innych kibiców również. Mów za siebie.

Sam mów za siebie. Bo robisz dokładnie to samo o co oskarżasz @muza_tv

1 minutę temu, aandin napisał(a):

Ty też żyj nadal w swoim świecie. Ciekawe,że akurat w Polsce gdzie nie ma żadnych sukcesów piłkarski te rozgrywki są tak deprecjonowane.

Podałem Ci przykład Niemiec, że tam jest podobnie. Więc nie tylko w Polsce są one "deprecjonowane". 

Ale żyj w swoim przekonaniu. 

2 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

 

@k05 w Play mam wprowadzone już, że mogę kupić CANAL+ Seriale i Filmy albo cały CANAL+, było to konsekwencją jednej z moich rezygnacji na pewien okres z CANAL+.

Ale ja opisuje inny przypadek - podział na CANAL+ i CANAL+Sport. Wiem, że są już pakiety CANAL+ Seriale i Filmy. Sami je promują na swojej stronie internetowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Przemolo napisał(a):

Teraz dla TVP to nawet LM jest nieopłacalna by kupić subskrypcje bo mała oglądalność.

No bo nie jest. Gdyby była to Polsat pokazywałby ją na antenach otwartych, chociaż jeden mecz w tygodniu. Skoro nie jest opłacalna dla tv komercyjnej to tym bardziej dla publicznej, która jest finansowana z pieniędzy nas wszystkich.

4 minuty temu, Przemolo napisał(a):

Jak Cię nie interesują LE i LK to nie oglądaj dla mnie to są ciekawe rozgrywki .

A co to ma do rzeczy? To jest forum dotyczące tv satelitarnej i mam prawo do komentowania, a to czy mnie te rozgrywki interesują czy nie to nie ma nic do rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to idąc Twoim tokiem myślenia - to TVP miałaby je kupować za publiczne pieniądze, by pokazywać je "za darmo"? Ciekawy punkt widzenia. 😂

 

Nie wiem czy wiesz, ale stacje komercyjne mają prawa do przerywania programów reklamami i np. wczoraj w głównym Polsacie można było odnieść wrażenie, że było więcej reklam niż studia. Do tego w przerwie meczu studia nie było wcale - tylko reklamy. 

 

Gdyby nadawcy opłacało się pokazywać mecz na otwartej antenie to oznaczałoby, że są w stanie pokryć ich zakup z sprzedaży reklam. Skoro tak nie jest to znaczy, że nie opłaca się ich tam pokazywać. Dlatego tym bardziej w TVP decyzja o braku zakupu tych rozgrywek wydaje się jak najbardziej słuszna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k05 napisał(a):

 

 

Teraz może być inaczej. W ramach ciekawostki. Mam do końca umowy mniej niż 6 miesięcy i pojawiły się tam oferty predłużeniowe. I w opisie pakietów są poszczególne składowe pakietu, np. Superpremium+4K jest opisany tak:

-CANAL+

-CANAL+Sport

-Eleven Sports

-Filmbox Pack

-HBO

-HBO MAX

 

Nigdy przy opisach pakietu nie było rozdzielenia w przypadku CANAL+ na CANAL+ i CANAL+Sport. 

 

 

Może zrobią ofertę sportową dla kibiców. By pakiety na satelicie były bardziej elastyczne. Ale będzie wszystko w jednym, a nie Liga Miastrzów osobno.

 

Kiedyś już tak było. U mnie w kablówce było Canal+ Film, Canal+ Sport lub Canal+ Film&Sport. I tak opłacało się mieć pełny pakiet. I było taniej niż obecnie, z LM po nSport ;)

 

Reasumując, pewnie utworzą pakiety film lub sport lub full. Ale raczej LM wejdzie w skład sportowego Canal+ a nie dodatkowego pakietu.

 

I tak jak mówię. U siebie, na platformie Canal+, gdzie za full pakiet wołają 20 zł. Może być drożej. W kablówkach, gdzie już wołają po 40 czy 50 zł raczej nie za bardzo

 

 

 

 

 

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k05 napisał(a):

Aha, to idąc Twoim tokiem myślenia - to TVP miałaby je kupować za publiczne pieniądze, by pokazywać je "za darmo"? Ciekawy punkt widzenia. 😂

To się nazywa "misja telewizji publicznej" i jest to zapisane w ustawie o radiofonii i telewizji (Dz. U. 1993 Nr 7 poz. 34 z późn. zm.)

 

Cytat

Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego
częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.

Tak w teorii. Dyskusyjną sprawą jest, czy ten czy inny mecz łapie się do tej misji. Czemu np. finał Ligi Mistrzów bez Polaków tak, a już finał kobiecego Pucharu Niemiec z Ewą Pajor nie. Zwłaszcza gdy mówimy o zróżnicowaniu i (w innych paragrafach) "swobodnym kształtowaniu się poglądów obywateli" (bo bez pokazywania jak ktoś ma ukształtować pogląd, że kobiety jednak potrafią grać w piłkę) albo "służyć propagowaniu i upowszechnianiu sportu" (czyli np. zachęcanie w ten sposób dziewcząt do gry w piłkę nożną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, viaplayfan napisał(a):

Skąd ta pewność? Jak CANAL+ zakłada nowe kanały?

 

Miałem na myśli Canal+Sport w sensie:

1️⃣ jako telewizję "w ogólności";

2️⃣ że już nie "sportowe anteny Polsatu"

 

A jeśli już mówimy o konkretnym kanale to mając w pamięci politykę Canal+ sprzed 6 lat (kiedy LM trafiła do Polsatu Sport, a następnie stało się jasne, że będzie transmitowana na dedykowanych kanałach (Polsat Sport Premium 1 -6)

 

obstawiam, że:

▶️ będą chcieli jakoś zaznaczyć fakt nabycia nowych praw,

▶️ ale i zachęcić i przyzwyczaić widza do ich oglądania

 

więc:

⏩ mecz pokażą w Canal+Premium (podkreślając rangę produktu),

albo

⏩ wszyscy abonenci Canal+ otrzymają darmowy dostęp do dedykowanych kanałów przez jakiś czas (pod warunkiem, że potwierdzi się fakt transmisji spotkań tylko na dedykowanych kanałach)

 

 👁️‍🗨️ - kiedy LM pierwszy raz trafiła do Polsat Sport Premium, wszyscy abonenci mieli do niego darmowy dostęp przez czas trwania fazy grupowej 

Edytowane przez Kubio
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawna sytuacja… jak Viaplay przejął od Polsatu LE i LK to się każdy śmiał że to odpady i śmieci, i kto to będzie oglądał. Teraz jak wracają do Polsatu to już czarodziejsko są to interesujące rozgrywki i będą dopełnieniem do pełnej oferty europejskich pucharów wraz z LM w Canal+ czyli problemem od samego początku nie był poziom rozgrywek, tylko ich nabywca, i to że jak zeszło z sat do neta to było be, a jak wróciło z neta na sat to jest już cacy

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cidik napisał(a):

zabawna sytuacja… jak Viaplay przejął od Polsatu LE i LK to się każdy śmiał że to odpady i śmieci, i kto to będzie oglądał. Teraz jak wracają do Polsatu to już czarodziejsko są to interesujące rozgrywki i będą dopełnieniem do pełnej oferty europejskich pucharów wraz z LM w Canal+ emoji1787.png czyli problemem od samego początku nie był poziom rozgrywek, tylko ich nabywca, i to że jak zeszło z sat do neta to było be, a jak wróciło z neta na sat to jest już cacy emoji23.png

Oczywiście (nie pierwszy raz z resztą pomijasz kilka ważnych elementów), ale czego się nie zrobi broniąc dziadostwo pokroju VPL.

 

Po pierwszy, kwestia ceny. Jest inna taniej wychodzi PSP niż VPL czy ci się to podoba czy nie.

 

Po drugie, kwestia jakości transmisji. Ja rozumiem, że tobie jakoś magicznie wsio hula VPL, ale na chwilę odpuść i zerknij se np. na grupę VPL polska i tam zobaczysz jaką niektórzy mieli przyjemność z oglądania czarnej planszy. Tu jest pewniejsze, że na PSP obejrzy się bez planszy mecz.

 

Po trzecie, tak, LE bywa ciekawa od fazy pucharowej kiedy grają silne zespoły i traktują mecze na 100%. Zależy od sezonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domin107 napisał(a):

Po pierwszy, kwestia ceny. Jest inna taniej wychodzi PSP niż VPL czy ci się to podoba czy nie.

Nijak prawda. Porównujesz cenę bez umowy do tej na umowie z zobowiązaniem. W Play mam 10 zł za Viaplay Total vs 20 zł za PSP, tyle, że to 10 zł muszę płacić każdego miesiąca, a to 20 zł nie.

Poza tym małe kablówki za bardzo nie dostaną PSP w małej cenie. Jak i nie dostaną tak Viaplay.

 

Cytat

Po drugie, kwestia jakości transmisji.

Jeżeli porównywać Polsat Box GO do Viaplay, to wybieram płynność Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cidik napisał(a):

Pooglądasz mecze w PBG które się nie zmieszczą na sat, to zobaczysz co to dziadostwo

Jak zwykle pod tezę.

To cię zaskoczę bo nie mam PBG. Powiem więcej - nie będę go miał.

Nawet gdybym miał to też bym nie potrzebował bo hitowe mecze będą PSP. 

 

11 godzin temu, viaplayfan napisał(a):

Nijak prawda. Porównujesz cenę bez umowy do tej na umowie z zobowiązaniem. W Play mam 10 zł za Viaplay Total vs 20 zł za PSP, tyle, że to 10 zł muszę płacić każdego miesiąca, a to 20 zł nie.

Poza tym małe kablówki za bardzo nie dostaną PSP w małej cenie. Jak i nie dostaną tak Viaplay.

 

Jeśli jest się kibicem to raczej kupuje się na dluższy okres i nie trzeba mówić dlaczego.

To Twój problem, że akurat taką sieć wybrałeś bo ja np. mam PSP i płacę za niego 0 a VPL chcą 30.

12 godzin temu, viaplayfan napisał(a):

 

 

Jeżeli porównywać Polsat Box GO do Viaplay, to wybieram płynność Viaplay.

To sobie sam to porównuj. Ja nigdzie nic nie pisałem o PBG więc mi tego nie wpychaj, żeby ci to pasowało do twoich mądrości i "obiektywizmu" za 5 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...