Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, michael112 napisał(a):

 

Moim zdaniem ci z tenisa też powinni mieć. Przynajmniej na głównych turniejach (AusOpen, FrOpen, Wimbledon, USOpen).

 

Jestem tutaj zwolennikiem niepopularnej wśród niektórych (były już takie wpisy) koncepcji dopasowywania listy obowiązkowych wydarzeń na bieżąco do sukcesów polskich drużyn i zawodników w różnych sportach - zarówno dopisywania w razie wzwyżki formy, jak też i wykreślania w razie spadku tejże formy, czy też zakończenia karier kluczowych sportowców z danej dyscypliny.

W tej chwili tenis jest na propsie za sprawą Igi Świątek i Huberta Hurkacza (a okresowo także innych), natomiast np. biegi narciarskie nie interesują "niedzielnego kibica" bo Justyna Kowalczyk dawno nie startuje, a nie narodził się żaden nowy talent.

A co stoi na przeszkodzie żeby osoba zainteresowana sobie zakupiła pakiet z daną dyscypliną jeżeli takowa ich interesuje? 

 

Biorąc pod uwagę, że tak niszowy kanał (biorąc pod uwagę śladową wręcz oglądalność na co dzień) jak Canal+Sport2 potrafi podczas meczu Igi Świątek znaleźć się w czołówce kanałów pokazuje, że żadna ustawa nie jest potrzebna. Kto chce to sobie dostęp kupi. Nie żyjemy w czasach gdzie na dekoder było trzeba wydać od razu więcej niż minimalna krajowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin
7 godzin temu, Pawop napisał(a):

Chcesz oglądać, to płać.

Ja płacę bo mnie stać.  Nie o tym jednak pisałem. Przeczytaj jeszcze raz i przemyśl bo efekty są dokładnie takie o jakich pisałem. A czy to poważne czy nie, nie wiem. Kraj jak chce  mieć sportowców na najwyższym światowym poziomie musi stawiać na propagowanie i masowość sportu. Jeżeli będzie elitarny i dla nielicznych nigdy nic z tego nie będzie.

7 godzin temu, k05 napisał(a):

A co stoi na przeszkodzie żeby osoba zainteresowana sobie zakupiła pakiet z daną dyscypliną jeżeli takowa ich interesuje? 

Mnie się ten pomysł podoba.   Poszedł bym jeszcze dalej. Np Ja oglądam Bundesligę i Serie A ,więc po co mam w pakiecie płacić za PL czy F1? Niech każda liga sprzedaje swój produkt osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anita Kaźmierska a może rozważylibyście Państwo przygotowanie artykułu poświęconego filmom dokumentalnym / serialom dokumentalnym / (re)transmisjom meczów piłkarrskich / innym audycjom poświęconych zbliżajacym się Mistrzostwom Europy 2024 w piłce nożnej?

 

Przykłady:

▶️ dziś i jutro | film dokumentalny: Piłkarskie Euro 

▶️ dziś, jutro, pojutrze... | serial dokumentalny: Historia Euro

▶️ w przyszłym tygodniu | retransmisje meczów barażowych: 🇵🇱 Polska - 🇪🇪 Estonia; 🇵🇱 Polska - 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Walia 

▶️ 3.06 | Konferencja prasowa Reprezentacji Polski 

▶️ 4.06 | mecz towarzyski: 🇦🇹 Austria - 🇷🇸 Serbia

▶️ 6.06 | mecz towarzyski: 🇳🇱 Holandia - 🇨🇦 Kanada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie się słucha Justyny Kostyry. Jakoś tak sympatyczniej komentuje niż panie na Canal+. No i chyba dobrze zgrała się z współkomentującym. Nie wiem kto to. Może ciut za dużo gadają ale w przeciwieństwie do Stopy czy Domańskiego przytaczają jakieś ciekawostki z życia "prywatnego" a nie statystyki które przed chwilą wyczytali w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paul234

Długo nie ma info co z LM ale są właściwie tylko dwie możliwości

1. Mecze dla obecnych abo zarówno na platformie C+ jak i w kablówkach w już istniejących kanałach sportowych a C+Ekstra z LM i Ekstraklasą specjalnie dla PB

2. Dodatkowy pakiet C+Ekstra z LM, który wszyscy chcący LM będą musieć dodatkowo kupić także abo C+ i w kablu

3 możliwości nie ma. Najlepsza opcja dla wszystkich gdyby była to opcja nr 1

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była informacja o powstawaniu nowych kanałów, więc nastawiaj się raczej na 2., zresztą to będzie najlepsza opcja, jeśli będzie możliwość wzięcia samej LM. Nic innego w C+ mnie nie interesuje, wiec szkoda by było dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka

 

Finał regionalnego Pucharu Polski w Województwie Świętokrzyskim po raz pierwszy w historii będzie transmitowany w telewizji, a dokładnie w TVP 3 Kielce

 

Finały rozgrywane są na Stadionie Korony w Kielcach (największy stadion w województwie + stolica regionu)

 

Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 15 czerwca 2024 r.

 

Zagrają:

Czarni Połaniec - Star Starachowice 

 

Czarni Połaniec w polfinale pokonali Łysicę Bodzentyn, a Star Starachowice okazał się lepszy od Naprzodu Jędrzejów.

 

ŚZPN - Informacja o transmisji meczu w TVP 3 Kielce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2024 o 13:56, Paul234 napisał(a):

Długo nie ma info co z LM ale są właściwie tylko dwie możliwości

2. Dodatkowy pakiet C+Ekstra z LM, który wszyscy chcący LM będą musieć dodatkowo kupić także abo C+ i w kablu

Pisałem na początku maja, że kolega brał C+w jednej z kablówek, żeby oglądać speedway i poinformowali go, że LM będzie na innych kanałach C+. Tak im mówili na szkoleniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie idealna szansa na szeroką promocję LE i LK w PSP na przyszły sezon. Dziś oglądają wszyscy. Ale czy to dziś jest ten dzień? Śmiem wątpić. Pewnie po 30 czerwca się dopiero dowiemy oficjalnie 😁 w swoich serwisach nadal ostro promują LM (mecze z całego sezonu), chcą chyba ile się da na tym zarobić na finiszu. Stąd opóźniają jakiekolwiek informacje o nowej ofercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, damian1979 napisał(a):

W sumie idealna szansa na szeroką promocję LE i LK w PSP na przyszły sezon. Dziś oglądają wszyscy. Ale czy to dziś jest ten dzień? Śmiem wątpić. Pewnie po 30 czerwca się dopiero dowiemy oficjalnie 😁 w swoich serwisach nadal ostro promują LM (mecze z całego sezonu), chcą chyba ile się da na tym zarobić na finiszu. Stąd opóźniają jakiekolwiek informacje o nowej ofercie. 

Już podczas studia jeden z prowadzących wspomniał, że dziś będą "żegnać się z tymi rozgrywkami". 

Być może dzisiaj więc ogłoszą, że zapraszają od września na LE i LKE. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że to nie to samo co LM, ale jednak dość atrakcyjne prawa. Ciekaw jestem kto stanie do boju po prawa do Klubowych Mistrzostw Świata. One w przyszłym roku w nowej, ciekawej formule. Myślę, że Polsat będzie chciał powalczyć. 

Edytowane przez damian1979
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 14 sierpnia 2024 roku w Superpucharze UEFA w Warszawie zmierza się zdobywca LM Real Madryt że zdobywcą LE Atalanta Bergamo.

 

Będzie to pierwszy mecz transmitowany przez Canal+Sport po odzyskaniu praw transmisyjnych po okresie Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damian1979 napisał(a):

Jasne, że to nie to samo co LM, ale jednak dość atrakcyjne prawa. Ciekaw jestem kto stanie do boju po prawa do Klubowych Mistrzostw Świata. One w przyszłym roku w nowej, ciekawej formule. Myślę, że Polsat będzie chciał powalczyć. 

Te rozgrywki trzyma tylko start polskich zespołów. Gdyby nie to, to ich rozpoznawalność byłaby jeszcze gorsza. 

 

W sumie przez cały sezon obejrzałem tylko mecze z udziałem polskich drużyn - i to nie wszystkie + finał Ligi Europy. O finale Ligi Konferencji zapomniałem - takie to popularne rozgrywki. 😂

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kubio napisał(a):

No to 14 sierpnia 2024 roku w Superpucharze UEFA w Warszawie zmierza się zdobywca LM Real Madryt że zdobywcą LE Atalanta Bergamo.

 

Będzie to pierwszy mecz transmitowany przez Canal+Sport po odzyskaniu praw transmisyjnych po okresie Polsatu.

Skąd ta pewność? Jak CANAL+ zakłada nowe kanały?

 

27 minut temu, Paul234 napisał(a):

A jeszcze polskie kluby będą w otwartym co oznacza, że LE i LK w ogóle nie ma co się chwalić

Skąd ta pewność? To, że wcześniej były domowe w Polsce to tylko dlatego, że ktoś musiał zrealizować transmisję z Polski i opłacało się Viaplay zlecić to TVP Sport. Za to Viaplay oferowało np. fanom Legii dłuższe studia omawiające ich mecz. Inaczej mieliby większe problemy finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, k05 napisał(a):

W sumie przez cały sezon obejrzałem tylko mecze z udziałem polskich drużyn - i to nie wszystkie + finał Ligi Europy. O finale Ligi Konferencji zapomniałem - takie to popularne rozgrywki. 😂

 

A ja uważam, że w formacie w jakim były w ostatnich trzech latach rozgrywane Puchary Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy były ciekawe.

 

Zyskiwała przede wszystkim faza pucharowa (spadki: LM->LE oraz LE->LKE). Do gry przystępowało 8 "nowych" zespołów. Dodawało to kolorytu rozgrywkom, a przede wszystkim podnosiło ich poziom oraz wartość marketingowa (zwłaszcza gdy spadał czołowy klub z topowych lig krajowych). 

 

Ostatnia fazę pucharową (zwłaszcza LE) oglądałem z zainteresowaniem.Viaplay ładnie opanował te produkty, dodatkowo wprowadzając Mulitlige. Atutem były też ciekawe pary - te w LM są już często dość powtarzalne i rywalizacja np. Bayernu z Arsenalem już "tak nie grzeje".

Tu pary były świeże, nierzadko konkurencyjne (np. Atlanta-Liverpool czy derby włoskich drużyn)

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paul234
14 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Skąd ta pewność? To, że wcześniej były domowe w Polsce to tylko dlatego, że ktoś musiał zrealizować transmisję z Polski i opłacało się Viaplay zlecić to TVP Sport. Za to Viaplay oferowało np. fanom Legii dłuższe studia omawiające ich mecz. Inaczej mieliby większe problemy finansowe.

Tak podają dziennikarze, którzy dali info, że LE i LK w Polsacie, że mecze polskich klubów muszą być w otwartym

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin
W dniu 1.06.2024 o 23:34, k05 napisał(a):

Te rozgrywki trzyma tylko start polskich zespołów. Gdyby nie to, to ich rozpoznawalność byłaby jeszcze gorsza. 

Przestań te bzdury powielać. To,że ty tak uważasz i kliku twoich kolegów nie oznacza,ze tak jest w rzeczywistości.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...