Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, kingofsouth napisał:

 

Nie kupił nikt inny jak Viaplay, to się liczy

Strona Viaplay PL :

https://viaplay.pl/

 

Czekamy do sierpnia :D

Wiem kto kupił, po prostu sugestia, że nikt inny by tego nie zrobił - nie trzyma się kupy ;) Zresztą ja w żaden sposób nie neguje faktu, że kupili te prawa. Dla mnie to lekkie pogorszenie oferty (od święta odpalałem sobie jakiś meczyk Bayernu), ale generalnie do przeżycia. Żeby wydać na to 34 zł - musiałbym się ciężko uderzyć w głowę. Natomiast ich prawem jest kupić takie prawa, zawołać sobie za dostęp nawet 100 zł, a jak ktoś chce za to płacić - jego sprawa, nie zaglądam nikomu do portfela. Sugeruje i dyskutuję jedynie o tym, że w takiej formie (sam streaming) przy tych prawach, nie ma szans wypalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PLQba napisał:

Prawda jest taka, że jeśli Eleven nie weźmie praw do Serie A, to nie będą mieli na wyłączność ciekawej ligi piłkarskiej. LaLiga i Ligue 1 współdzielą z CANAL+, a liga portugalska nie należy do najciekawszych.

To może by nie było i takie złe bo może by zrobili jedną paczkę z LM😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czerstwy napisał:

To może by nie było i takie złe bo może by zrobili jedną paczkę z LM😉

Zobaczymy. Polsat Sport Premium powinien postawić na współpracę z Eleven i dać szansę komentatorom Eleven. Poza tym chciałbym w końcu zobaczyć u nich MultiLigę, bo opakowanie praw do LM pozostawia wiele do życzenia. Wolałbym MultiLigę Mistrzów zamiast Kuchni Mistrzów.

Edytowane przez PLQba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawop napisał:

A biedni Skandynawowie nie zdając sobie z tego sprawy inwestują, trzeba im to wyjaśnić!

Skandynawowie podobnie jak wiele innych firm może najzwyczajniej w świecie przeszacować wartość swojego produktu na danym rynku. I myślę, że przeszacowują wartość Bundes dla polskiego odbiorcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie twierdzę, że to tylko Bundes, ale tak jak pisałem wcześniej - mają ofertę która jest raczej uzupełnieniem najciekawszych PL praw niż magnesem zakupowym. Do tego streaming + cena przekraczająca 50% ceny średniego abo płaconego przez klientów platform sat. Może mają z czego dosypywać i próbują iść modelem DAZN, może swój biznes przedefiniują, ale patrząc na dane które mamy na tę chwilę, nie bardzo wiem jakim cudem ma to wypalić. Tyle. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się przekonamy ilu prawdziwych kibiców Bundesligi jest w Polsce. Dla mnie kolejność jest taka: mecze Legii, Barcelony, Premier League, LM, NBA, a dopiero potem jest liga niemiecka. LE nie oglądałem w tym sezonie w ogóle. Tak naprawdę nie chodzi o cenę, tylko o mało interesującą, dla mnie, zawartość. Oczywiście szanuję osoby, które chcą mieć wszystkie usługi, ale mimo że mam dostęp do Netflixa, to z braku czasu nie oglądałem tam nic od miesiąca. Teraz problemem będzie wybór operatora, który zapewni mi dostęp do interesujących mnie treści w jak najlepszej jakości, czyli priorytetem będą kanały Canal+4K i Polsat Sport Premium, jeśli tam będzie LM. Za w/w kanały mogę zapłacić więcej niż obecnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
11 minut temu, Arkon napisał:

Teraz problemem będzie wybór operatora, który zapewni mi dostęp do interesujących mnie treści w jak najlepszej jakości, czyli priorytetem będą kanały Canal+4K i Polsat Sport Premium, jeśli tam będzie LM. Za w/w kanały mogę zapłacić więcej niż obecnie. Pozdrawiam.

Czyli powrót do PC+.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, Bundesliga, Liga Europy i Liga Konferencji to zbyt mało, żeby przyciągnąć wielu kibiców do Viaplay. Jedna liga i dwa puchary są niewystarczające. Mało kto będzie oglądał el. MŚ w strefie afrykańskiej. Gdyby zakupili jeszcze prawa do Serie A od sezonu 2021/22, to oferta byłaby w miarę interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć to oprócz walki do prawa o Serie A można jeszcze powalczyć o UFC, bo wątpię żeby Polsat to przedłużył nie informując nikogo i jeszcze do NHL (tak wiem że sezon się już zaczął, ale skoro mają wystartować od sierpnia to może zakupią prawa od następnego sezonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PLQba napisał:

Moim zdaniem, Bundesliga, Liga Europy i Liga Konferencji to zbyt mało, żeby przyciągnąć wielu kibiców do Viaplay. Jedna liga i dwa puchary są niewystarczające. Mało kto będzie oglądał el. MŚ w strefie afrykańskiej. Gdyby zakupili jeszcze prawa do Serie A od sezonu 2021/22, to oferta byłaby w miarę interesująca.

Błędem było że nie kupili żużla bo to byłby motor napędowy wiekszy niż Bundesliga😉

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tyrla napisał:

Jakby nie patrzeć to oprócz walki do prawa o Serie A można jeszcze powalczyć o UFC, bo wątpię żeby Polsat to przedłużył nie informując nikogo i jeszcze do NHL (tak wiem że sezon się już zaczął, ale skoro mają wystartować od sierpnia to może zakupią prawa od następnego sezonu).

Do zgarnięcia są jeszcze inne prawa. TVP Sport ma Puchar Hiszpanii do końca sezonu 20/21, a Eleven Puchar Anglii również do końca sezonu 20/21. Poza tym mogą jeszcze zakupić Ligę Narodów od sezonu 2021/22.

Edytowane przez PLQba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się dobra promocję przy zapłacie za rok😉Bundesliga też nie gra bez przerwy i sie zapowiada że w tym czasie  nie będzie nic ciekawego. Przerw bez transmisji live zapowiada się dużo więcej niż na Eleven.@PLQba twierdzisz że Puchary są atkacyjnymi prawami? Tam często zespoły grają drugimi a nawet trzecimi składami😉

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemolo Zgadza się. Miałem napisać Puchar Włoch, a napisałem Hiszpanii 🙂 

@czerstwy Nie uważam, że puchary są atrakcyjne, ale można nimi uzupełnić ramówkę. Jeśli chcą naprawdę zaistnieć, to potrzebna jest im silna liga np. Serie A. Sama Bundesliga i puchary drugiej kategorii nie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...