Skocz do zawartości

Fenomen włoskich kanałów


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest we Włoszech, że mają kasę nadawać tyle totalnie nieciekawych kanałów o tak tragicznej jakości. Przecież oglądalność połowy tego co leci z Hot Bird-a z włoskich kanałów (nie mówię o RAI, czy kanałach Mediaset, ale np.: Cartomanzia Lotto, Telemarket, TR 2 Sat) oscyluje zapewne na granicy błędu statystycznego. Jak oni są w stanie to utrzymać :?: Jest na forum ktoś mieszkający we Włoszech i znający temat? Może mają jakieś uregulowania prawne ułatwiające start kanałów TV, bo ta ilość (i do tego FTA) to naprawdę fenomen w Europie. I do tego nie słychać nic o planach w stylu Entavio w Niemczech - liczba kanałów tylko się zwiększa :shock:

 

PS: Dałem ten temat w Zagranicznych platformach, bo tyle tych kanałów jest, że możnaby to pod platformę podciągnąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomen włoskich kanałów wynika też z ich wrodzonego gadulstwa. Oni po prostu cały czas coś mają do powiedzenia. No i realizują to także przez telewizje. A ktoś kto akurat nie ma z kim pogadać tego słucha w tych telewizjach. Popatrzcie nawet na RAI. Bez przerwy jakieś imprezki, konkursy, bale, gadanie, gadanie, gadanie. Z tym że w przypadku RAI jest jeszcze jeden powód tego: taki kształt telewizji miał (ma?) od lat odciągać Włochów od ważnych spraw, zwłaszcza politycznych. Był kiedyś taki artykuł w GW, że stoi za tym Berlusconi. Telewizja miała być głównie rozrywkowa i nie poruszać problemów tego państwa, np. w sumie jak na starą UE dużej biedy na południu Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W sumie moze i tych kanalow jest duzo, ale wiekszosci nie da sie ogladac bo ile mozna ogladac telezaupy, albo pikseloze. Ja osobiscie wole mniej a zeby bylo co obejrzec. Chociaz faktycznie kanalow wloskich jest najwiecej, ale Niemcy tez nie sa gorsi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie mam nerwów na to aby przełączać na te całe włoskie medium. A tak kiedys nam wmawiano że telewizja cyfrowa jest telewizją najwyższej jakości o krystalicznym obrazie i dźwięku. Włochy powinni wynieść się ze swoimi kanałami gdzieś za horyzont, hehe, tak aby ich nikt nie musiał oglądać. W ogóle jakoś Włochów i tego kraju nie lubię, nie wiem tak już chyba mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - Na EuroBirdzie i Astrze 2 jest kami mały odstęp tylko dlatego, że Astra ma zakres 10,7 - 10,95 i 11,7 - 12,5, a EuroBird 11,2 - 11,7 i 12,5 - 12,75, ale na Hot Birdzie nie da rady tego zrobić, bo Hot Bird już korzystana 13E z pełnego zakresu 10,7 - 12,75 :?

 

Co do samych kanałów - w sumie nie miałbym nic przeciwko, ale ta koszmarna jakość :( Za to podoba mi się właśnie ten rozrywkowy charakter włoskiej telewizji - zwłaszcza RAI :wink: Na szczęście akurat RAI ma jakość świetną. Niestety tylko RAI i Mediaset się starają - Telespazio, Network Teleport Italia, M-Three Satcom i Link Telecomunicazioni przekazują kanały w tak tragicznie niskiej jakości, że odechciewa się na to patrzeć (zwłaszcza ten ostatni - oni odpowiadają za dosył m.in. Cinquestelle, VideoBergamo, Blu i kilku innych - tragedia).

 

Nie wiem jak jest dokładnie z "włoskością" - chyba bardziej to francuska firma właśnie, ale mają jakieś układy z Telespazio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy fenomen to nie za dużo powiedziane. Faktem jest że oprócz tych kilku kanałów typu Rai reszta to śmiecie których nie warto oglądać. Ale takich śmieci nie tylko w języku włoskim można spotkać na HB.

 

Pytanie do Moderatorów:

 

Co was tak na te sentencje łacińskie natknęło. W dodatku jeden z was optymistycznie(Carpe diem) a drugi pesymistycznie(Vanitas ...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Moderatorów:

 

Co was tak na te sentencje łacińskie natknęło. W dodatku jeden z was optymistycznie(Carpe diem) a drugi pesymistycznie(Vanitas ...).

RaPi, bardzo mnie rozbawiło Twoje pytanie ale jak najbardziej pozytywnie. Fakt, pisałem że nie lubię języka włoskiego i tego kraju ale to słowo CarpeDiem bardzo mi się podoba. Taki wpisałem sobie podpis. A co on oznacza? Jakie idzie przesłanie?

1. CarpeDiem - chwytaj dzień (myślę że wszyscy dokładnie znają to znaczenie). To znaczy aby nie odkładać niczego co mamy do zrobiebnia na "potem" albo następny dzień. Trzeba korzystać z dnia który jest Nam dany i nie wolno go zmarnować. Bo może się okazać że owe "potem" albo "następny dzień" w ogóle nie nadejdzie. Właśnie podoba mi sie to przesłanie, włochom pozostaje mi pozazdrościc że mieli tak wybitnych filozofów. Takie przesłanie podoba mi się i dlatego mam go w swoim podpisie.

2. Druga sprawa to nazwa takiego kanału. CarpeDiem - kanał z doskonałą muzyką. Mam nadzieję że włosi nie spartaczą tej telewizji, jakoś się zapowiadało ale jeszcze w ramówce nie ma tak dużo programów kulturalnych.

 

Trochę zszedłem z tematu ale nie mogłem się powstrzymać aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, tak więc podwójnie Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kanały włoskie na HOT BIRDZIE to śmietnik oprócz kanałów RAI :D:D:D

 

Edycja RafiX: A o kanałach Mediasetu chyba zapomniałeś, też są dobre i jeszcze GAY.TV. :wink:

 

jeszcze są Sport Italia,102.5 HIT CHANNEL,Planet,Carpe Diem

 

na Eurobirdzie 1 28,5'E jest niekodowany AXN po włosku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciekawa sytuacja, wszystkie włoskie telewizje zapychają "naszego" HotBirda, a na EutelsacieW2 16.0°E od dłuższego czasu nadają nieprzerwanie 7Gold i Europa7. Ciekawe jak jest z tymi kanałami, jeżeli tamtych nikt nie ogląda a wiadomo że jak nadają na HotBird to większy zasięg, ciekawe po co jest potrzebny przekaz tych dwóch kanałów z 16.0°E? Jakie to są dosyły? Dla sieci kablowych? Nadajników naziemnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie moze i tych kanalow jest duzo, ale wiekszosci nie da sie ogladac bo ile mozna ogladac telezaupy, albo pikseloze. Ja osobiscie wole mniej a zeby bylo co obejrzec. Chociaz faktycznie kanalow wloskich jest najwiecej, ale Niemcy tez nie sa gorsi :wink:

 

Niemcy nie są gorsi, ale mają jedną z najlepszych jakości nadawanych programów na świecie (autostrady zresztą też) :D8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie kanały regionalne przynajmniej mają jakąś wartość, więc nie można porównywać z włoską telewizją regionalną. Czasami zdarzy mi się obejrzeć jakiś ciekawy dokument albo reportaż. I jakość jest normalna.

A na włoskich tylko wróżenie z kart, telezakupy w tym piękne włoskie dywany i pikseloza. Film na takich kanałach to rzadkość choć czasami zdarzy się coś ciekawego (raz na rok) ale trzeba mieć nerwy aby pilotem przełączać na te kanały.

 

Można powiedzieć że wszystkie kanały włoskie (pomijam te normalne) są nadawane na platformie cyfrowej. Macie pomysł jaką nazwę dać tej "platformie". Z reguły platformy są kodowane, tak więc jaki system kodowania polecacie owej sieci? Bo jak wiadomo na razie nadaje FTA :lol:

Zapraszam do wyrażania swoich pomysłów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie kanały regionalne przynajmniej mają jakąś wartość, więc nie można porównywać z włoską telewizją regionalną. Czasami zdarzy mi się obejrzeć jakiś ciekawy dokument albo reportaż. I jakość jest normalna.

A na włoskich tylko wróżenie z kart, telezakupy w tym piękne włoskie dywany i pikseloza. Film na takich kanałach to rzadkość choć czasami zdarzy się coś ciekawego (raz na rok) ale trzeba mieć nerwy aby pilotem przełączać na te kanały.

Można powiedzieć że wszystkie kanały włoskie (pomijam te normalne) są nadawane na platformie cyfrowej. Macie pomysł jaką nazwę dać tej "platformie". Z reguły platformy są kodowane, tak więc jaki system kodowania polecacie owej sieci? Bo jak wiadomo na razie nadaje FTA :lol:

Zapraszam do wyrażania swoich pomysłów 8)

 

Może "Pixel Network"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaroniarze to są najgorsze badziewiaki świata i to widać po ich telewizji. Mają 1,000 kanałów które osobiście bym zamienił na 1 ale dobry. Jak sobie na to mogą pozwolić? Koszty nadawania przez satelitę są wbrew pozorom niskie zwłaszcza jak się upycha po 20 kanałów na transponderze. Stacje utrzymują się z reklam i dlatego program musi być maksymalnie badziewny żeby oglądało go jak najwięcej gospodyń domowych. A we włoskich domach tv chodzi 24h więc jest się o co bić. Włochy jako pierwszy kraj w Europie dopuściły bez ograniczeń prywatne stacje tv i co z tego wyszło widać - max. komercjalizacja na najniższym możliwym poziomie. Z 2giej strony (abstrahuiąc od tv) gdy odwiedzam Italię to dobrze się tam czuję - ten kraj to taki wesoły [beep] na kółkach, w tym sensie podobny do Polski, tyle że tam ten chaos jakoś działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...