Skocz do zawartości

Jaki odbiornik radiowy kupić?


emirates
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to może duży wydatek, ale nie lubię kupować w ciemno. Na rynku z tego co widzę, jest mnóstwo modeli, w przeróżnych przedziałach cenowych. Chyba każdy ma w domu odbiornik radiowy, w kuchni czy w innym pokoju. U mnie w związku z jego wiekiem może i bym kupił coś nowego, jednak tu pojawia się problem co wybrać? Nie potrzebuję wodotrysków, jakieś proste radio, z możliwością zapisania wyszukanych stacji, bez DAB+(jestem w zasięgu, ale już [beep]sko przepłaciłem za testowanie DVB-T :jupi:) i z przyzwoitym dźwiękiem. Podejrzewam, że są tu osoby, które mają już doświadczenie i mogą coś polecić lub odradzić.

 

Oczywiście temat może służyć do ogólnej dyskusji, a ja sobie powybieram to co mi się może przydać. Mam też nadzieję, że ten wątek nie będzie wykraczał poza tematykę działu, a jak będzie, to że nie poleci w kosmos, tylko zostanie teleportowany do jakiegoś hajdparku lub zostanie połączony z jakimś już istniejącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam dobrego odbiornika. I z tego co widzę nalezy przygotować się na wydatek ok. 200 zł, jeśli chcę zakupić nówkę lub wydatek ok. 100 zł, jeśli zaufam aukcjom alledrogo. W kręgu moich zaintersować jest polecany Dual DAB 4. Obsługuje DAB+ i nieźle sprawuje się na zwykłym FM. Ponoć dobrą selektywność mają Grundigi, Philipsy i Sony.

Można zupełnie ten temat odpuścić, jeśli masz smartphone'a. Wystarczy, że wgrasz aplikację TuneIn Radio, podłączasz dobre głośniki i słuchasz każdej stacji ze świata. Warunkiem jest mieć stałe łącze z WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki radiowe w sklepach ce[beep]ą się raczej kiepską jakością dźwięku, a także słabym odbiorem. Takie urządzenia mogą być głuche na słabsze sygnały, albo będą miały zainstalowane bardzo tanie i szerokie filtry, przez które nie będzie się dało słuchać rozgłośni nadawanych w odstępie 300kHz, a co dopiero mówić o odbiorze na takim Śląsku, gdzie niektóre stacje są nadawane z odstępem 200kHz (np. Radio 90 + Antyradio, albo Radio CCM + Zet Chilli), a miejscami także 100kHz.

 

Z dobrych odbiorników polecam tunery stacjonarne Sony, Pioneer, szczególnie starsze typy. Wiele takich urządzeń jest dostępnych na serwisach aukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfony to dla mnie żadna alternatywa. Radio np. w kuchni jest po to, żeby cały dzień sobie dudniło. A telefon jest po to, żeby był pod ręką gdy trzeba dzwonić/ktoś dzwoni czy wysłać/odebrać smsa. Słabsze sygnały mi nie są groźne, ponieważ słucham głównie Jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000011194_RF_3500_E_9_K_10.jpg

 

Znakomite kultowe radio. Proste. Bardzo czułe. Odbiera wszystko i wszędzie. Sam raz do kuchni, działkę, wycieczkę. Nowe około 170 PLN. Ale jak gra!!! Znakomita czysta barwa dźwięku, jak na tak nieduże radio. Bardzo głośne! Gdyby tylko udało ci się je kupić. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kol. Bogdan425
Co za radyjko polecales ktore odbiera wszystko i wszedzie? Ma wejscie na antene fm? Bo obrazek juz niedostepny :/ z gory dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze, dzieki. :) A da sie to jeszcze gdzies w Polsce kupic ? Zna ktos moze wersje z wyjsciem na zewnetrzna antene fm coaxialem puszczona?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Bogdan425

Co za radyjko polecales ktore odbiera wszystko i wszedzie? Ma wejscie na antene fm? Bo obrazek juz niedostepny :/ z gory dzieki za odpowiedz.

 

Zwróć uwagę, że odpowiadasz na post z 2013 roku. :shock:

Odnośnie @Bogdana to... :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/12656-bogdan425-odszed%C5%82/

 

Koniec off-topic. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...