Skocz do zawartości

Multiroom w Arivie


paskud
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Panowie pomóżcie. Nie potrafię włączyć multiroomu. Posiadam dwa dekodery: Ariva A250 Combo (tryb Master) oraz Ariva 102E (tryb Slave). Oba podłączone są do tej samej sieci internetowej (domowej) kablem przez router. Sieć DHCP działa prawidłowo, w obu jest internet. Posiadają aktualny soft V1.31B2 i listę kanałów wyszukana przez fast scan dla nc+. W Masterze włączony zegar w tryb czuwania. Wszystko jest podłaczone prawidłowo a i tak nie działa.

Kiedyś w necie znalazłem instrukcję która polegała na włączeniu któregoś z kanałów, wyłączenie tunera na ok. 1 minutę z prądu, włączenie, przełączenie w tryb master i chulało. Teraz nie chce. Jeżeli macie jakieś swoje sposoby bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Mam pytanie dotyczące multiroomu. Czy tylko dwa tunery można połączyć? A co, jak do routera wepnę kolejny i ustawię na slave to co, nie pobierze uprawnień?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "Tomy3742" i "hapxx". Jak najbardziej można podłączyć do jednego serwera Master, dwa (a nawet więcej) urządzenia podrzędne Slave, pod warunkiem, że każdy dekoder będzie figurował w sieci LAN z różniącymi się adresami fizycznymi (MAC). To wymóg konieczny przy korzystaniu z fabrycznego multiroomu Fergusona. W przypadku łączności bezprzewodowej WiFi, należy pamiętać, że ważny będzie adres MAC karty WiFi (adaptera, np. Fergusona W02 lub W03), a nie samego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam z racji tego, że mam dwie szt. dekoderów Ferguson Ariva 202e i kartę Smart HD+ postanowiłem wypróbować opcję Multiroom. Zrobiłem wszystko jak jest napisane w instrukcji http://wiki.ferguson.pl/Jak_dzia%C5%82a_funkcja_multiroom%3F i niestety nie działa mi.

 

Zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszego: V1.31B2.

 

Otóż jedną i drugą A202e podłączyłem do swojego routera UPC marki Ubee EVW3226, DHCP włączone, internet w jednej i drugiej Arivie działa, a multiroom już nie. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz oprogramowanie w Arivie? Czy opcja MR działa przy oprogramowaniu V1.31B2? Miałem wcześniej V1.27B9 i też nie działało.

 

Próbowałem wszystkiego, podłączenia obu A202e przewodem LAN do routera, zamontowaniem w każdej z A202e kart wifi i nic. Na drugim dekoderze "zakodowane".

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Istnieją inne formy wyróżnienia fragmentu tekstu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...