Skocz do zawartości

Wypowiedzenie CP


PiotrekJaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no ale ja wlasnie mam jeszce 3 miechy do konca umowy wiec mysle ze powinni mi odrazu na koniec umowy i familijny i relax wylaczyc:/ pozatm pisze w punkcie ktory dalem w wypowiedzeniu:

 

"Złożenie wypowiedzenia umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Podstawowego(Familijnego) skutkuje wypowiedzeniem obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Dodatkowego Relax Mix"

 

mysle ze nie bede mial problemow:D chyba ze ktos zauwazy jakis haczyk to prosze pisac

 

Luk@sz długo czekałes na ich odpowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrekJaw

Jeśli napiszesz "wypowiadam ją w dniu zakończenia umowy tj. 10 marca 2007r." to wypowiedzenie zacznie biec od tego dnia więc umowa skończy się za x miesięcy licząc od 10.03.07 gdzie x to okres wypowiedzenia który cię obowiązuje.

Pomyśl: czy mieścisz się w terminie z paragrafu ("przed upływem..." )pisząc że wypowiadasz 10 marca?

Co do daty wypowiedzenia to nie pisz po prostu nic. Nastąpi ono w tym dniu w którym umowa dotrze do CP.....I tu pojadę z pamięci kodeksem: oświadczenie woli jest złożone z chwilą gdy dotarło do adresata w taki sposób, że mógł się zapoznać z jego treścią.

Ale rób jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem juz:D zamiast "wypowiadam ją w dniu zakończenia umowy tj. 10 marca 2007r." to dalem tak ja mi rdzieles na poczatku czyli, "i w związku z tym wypowiadam ją w tym zakresie." Dzieki za pomoc w napisaniu tego wypowiedzenia:) a co do paragrafu" przed uplywem.." to mieszcze sie bo on uplywa 10 stycznia teraz mamy 4:D dzisiaj wysle im to wypowiedzenie listem poleconym priorytetem wiec jutro powinien byc u nich

 

Tak sobie pomyslalem ii okazalo sie ze mialem wyslac to wypowiedzenie przed 10 grudnia:/:D, takze zamiast 10marca umowa skonczy mi sie 1o kwietnia z tego co sie dowiedzialem na infolini:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o moim wypowiedzeniu?

 

Oborniki Śląskie, Dnia 04.01.07

XYZ ZYX

ul. YZX xx

55-120 Oborniki Śląskie

PESEL: XXXXXXXXXXX

 

Cyfrowy Polsat S.A.

Dział Obsługi Klienta

ul. Łubinowa 4A

03-878 Warszawa

 

 

 

Oświadczenie

 

Na podstawie §3 ust. 5 umowy z dnia 14.10.2005r. który brzmi następująco

“(...) Po upływie Okresu Podstawowego Klient uprawniony jest do wypowiedzenia umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Podstawowego (Familijnego), za miesięcznym wypowiedzeniem skutecznym na koniec kolejnego miesiąca kalendarzowego. (...)” oświadczam, że z dniem 28.02.2007r. nie zamierzam kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania Pakietu Podstawowego (Familijnego) i w związku z tym wypowiadam ją w tym zakresie. Swoją decyzje argumentuję wzrostem ceny pakietu obligatoryjnego do 35zł po upływie Okresu Podstawowego, oraz planowanej podwyżce ceny dodatkowego pakietu Film który opłacałem.

 

Powyższe oświadczenie odnosi się do umowy obejmującej:

Numer dekodera: XXXXXXXXXXXXXXX

Numer modułu: XXXXXXXXXXXXXX

Numer karty: XXXXXXXXXXXX

Numer kontraktu: XXXXXXXXXXXXXX

 

 

XYZ ZYX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to napisał inaczej: "wypowiadam ją w dniu zakończenia umowy tj. 10 marca 2007r." czyli wypowiada ją dopiero tego dnia. A ty: "z dniem 28.02.2007r. nie zamierzam kontynuować umowy" czyli od tego dnia nie płacisz a wypowiadasz w chwili otrzymania tego pisma a nie dopiero 28.02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o moim wypowiedzeniu?

 

Oborniki Śląskie, Dnia 04.01.07

XYZ ZYX

ul. YZX xx

55-120 Oborniki Śląskie

PESEL: XXXXXXXXXXX

 

Cyfrowy Polsat S.A.

Dział Obsługi Klienta

ul. Łubinowa 4A

03-878 Warszawa

 

 

 

Oświadczenie

 

Na podstawie §3 ust. 5 umowy z dnia 14.10.2005r. który brzmi następująco

“(...) Po upływie Okresu Podstawowego Klient uprawniony jest do wypowiedzenia umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Podstawowego (Familijnego), za miesięcznym wypowiedzeniem skutecznym na koniec kolejnego miesiąca kalendarzowego. (...)” oświadczam, że z dniem 28.02.2007r. nie zamierzam kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania Pakietu Podstawowego (Familijnego) i w związku z tym wypowiadam ją w tym zakresie. Swoją decyzje argumentuję wzrostem ceny pakietu obligatoryjnego do 35zł po upływie Okresu Podstawowego, oraz planowanej podwyżce ceny dodatkowego pakietu Film który opłacałem.

 

Powyższe oświadczenie odnosi się do umowy obejmującej:

Numer dekodera: XXXXXXXXXXXXXXX

Numer modułu: XXXXXXXXXXXXXX

Numer karty: XXXXXXXXXXXX

Numer kontraktu: XXXXXXXXXXXXXX

 

 

XYZ ZYX

 

nie musisz się powoływać na paragrafy, gdyż jeśli ty wiesz, że masz możliwość wypowiedzenia umowy, polsat też to wie. wystarczy tylko, jeśli racjonalnie swój powód uzasadnisz. Przecież 70latkowie kupujący sobie pakiet mini mogą pewnego dnia zorientować się, że brakuje im na jedzenie właśnie z powodu polsatu. Wtedy piszą "proszę o rozwiązanie umowy na cyfrowy polsat, gdyż w chwili obecnej nie jestem wypłacalny, a nie chcę płacić kar za nie płacenie abonamentu". Wszystko się zdażyć może przecież i w interesie polsatu nie leży męczenie klientów, którzy chcą rozstać się z polsatem, koniecznością opłacania abonametu wbrew własnej woli i sytuacji ekonomicznej czy społecznej.

Oczywiście podanie informacji odnośnie umowy, czyli

nr dekodera, nr karty, nr indywidualnego klienta, daty zawarcia umowy oraz na jaki pakiet jest ona zawarta działą na twój plus i pomoże załatwić sprawę szybciej i bez problemów formalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

 

Mam umowe na czas nieokreślony, dodatkowo dekoder z kaucją. Dzisiaj wysłałem pismo do CP z prośbą o rowiązanie umowy. W zwiazku z tym mam takie pytanie - co z dekoderem po rozwiazaniu umowy? Mam go do nich odesłać, czy moze oddać do najbliższego pkt. sprzedaży? (zalezy mi na tych 100zł kaucji). Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wysłałem im 5-go - do dzisiaj nie dostali.

Okazało się również że mam dalej aktywną umowę na Mixa @#$!@% :evil: .

Jako że opłacałem Mixa to umowa na niego po okresie podstawowym automatycznie się przedłużyła.

A że nie można nic załatwić telefonicznie - to znowu na pocztę i kolejna przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja im wysłałem wypowidzenie coś 4 stycznia zależało mi żeby było u nich do 10 stycznia bo wtedy miesiąc krócej miłbym ważną umowe dzwonie do nich 11 i mówią mi że nie zarejestrowane jest u nich moje wypowiedzenie, no to pomyślałem że nic z ego nie będzie ale okazało się jak zadzwoniłem po kilku dnach że jest zarejestrowane 8 stycznia także może już doszło twoje wypowedzenie tylko nie ma tego w kompie jeszcze.W ogóle jak sobie przypomne te akcje z tym wypowiedzeniem to śmiać się chce:D także życze powidzenia i jedna rada dzwoń zawsze conajmniej 2 razy do BOA!:D bo nigdy nie można być pewnym czy to co usłyszałeś jest zgodne z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzien zakonczenia umowy to dzien do ktorego musze dokonac ostatniej wplaty Okresu POdstawowego czy dzien do ktorego bede mial oplacony pakiet czyli miesiac pozniej?

Do 3 marca mialem wplacic pienaidze za ostatni miesiac abonamentu , jak wypowiem umowe ( z 3 mies. wypowiedzeniem) to bede musial placic jeszcze az za kwiecien , maj i czerwiec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego mogą zarządać opłaty abonamentowej za miesiące które nie opłacałeś i to z odsetkami. Bo umowa nadal trwa i żeby mieć od nich spokój musisz ją wypowiedzieć, bo innaczej musisz im nadal płacić.

 

Należy też pamiętać że jak nie zapłacisz w terminie to po paru dniach mogą ci zablokować kanały i nie będziesz miał co oglądać, ale brak sygnału z powodu zwłoki w płatności nie zwalnia cię z dalszego opłacania (więc jak nie będziesz opłacał przez pół roku, to nie będziesz przy okazji oglądał żadnych kanałów CP, a wiedz że pewnego pięknego dnia przyjdą i zarządają opłaty abonamentowej za te pół roku :D).

Więc chyba lepiej już opłacić odrazu i oglądać (albo wypowiedzieć umowe), a nie widzieć ciemność na TV i po jakimś czasie zapłacić i to z nawiązką :D

No i oczywiście tak jak @bogdan425 już napisał to sprzęt też zapewne nie uchroni się przed nimi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością w świeżym aneksie jest 3-miesięczny okres wypowiedzenia.

Kiedyś rezygnacja z RM mogła być z miesięcznym okresem - nowe aneksy na RM Film mają już okres 3 miesięczny. Taki sam okres obowiązuje podczas rozwiązania umowy przymusowego opłacania abonamentu.

 

Przy okazji ostrzeżenie - jeśli ktoś chce rozwiązać umowę, to nie liczcie na to, że przesyłka zostanie zarejestrowana w rozsądnym czasie.

Osobiście wysyłałem wypowiedzenie umowy, najpierw w kopercie którą mi przysłali, by odesłać im aneks.

Wysłałem 5-go lutego - do 15-go lutego - nie mieli w systemie.

No to 15-go wysłałem polecony - teoretycznie standardowo taka przesyłka dochodzi maksymalnie po 4 dniach - w systemie zarejestrowali 22-go.

Więc w żadnym wypadku nie należy liczyć na dobrą wolę z ich strony - listy, nie polecone, z wypowiedzeniem umowy - wyrzucają do kosza. Polecone rejestrują z opóźnieniem (dla wyjaśnienia - mój okres rozliczeniowy kończy się 21-go).

 

Chciałem scedować umowę i dekoder kuzynce - ale przy takim podejściu PC, przekonam ją by raczej skorzystała z N-ki - gdzie za porównywalne pieniądze ma o wiele lepszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem scedować umowę i dekoder kuzynce - ale przy takim podejściu PC, przekonam ją by raczej skorzystała z N-ki - gdzie za porównywalne pieniądze ma o wiele lepszą ofertę.

 

 

Czy mógłbyś rozwinąć tę myśl i uzasadnić mi swoje racje na temat lepszej oferty??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste:

Kuzynka ma dzieci i lubi filmy więc za 26 zł będzie miała:

5 kanałów z bajkami: Baby Tv, CN, Jetix, Jetix Play, Boomerang

10 kanałów filmowych: MGM, CC, WiP, AXN, AXN Sci-fi, AXN Crime, Kino Pl, TCM, Cinemax 1/2

Do tego standard Tvp 1/2/3, tvn, tvn 7 i tvn 24 ...

Za tę cenę, bardziej dopasowanej do jej potrzeb oferty, nigdzie nie znajdzie.

Jedyne czego,wartego uwagi, nie będzie miała, to kanału Disney Channel. ( ale za to Baby TV - super kanał dla dzieci do 3 lat i Boomerang za który w CP musiałaby dopłacać)

Dodatkowo o wiele większy większy pakiet kanałów filmowych.

Więc porównując 26 zł z 35 zł w CP za pakiet familijny to właściwie zastanawiam się czemu miałem tak idiotyczny pomysł by namawiać ją na CP.

 

Jeszcze jedno uzupełnienie: ja z CP rezygnuję też na rzecz Nki - mianowicie aktualnie z tego tunera korzysta mój ojciec, interesuje go film i sport.

Za 2 pakiety abonament to 32 zł a tam kanały filmowe, te co powyżej + 7 kanałów sportowych - a w nich przede wszystkim takie wydarzenia jak LM + Bundesliga. Po ostatniej podwyżce w CP i coraz marniejszej zawartości sportowej, taka zmiana okazuje się zarówno wskazana jak i ekonomicznie uzasadniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...