Skocz do zawartości
  • 0

Problem z instalacją satelitarną


gesioo
 Udostępnij

Pytanie

Mam problem z moją pierwszą instalacją satelitarną na trzy satelity. Chciałem odbierać 13E, 19.2E i 28.5E. Mam antenę 90cm oraz monoblock quad Opticum do odbioru HB+Astra. Do Eurobirda zamontowałem dotychczasowy konwerter, który działał z Cyfrą na antenie 60cm. Jedynie co można odczytać z naklejki to gold edition. Jeśli chodzi o monoblocka to był u mnie nawet monter, który powiedział, że maksymalnie jaki sygnał może uzyskać to 75%. Taki też sygnał pokazuje mój Ferguson Ariva 250 combo. Kanały HD w większości działają stabilnie jednak TVN HD i inne kanały z tego transpondera przy niewielkim deszczu znikają. Z kolei kanały z Astry na Pace 500 z nc+ działają stabilnie, jednak na Arivie nie do końca. Na przykład Sport1 przy ok. 70% sygnału nie nadaje się do oglądania. Konwerter na Eurobirda ustawiałem sam. Tu występuje taki problem, że w godzinach porannych do ok. 12 odbieram ponad 120 kanałów. Jednak z biegiem czasu sygnał pogarsza się aż w końcu znika. Przez całą dobę dostępnych jest ok. 15 kanałów. W czym więc leży problem w konwerterze, który jest już stary, czy może jeszcze w słabym ustawieniu? Podobnie z monoblockiem, na Arivie kanały z Astry działają niestabilnie. To problem z konwerterem czy ustawieniem? Manipulowanie monoblockiem powoduje pogorszenie sygnału z HB, a HB to podstawa. Czy jest możliwe takie zgranie wszystkich elementów, żeby sygnał był stabilny ze wszystkich satelit przez całą dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, i wykres zmiany w czasie z dowolnym próbkowaniem. Nowy satdroid jest w stanie na podstawie dwóch ruchów pionowych i poziomych konwerterem określić o ile należy przesunąć konwerter od aktualnej pozycji by osiągnąć maksymalny SNR.

 

Ja kilka lat temu robiłem instalacje i po 5 instalacji z czaszą Coraba, po prostu przywoziłem do klienta zamontowany zestaw, ustawiałem maszt w pionie i po ustawieniu satelity głównego, reszta działała od razu. Teraz nie ma mnie w Krakowie, ale jak chcesz jakieś zdjęcia czy coś to napisz na PW. Jak masz czaszę dobrze ustawioną to w zasadzie potrzebna będzie Ci tylko dobra poziomnica i linijka 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam korzystam z 2 dekoderów NC+. Kupiłem nową antenę 90 cm i podłączyłem do niej konwerter Inverto quad black premium. Nie moge ustawić aby wszystkie kanały działały. Tzn niektóre działają a niektóre nie działają mimo ustawienia anteny zasięg 80%

jakość 60%.

Natomiast jak podłącze stary konwerter inverto pojedynczy to wszystko śmiga jak złoto.Co robie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sprawdz czy masz prawidłowo ustawiony oscylator konwertera w menu tunera np. dolny 9750 górny 10600 lub skret konwertera na uchwycie anteny oraz sprawdz na innych wyjsciach lnb moze to konwerter quartro a nie quad do instalacji z multiswitchem wtedy by było by czesc pasma odbierana na jednym wejsciu np pol v dolne pasmo a jezeli nie to moze usterka konwertera lub jednego wyjscia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli masz TEN: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/qu ... lack-ultra konwerter, to wszystko powinno być OK.

 

To dziwne, ale nboxy pokazują nieraz takie androny na temat siły i jakości sygnału z obydwu wyjść konwertera, że jak się na to patrzy, to odechciewa się enki.

 

ps. A mógłbyś się zdecydować na jakąś wersję, bo w jednym poście mówisz quad, w drugim quattro, po prostu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A chodzi to o polaryzację kołową i ortogonalną? Trzeba wymieniać konwerter albo dorobić coś na promienniku konwertera do polaryzacji ortogonalnej.

 

Chyba że pytasz o polaryzację pionową i pozioma w ramach jednego konwertera ortogonalnego, to trzeba dobrze ustawić skos konwertera (skręcenie w obejmie). Szczególnie dla satelitów z odległej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam , zachciało mi sie dziś wymeinic antene satelitarna na wieksza . Wymieniłem wiec talerze , zakupiłem miernik sygnału ( WS- 6903 Sat-Link ) , najpierw sprawdziłem na starej antenie czy działa wlaczyl sie pokazywal mi jedynie wartosc 18 . Na nowej duzej antenie podlaczyłem ww miernik i nic również pokazywał wartosc 18 niezalenie gdzie ta antena była zadnych dzwiękow , mimo ze buzzer był wlaczony . Nadal mam stara antene dokaldnie tak jak byla wczesniej na scianie ( mam jakis punkt odniesienia ) ale starciłem caly dzien i i nic . Co moge zrobic teraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@zaplutek, po prostu teraz wezwij fachowca, zamiast gimnastykować się z czynnością, która komuś z doświadczeniem i odpowiednim sprzętem zajmie najwyżej 15 minut.

 

ps. Im większa antena, tym trudniej ją ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@zaplutek, to co posiadasz, to jest wskaźnik a nie miernik i tym nie ustawisz precyzyjnie anteny satelitarnej, tylko na oko. Jeśli sam chcesz ustawić antenę, przydał by Ci się miernik, który mierzy sygnał w standardzie DVB-S2

i podaje wartość MER, BER.

Spróbuj jeszcze raz na nowej antenie ustawić azymut tak jak na starej i wyregulować ustawienie kąta elewacji anteny, a na końcu regulować konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

ps. Im większa antena, tym trudniej ją ustawić.

 

Dziwne bo ja mam całkiem odwrtone odczucia z praktyki. Najgorsze że im mniejsza antena tym badzwieniejsze mocowanie któe niestety podczas dociągania śrub nie gwarantuje zachowania ustawienia anteny. Mniejsza antena - miejszy zysk - no to raczej wnioski oczywiste. Inna kwestia to jak "ostre" jest ognisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O jakich wy znowu wiązkach piszecie?

 

A używasz tego miernika zgodnie z przeznaczeniem? Musisz mieć włączony dekoder i ustawiony na mocny kanał DVB-S. Musisz dobrze ustawić elewację czaszy bo nic z tego nie będzie, będziesz kręcił czaszą i nic. Jak dobrze ustawisz elewację to najpierw na silnym kanale znajdziesz sygnał a potem na najsłabszym z częstotliwości 14111 ustawisz dokładnie czaszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Kolega posiada 2 dekodery podłączone do 1 anteny,jeden z Polsatu a drugi z TNK(Smart hd).Na TNK nie ma polsatu brak sygnału(pozostałe kanały działają dobrze) lecz gdy na dekoderze CP włączy Polsat to i na TNK(technisat digit cd plus) działa polsat jest sygnał.Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy te dwa dekodery są podłączone osobnymi kablami do konwertera typu Twin (podwójnego) co jest najlepszym poprawnym rozwiązaniem czy czasem może przez jakiś rozgałęźnik sygnału czego należy unikać, bo jest to niepoprawne? Istnieje także możliwość, że dekodery są podpięte w szereg (jeśli dekoder z Polsatu ma wyjście LNB out). Wówczas jeśli pierwszy dekoder będzie w trybie czuwania mogą (chociaż nie powinny) także wystąpić problemy z dostępnością wszystkich programów na drugim dekoderze.

 

Zakładam, że jest to podpięte do Twina. Sprawdź czy w Technisacie są poprawnie ustawione parametry konwertera. Jeśli jest tylko jeden konwerter powinno być ustawione na single LNB oraz opcja DiSEqC powinna być wyłączona. W celu wyeliminowania usterki z samym konwerterem można spróbować także odłączyć dekoder Polsatu i sprawdzić czy problem występuje nadal, można też dekodery zamienić miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak już wyjaśnisz ustawienia w menu i konfigurację diseqc i nic się nie zmieni to stawiałbym na źle zarobione końcówki F przy konwerterze. jak jest skok napięcia na polaryzację V i nagle jakieś pasmo ożywa na drugim dekoderze to może być problem z przewodem/stykiem/połączeniami/końcówkami. miałem kiedyś tak u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam.

Kolega posiada 2 dekodery podłączone do 1 anteny,jeden z Polsatu a drugi z TNK(Smart hd).Na TNK nie ma polsatu brak sygnału(pozostałe kanały działają dobrze) lecz gdy na dekoderze CP włączy Polsat to i na TNK(technisat digit cd plus) działa polsat jest sygnał.Co może być przyczyną?

Witam.

Zrobiłem to co mi napisaliście, zamieniłem też kable przy konwerterze chwile było dobrze ale po paru minutach na dekoderze CP też nie było paru kanałów nie wiem co dalej,chyba kolega musi założyć drugi talerz bo osobno chodzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...