Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez telewizora HD nie ma sensu bo będziesz miał w zasadzie SD.

Niektóre kanały HD mają inne ramówki od tych w wersji SD. Więc tyle tylko, że byś sobie pooglądał więcej kanałów. Jeżeli interesują cię inne treści programowe to można się zastanowić. Na jakości większej różnicy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy w ciągu dnia? :?

Tak czy inaczej, dzięki za odp.

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące Sagemcoma HD. Podłączony jest do panoramicznego TV CRT przez kabel Euro. Przedtem tym samym kablem podłączony był Philips PVR HD, po ustawieniu w TV formatu 4:3 w zależności od kanału, obraz sam się dopasowywał - kanały 4:3 były z czarnymi paskami po bokach a 16:9 rozciągnięte na pełny ekran; po podłączeniu Sagemcoma, TV ustawia tryb smart i obraz jest poobcinany po bokach, ustawienia formatu w dekoderze nic nie daje, na początku pomagał przycisk HD na pilocie od dekodera - format obrazy się zmieniał, teraz nie ma żadnej reakcji. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odgrzebie torche temat. Prosze o informacje ktory z tych dwoch dekoderow na dzisiaj lepiej sie spisuje i ktory lepiej wybrac? Najwazniejsze dla mnie aby byl jak najmniej awaryjny, szybko przelaczal programy, dobrze dzialalo EPG i zeby obraz zarowno HD jak i SD byl dobry. Co wiec polecacie bardziej?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś w stajni C+ nie isnieje :) ja ze swojej strony napiszę CI tyle że miałem Philipsa, który doprowadzał mnie do szału swoją głośną pracą, za to jakość obrazu była lepsza niż w Pace, ten pracuje za to cicho, co do EPG to zarówna na Philipsie jak i na Pace sprawa wygląda podobnie, Pace trochę szybciej przełącza kanały. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moj problem polega na tym, ze chcelibysmy ogladac Cyfre + za graniaca, konkretnie w Turcji. Niestety nasz Thomson TS3P nie widzi sygnalu z antany. Pod kabel podlaczony jest inny dekoder, ktory bez problemy sciaga wszystkie kanaly, z Hotbird a takze z Turksat. Nie bardzo rozumiemy w czym jest problem. Czy mozliwe jest ze nasz Mediasta nie dzial poniewaz pod jeden kabel antenowy podlaczone sa obie anteny. Prosze o pomoc, moze da sie cos zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu początkujący. Mam pytanie do wszystkich czy też tak macie? Często jak oglądam Animal Planet HD to po pewnym czasie oglądania obraz robi się strasznie pikselowy i praktycznie nie da się go oglądać. Tak jakby zanikał. Dodam że jest to jedyny kanał na którym mi się tak dzieje. Więc to chyba nie jest źle ustaiona antena czy czynniki atmosferyczne. W tym czasie kiedy to się dzieje moge przełączyć na jakikolwiek inny kanał i można spokojnie ogladać. Tylko na tym to się dzieje. Co może być tego powodem?? :?:?:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rozdzielić sygnał z konwertera na dwa tunery. Kupiłem rozgałęźnik, 2 way spliter" 5-2560 Mhz i nie działa. Czy kupiłem nieprawidłowy. ?

Oczywiście będą działały zależnie. Mam konwerter quad ale 5 tunerów.

ja widzę dwie możliwości:


  1.  
  2. rozgałęźnik powinien przepuszczać zasilanie konwertera, przynajmniej w jednej gałęzi, a nie przepuszcza. Sprawdź to.
  3. tylko jeden z tunerów może sterować konwerterem - więc sprawdź, czy drugi ma wyłączone zasilanie LNB. Inaczej powstaje konflikt.

A nie dało się skorzystać z wyjścia LOOP w którymś z dekoderów (o ile oczywiście dekodery wyposażone są w takie wyjścia)?

Często jak oglądam Animal Planet HD to po pewnym czasie oglądania obraz robi się strasznie pikselowy i praktycznie nie da się go oglądać. Tak jakby zanikał. Dodam że jest to jedyny kanał na którym mi się tak dzieje. Więc to chyba nie jest źle ustawiona antena czy czynniki atmosferyczne.

a jaki masz poziom sygnału / jakość na transponderze, na którym jest ten program?

 

Inna sprawa, że zdarza się tak (co prawda bardziej niż incydentalnie), iż na skutek błędów lub niedopracowania softu odbiornika potrafią zdarzać się problemy z dekodowaniem jedynie poszczególnych programów z danego transpondera. Masz najnowszy soft w odbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać czy u Was również fatalnie odbiera program POLSAT FILM?

Odbiór tego programu mam cały czas stabilny i bez żadnych przerw. Chodzi mi jednak o to, że jakość odbioru tego programu znacząco odbiega od innych (widać często pikselozę, zwłaszcza podczas dynamicznych scen - tak jakby obraz był mocno skompresowany).

Jest to program nadawany z transpondera Cyfrowego Polsatu o częstotliwości: 12284 H.

Ostatnio Polsat dodawał tam nowe programy. Czy słaba jakość POLSATU FILM ma z tym związek?

 

Jeżeli u Was odbiór tego programu jest OK, to czy problem stanowi mój dekoder? Czy pobranie nowej listy kanałów coś tu pomoże?

Przy okazji chciałbym się zapytać dlaczego w dekoderach Cyfry+ nie można sprawdzić poziomu sygnału dla wszystkich transponderów (np. wklepanie 12284 H nie daje prawdziwych wyników)?

 

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...