Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Często jak oglądam Animal Planet HD to po pewnym czasie oglądania obraz robi się strasznie pikselowy i praktycznie nie da się go oglądać. Tak jakby zanikał. Dodam że jest to jedyny kanał na którym mi się tak dzieje. Więc to chyba nie jest źle ustawiona antena czy czynniki atmosferyczne.

a jaki masz poziom sygnału / jakość na transponderze, na którym jest ten program?

 

Inna sprawa, że zdarza się tak (co prawda bardziej niż incydentalnie), iż na skutek błędów lub niedopracowania softu odbiornika potrafią zdarzać się problemy z dekodowaniem jedynie poszczególnych programów z danego transpondera. Masz najnowszy soft w odbiorniku?

 

Mam dekoter Pace 500GB i tam poziom sygnału to są takie paski z tego co się orientuje. Ja ma zielony w legendzie pisze że jest dobry i na 5 możliwych stopni mam 4. Więc myślę że poziom sygału jest wystarczający. Tym bardziej że na innych kanałach nigdy tego nie ma. Co do wersji oprogramownia to 138. Więc to chyba jest najowsza dostępna wersja. Animal Planet HD u mnie na liście jest na kanale 76.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem, wczoraj około 21 w trakcie oglądania zginęły mi wszystkie kanały. Na dekoderze pasek sygnału pokazuje mi, że nie ma wcale sygnału. Antena była nieruszana bo już wisi w tym położeniu dosyć długo,a wczoraj wcale sprawdziłem przewód antenowy i jest cały, próbowałem wyjmować kartę i też nic. Czy to może być wina konwertera? Jak macie jakieś pomysły co to może być to piszcie. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o doradzenie jaki wybrać tuner pvr do cyfry plus by:

 

- np z canal + film HD nagrało dźwięk ac3 wraz z napisami(na tym zależy mi najbardziej),

- posiadał epg cyfry na 7 dni i można było z niego programować nagrania,

- szybko przełączały się programy,

- był dobry obraz i dźwięk,

- były polskie czcionki/ogonki,

- sprawny czuły pilot

- tuner będzie podłączony pod amplituner tylko kablem hdmi i zależy mi by przepuszczał dźwięk ac3 po hdmi /połączenie optykiem i coaxial odpada/

- by nie było problemów z kanałami hd przycinanie/szatkowanie

 

Czy jest taki tuner? :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym poniżej udostępniam wykaz kanałów, które można oglądać posiadając jeden konwerter i nagrywając wybrany kanał na dekoderach Philips PVR 250GB HD lub Pace PVR 500GB HD :smile:

 

W przypadku korzystania z instalacji z konwerterem pojedynczym, jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie programów możliwe jest w obrębie jednego pasma i polaryzacji.

 

http://hotfile.com/dl/101062445/c515b68/cyfra_kanaly_(01.02.2011).xls.html

(Aktualizacja: Układ kanałów Cyfry+ na dzień 01.02.2011r.)

 

Dodałem BBC Entertainment i BBC Knowledge do listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję przesiadkę z n'ki do cyfry. Obecnie zastanawiam się nad wyborem dekodera. Przywykłem do funkcji związanych z pvr, więc tylko takie wchodzą w grę. Co wg Was było by najlepszym wyborem:

- dzierżawa Philips pvr 250gb

- dzierżawa Pace pvr 500gb

- kupno jakiegoś niedrogie dekodera (jakie polecacie?)

 

Mam też pytanie odnośnie ofert sprzedaży dekoderów Pace pvr i Philips pvr. Wg Cyfry nie można wykupić tych dekoderów na własność, a mimo to ofert sprzedaży (nowych i trochę używanych) jest bardzo dużo w internecie, nawet z aktywnymi kartami (co to w ogóle znaczy ta aktywna karta?). Skąd w takim razie ludzie mają ten dekoder, skoro teoretycznie nie można go wykupić?

 

Będę bardzo wdzięczy za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż tych dekoderów jest nielegalna i pochodzą z kradzieży lub wyłudzenia np. niektóre osoby biorą na siebie umowy z dekoderem, a później nie płacą rachunków. Nie przejmują się konsekwencjami bo i tak nie mają jakichkolwiek dochodów więc komornik nie będzie miał czego zabrać.

 

Ogólnie na takim dekoderze nie działa funkcja VOD i nie ma na niego żadnej gwarancji. Aktywna karta oznacza iż na karcie działają kanały kodowane (zapewne tylko przez kilka pierwszych miesięcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wszystko grało do tej pory, ale kilka dni temu podłączyłem do konwertera quada czwarty przewód, w sumie chodzą trzy tunery i od tego czasu nie mam kanałów : C+HD, C+sportHD, TVPHD I dwóch EurosportówHD.Sygnał mam prawie na 5, a na tych kanałach co podałem 0. Inne HD odbieram normalnie. Proszę o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...