Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zepsuł mi się Philips dsx 6010 który miałem wykupiony na własność,nie jest już na gwarancji.Czy cyfra sprzeda mi jakiś dekoder sd,a jeśli tak to w jakich cenach one są

 

Sagem SD - 1zł

 

Cała reszta SD - 99zł

 

HD - 249zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do końca umowy mam 10 miesięcy to nie przedłużą ze mną teraz umowy.Dzisiaj napisałem e-mail z zapytaniem czekam na odpowiedź.

Jest odpowiedź:

 

"Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż w zaistniałej sytuacji istnieje możliwość wynajęcia terminalu CYFRY+. Aktualnie posiadamy w swojej ofercie pięć modeli dekoderów umożliwiających odbiór programów.

 

Dekoder PACE DSR 2221 (opłata miesięczna wynosi 10 zł, cena zakupu 99 zł),

 

Dekoder PHILIPS HD DSR 6201 (opłata miesięczna za wynajem 15 zł, cena zakupu 249 zł), z możliwością odbioru sygnału w standardzie High Definition,

 

Dekoder Philips HD PVR z wbudowanym twardym dyskiem 250 GB umożliwiającym nagrywanie (opłata miesięczna za wynajem 20 zł) oraz z możliwością odbioru sygnału w standardzie High Definition,

 

Dekoder PACE HD PVR z wbudowanym twardym dyskiem 500 GB umożliwiającym nagrywanie (opłata miesięczna za wynajem 20 zł) oraz z możliwością odbioru sygnału w standardzie High Definition,

 

Terminal może Pan wynająć w punkcie dystrybucyjnym CYFRY+."

Czyli mogę i kupić i wynająć od Cyfry+ dekoder.Dobrze to chyba zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwa jest różnica w jakości obrazu pomiędzy dekoderem Pace DSR 2221 a Sagemem SD? Chodzi mi o wyświetlanie obrazu na telewizorze LCD.

Moje oko nie widzi różnicy 8)

 

Miałem wcześniej dekoder Pace DSR 2221 i płaciłem za niego 10zł za wynajem (na chwilę obecną nie chcę HD), oddałem go do dystrybutora i dostałem na własność Sagema SD i wydawało mi się, że na dekoderze Pace obraz był troszkę lepszej jakości niż na obecnym Sagemie... stąd wzięło się moje pytanko :wink:

 

Dekoder podpinam pod 32'' LCD (HD Ready)

 

 

A czy dekodery HD od Cyfry podbijają choć troszkę jakość obrazu na kanałach SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery HD od Cyfry+ troszeczkę podbijają jakość obrazu na kanałch SD, a jak są podłączone do telewizora kablem HD, to jeszcze trochę bardziej 8)

 

Jakoś nie widzę różnicy w jakości obrazu między dekoderem Cyfry a N, więc nie wiem dlaczego tak piszesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy tunery SAGEMCOM DSI87 sa jakos "gorsze" od PHILIPS DSR 6201?

Na Allegro widzialem w dosc atrakcyjnych cenach i zastanawiam sie nad kupnem.

Multiroom dziala bez problemow na tym Sagemcom? Splittery?

Moze ludzie sprzedaja taniej niz Philipsy bo sie "wieszaja" albo wylaczaja samoczynnie?

Bardzo mnie to zastanawia.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sagemami HD splittery nie działają.

Sagemy to dekodery nowe i troszkę niedopracowany jest soft (zgłaszane są problemy z dźwiękiem). O jednym jak i o drugim dekoderze poczytaj w odpowiednich działach poświęconych tym dekoderom.

 

Kupując Sagema kupujesz nowy dekoder z 2 letnią gwarancją, ale nie działa splitter.

Kupując Philipsa kupujesz dekoder używany (odnowiony), z roczną gwarancją, ale działa splitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę wsiąść Pace przede wszystkim ze względu na dysk , który ma 500GB. Oba przyjmują spliterry. W przypadku podłączenia jednego kabla istnieje możliwość oglądania w ramach jednej grupy kanałów

 

Dla przypomnienia zainteresowanym poniżej udostępniam wykaz kanałów, które można oglądać posiadając jeden konwerter i nagrywając wybrany kanał na dekoderach Philips PVR 250GB HD lub Pace PVR 500GB HD :smile:

 

W przypadku korzystania z instalacji z konwerterem pojedynczym, jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie programów możliwe jest w obrębie jednego pasma i polaryzacji.

 

http://hotfile.com/dl/96825642/eedea3d/cyfra_kanaly_(15.01.2011).xls.html

(Aktualizacja: Układ kanałów Cyfry+ na dzień 15.01.2011r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips PVR pracuje strasznie głośno. Wyłączanie i włączanie tego dekodera to udręka. Tyle ode mnie.

Jeżeli chodzi głośno, to do wymiany. Co do czasu reakcji, ten dekoder tak ma i nic na to nie poradzisz, gdyby było dobre oprogramowanie wszystko by działało dobrze, a tak nie jest i trzeba z tym żyć, albo zmienić dekoder :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś poprzeglądać sobie trochę forum. Były już porównywane te dekodery. Sagemcom DSI87 to dekoder nowy z 2-letnią gwarancją, ma ładniejsze menu od Philipsa DSR 6201, chodzi bez zakłóceń, ma złącze USB do wykorzystania w niedalekiej przyszłości. Philips DSR 6201 ma lepszego pilota, tuner DVB-T, ale jest to dekoder po renowacji i ma 12-miesięczną gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Kupując na własność chciałbym mieć jakąś pewność że po gwarancji nie padnie, czy można być pewnym jakości Philipsa skoro jest po renowacji? Jak wygląda przełączanie kanałów w tych dekoderach? któryś z nich jest szybszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sagemcoma, kanały przełącza średnio szybko, z opinii o Philipsie można wywnioskować, że ten szybko przełącza kanały. Myślę, że jakości Philipsa po regeneracji można być pewnym, bo przecież musiał on zostać doprowadzony do stanu używalności. Jednak sądzę, że jak Ci zależy na pewności, że dekoder po gwarancji nie padnie, to chyba bierz Sagemcoma. Nie chcę Cię do niczego przekonywać, decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...