Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

-> radecki

 

Ciche będą te które mają dyski 2,5". Do tego wentylatory tez swoje dokładają do decybeli.

Dyski 3,5" będą zawsze uciążliwe nocą.

 

Zresztą jak ktoś ma odpowiednie zacięcie elektroniczne plus dwie prawe ręce w zakresie manualnej sprawności to może podmienić dysk 3'5" na 2,5". Przeniesienie danych na poziomie raw device nie stanowi żadnego problemu. Przed zwrotem wsadzasz z powrotem oryginalny dyski po kłopocie.

 

Co do wentylatora - tu trochę trudniej ale tez są możliwości.

 

Natomiast niestety tuner musi być odpowiednio chłodzony bowiem spora moc tracona w elektronice i to często gęsto upakowanej plus [beep]ski prikaz komisarzy ludowych o RoHS tego niestety wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam z cyfry+ dekoder SD/THOMSON TS 4P. Przeszedłem już do NC+, ale zostałem przy Cameleonie (mam splitter). Thomson stoi sobie w sypialni i od czasu do czasu wieczorem/rano jest używany. Ostatnio zauważyłem, że często przy kanałach SD które mam w pakiecie, pojawia się czerwona kropka - kanału brak. Ten sam kanał, w salonie na Ferdku świeci bez problemu. Po wejściu w menu ustawień anteny, pokazuje na deku że brak sygnału.. w tego samego kabla na ferdku pokazuje 90/80... Padł dekoder? Mam konwerter quad i na każdym wyjściu to samo - ferdek bez problemu, na thomposnie ruletka - raz wszystko działa, raz pół/pół raz nic nie działa...

 

Czy jak zgłoszę się do punktu nc+ wymienią mi go na innego SDka? Nie chcę się migrawac na ich płatny dekoder HD a juz na pewno nie na dekoder parowany z kartą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co ciekawe, dziś dekoder caly dzień pracuje poprawnie. Zauważyłem ciekowstke taka, że jak nie działa, to trzeba wejść w menu i spróbować zaktualizować oprogramowanie. Dekoder sie resetuje, wyskakuje update error i zaczyna działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam problem. Po tym jak zepsuł mi sie stary poczciwe dekoder Philipsa kupilem tymczasowo Box+. Tylko że po podłaczeniu itp nie mam większości kanałów które miałem do tej pory. W instrukcji pisze żeby wejść w menu i wyszukac kanały, niby pokazuje sie lista kanałów itp, po czym należy ustawić TVP Info i poczekać. Kwestia ile czekać bo na tym kanale pisze że Brak sygnału, a chodzi już ze 20 minut :( ogólnie 9 lat temu miałem wszystkie kanały które chciałem, dekoder który jakoś wygląda a nie taki [beep] jak Box+, obraz nie spłaszczony tylko normalny, a teraz po tylu latach mam syf a nie telewizje której nawet nie chce mi sie właczać bo kanały które jeszcze coś emitowały normalnego a nie jakieś trudne sprawy nie działają. Ot taki postęp nadszedł w naszej TV :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tą reaktywacje, dziś raz jeszcze wziąłem szybkie wyszukiwanie kanałów, po czym właczyłem TVP Info i tak sobie grał godzine, Kanałów jest więcej niż przedtem ale np TVP 1 nie działa (pisze brak sygnału), nie działają też kanały Discovery, BBC, National Geographic itp. Nie wiem o co chodzi, żeby TVP 1 nie działała ? TVP 2 jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dk67, tym nie należy się sugerować, ponieważ Sagemcom nie pokazuje więcej niż 75% jakości sygnału i fizycznie nie wiadomo ile ta jakość naprawdę wynosi. Również zalecam zrobienie korekty ustawiania czaszy i konwertera, najlepiej za pomocą miernika DVB-S2, być może głowica w tym dekoderze tego wymaga. TVP1 HD jest na innym transponderze, dlatego TVP2 HD działa.

W Pace i Philips pasek sygnału pokazuje tylko jego siłę, dlatego przy 4.5 odbiór może być lepszy niż przy 4.8, bo jest wyższa wartość jakości sygnału, której nie widać na tych dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...