Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie jest oznaczony "s", natomiast ja nie mam obowiązku informowania o tym ktory to serwisowany, nie segreguje dekoderow serwisowane i te nie serwisowane. A przy kliencie rowniez nie mam zamiaru ślęczeć pół godz i szukać w systemie który ma najmniejsza historie, a miedzy czasie sluchac jego chrząkania i kasłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie.Na pewnym portalu aukcyjnym pewna osoba sprzedaje tuner Sagem DS86 HD.Tuner dedykowany jest do odbioru TNT SAT *sprzedaje z kartą*..Dodatkowo twierdzi że po włożeniu karty Cyfry powinien odbierać jej pakiet.Czy ktoś już kiedyś może sprawdzał czy to bedzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tuner dla francuskiej platformy cyfrowej. Sama karta jest w systemie kodowania Viaccess a nie Seca lub Nagravision. Więc wydaje mi się że z naszą kartą Cyfry+ nie będzie działał. Karta z tego tunera umożliwia odbiór kanałów telewizji publicznej francuskiej i paru innych do 2014 roku za darmo.

Karta z tego tunera działa w każdym uniwersalnym czytniku np. Ferguson Ariva. Jak ktoś ma dekoder z uniwersalnym czytnikiem a chce zaoszczędzić na kanałach francuskich. Nie płacić cyfrze 12 razy po 12 zł czyli 144 zł a jest z Wrocławia to warto kupić. Lub jako drugi do oglądania kanałów z Astry także w HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner był robiony dla TNT sat i obsługuje tylko Viaccess a w Polsce C+ stosuje Nagravision w starszej (seca) i nowszej odmianie więc z naszą karta nie bedzie chodził i teoretycznie i praktycznie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nastepujacy problem. Siła sygnału zawsze jest na poziomie bliskim 5, a mam problem ze znikaniem co jakis czas kanałow takich jak viva, 4fun, tvn, polsat i kilka innych. Z kolei tvp1, tvp2, alekino, fashiontv są zawsze. Dzwoniłem w tej sprawie i powiedzieli mi ze mam cos ze sprzetem, konwerter i kabel sa nowe. Jaka moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie ustawienie anteny i skew konwertera - miernikiem sat.

Nie sugeruj się paskiem dekodera bo różnie to w tych dekoderach działa.

To fakt, dekoder Strong 6880 pokazuje mi jakość sygnału 10/10, Ferguson 7018UCI pokazuje mi 99% jakość sygnału, natomiast Sagem SD wskazuje jakość sygnału "dobra", a Philips PVR wskazuje pasek na styk do 4.

Bardziej ufam Fergusonowi, bo nie mam żadnych problemów z odbiorem nawet przy niesprzyjającej pogodzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...