Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. No jak dekoder HD to obejrzeć na nim też możesz, to jest raczej logiczne, a jak HD to i 16:9, bo HD ma taki format obrazu.

2. Jasne, wystarczy odpowiednio podłączyć dekoder do zestawu kina domowego.

3. Też prawie bez problemu.

 

Z napisami masz jeszcze tylko Canal+ Sport HD i nic więcej. W HD i DD masz NGC HD i HBO HD (tylko oryginalna ścieżka dźwiękowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ rośnie ilość kanałów HD i to nie wszystkie są dublowane w SD zaczynam przymierzać się ewentualnie do zamówienia fila 6201HD/gdyż mam wykupionego Kena na własność/.Stąd pytania :jaki jest ostatni soft ,czy po zmianach oprogramowania działa już poprawnie/bo początkowo podobno były zacięcia i problemy/,czy działa diseq i bezproblemowo można odbierać HB i Astrę,czy po zmianach na tr.programy HD nadawane są z mniejszą mocą niż poprzednio/wiele osób musiało zdaje sie poprawiać niby dobrze ustawione anteny/,czy będzie działał z Kenem poprzez przelotkę oraz czy odczuję wyraźną różnicę w jakości SD i między HD a SD w porównaniu do Kena/tam bez HD/mając telewizor CRT 32"-Panorama/płaski/czyli czy gra jest warta świeczki bo nie mam w najbliższym czasie w planach wymianę tego telewizora na plazmę czy LCD.Z góry dziękuje może i być na PW.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z Philipsem PVR HD :/ Pasek sygnalu zielony do ponad 4 a przy przelaczaniu na kanaly Hd komunikat brak sygnalu sprawdz antene. Nieraz wszystko jest OK i Hd dziala jak nalezy ale w wiekszosci przypadkow pomaga jedynie odpiecie dekodera od pradu , lecz tylko do nastepnej proby zmiany kanalu na inny hd - wtedy sytuacja sie powtarza! Jest to wina tunera czy moze instalacji? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z Philipsem PVR HD :/ Pasek sygnalu zielony do ponad 4 a przy przelaczaniu na kanaly Hd komunikat brak sygnalu sprawdz antene. Nieraz wszystko jest OK i Hd dziala jak nalezy ale w wiekszosci przypadkow pomaga jedynie odpiecie dekodera od pradu , lecz tylko do nastepnej proby zmiany kanalu na inny hd - wtedy sytuacja sie powtarza! Jest to wina tunera czy moze instalacji? Prosze o pomoc

 

Mimo **zerowej** wiedzy na temat satelitow i anten, odpowiem empirycznie. Problemem jest ustawienie anteny.

 

Mam dokladnie ten sam problem z National Geographic HD. Problem pojawil sie kiedy instalator zamienil antene na wieksza. Wczesniej, NatGeoHD chodzilo bez problemu. Po zamianie anteny, pojawila sie sytuacja taka jak twoja. Po update'cie orogramowania na 79, jest jeszcze gorzej (nie wiem czy jest zwiazek). NatGeoHD zniknal na dobre. Sygnal z HotBird'a jest zielony 4.5.

 

Znajomy polecil zmienic HotBird na "Inny", wpisac czestotliwosc 12304 H 3/4 27500 i sprobowac dostroic samemu.

 

Ale na zakonczenie mam dobre wiesci (tekst powyzej pisalem 20 min. temu). Oto algorytm rozwiazania problemu u mnie:

1. przekrecic LCD tak aby byl widoczny z balkonu :)

2. ustawic kanal HD, na ktorym jest problem

3. wyjsc na balkon

4. stanac za antena jak za kobieta w pozycji dwuznacznej

5. chwycic konwerter jak kobiete za "jablko" (tak aby nie przyslaniac sygnalu)

6. przekrecac "jablko" powolutku obserwujac telewizor

 

W moim przypadku, przekrecenie o 1-2 stopnie zgodnie ze wskazowkami zegara (z mojej pozycji) spowodowalo natychmiastowe ukazanie sie National Geographic HD logo (bez resetowania decodera, bez zmiany czestotliwosci, polaryzacji, itp. ... ot, zwykle "krecenie cyckiem" :)).

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lewo lub prawo, to nie jest dokładnie określone, w którą trzeba, bo różnie bywa. Kręć w lewo lub w prawo, wypróbuj oba "kierunki" i zobacz, w którym uzyskasz lepszy sygnał ;)

 

piotroaza2008: Gdybyś zmienił częstotliwość (o kilkanaście MHz) to straciłbyś sygnał, to samo z polaryzacją, zmienisz na inną i sygnału nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .

 

Posiadam dekoder satelitarny Pioneer BCT-1330 zaprzęgnięty do odbioru Cyfry.

Mam go od roku, a nabyłem go jako dekoder używany - więc nawet nie wiem jak już stary jest.

Odkąd go nabyłem mam z nim jeden problem.

Podczas włączenia pilotem pojawia się charakterystyczny dźwięk następnie jednolita plansza która przemienia się po chwili w obraz ostatniego używanego kanału.

Wszystko jest ok , ale właśnie od tego momentu przez jakieś 10 sekund nie działa pilot.Żadnej reakcji na polecenia.

Ostatnio zauważyłem, że dosłownie 2 sekundy mam po włączeniu dekodera na szybką zmianę kanału albo zmianę siły głosu - bo po upływie 2 sekund - blokuje sie wszystko na około 10 sekund.... a to potrafi irytować, szczególnie wówczas, jak się spóźniłem na program który już trwa ...

Jeśli te modele tak mają - to trudno. Ale może jest na to jakiś sposób. Może ktoś z Was wie ? :)

Jeśli jest jeszcze na gwarancji - nadaje się do wymiany, bo nie powinien się tak zachowywać. Jeśli jest już po gwarancji, to proponuje pomęczyć się do końca umowy, rozwiązać ją i podpisać umowę z nowym dekoderem (naprawa starego wyniesie więcej niż kupno nowego).

 

Mam problem,posiadam telewizor SAMSUNG LE40R82B LCD na pilocie od telewizora mam możliwość zaprogramowania 4 urządzeń.Telewizor jest oczywiście zaprogramowany automatycznie,nagrywarkę zaprogramowałem też,ale tuner PHILIPS 6201/91 nie.Wpisuje podane kody dla dekoderów PHILIPSA i tuner nie działa,może ktoś wie jaki jest kod?.

Proponuję wyszukanie automatyczne, jeśli to nie pomoże wiem że jest możliwość kopiowania wiązki z pilota (albo dwa piloty skierowane na siebie, albo najpierw pilot Cyfry w dekoder z włączoną funkcją kopiowania w pilocie od TV).

Drugim rozwiązaniem jest zaprogramowanie pilota do Cyfry jako uniwersalny do obsługi wielu urządzeń.

 

W tym przypadku wymiana dekodera nic nie da. Mediasaty po włączeniu ściągają z satelity aplikacje i w tym czasie dekoder jest zablokowany. Dekodery Strong nie mają tej przykrej cechy, a to dlatego, że nie obsługują Mediahighway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy ci przedewszystkim na stosunkowo szybkim mediasacie od Pioneera to bierz 1430/1530/1630, natomiast wystrzegaj sie 1330/1730 ktore maja wolniejszy procek.

 

Pioneer BCT-1730 to siódma (ostatnia) generacja Pioneera, rocznik ok. 2002. Jest najszybszy z Pioneerów. Natomiast BCT-1330 rzeczywiście jest super wolny (trzecia generacja, z tym, że CYFRA+ nie miała nigdy pierwszej i drugiej generacji), ale ostatni egzemplarz zszedł z taśm produkcyjnych w ubiegłym stuleciu, w 1999r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z Philipsem PVR HD :/ Pasek sygnalu zielony do ponad 4 a przy przelaczaniu na kanaly Hd komunikat brak sygnalu sprawdz antene. Nieraz wszystko jest OK i Hd dziala jak nalezy ale w wiekszosci przypadkow pomaga jedynie odpiecie dekodera od pradu , lecz tylko do nastepnej proby zmiany kanalu na inny hd - wtedy sytuacja sie powtarza! Jest to wina tunera czy moze instalacji? Prosze o pomoc

 

Oprogramowanie dekoderów DSR7201 (Philips PVR HD) ma tą wadę, że od momentu wyświetlenia ekranu z paskiem z siłą sygnału (MENU-7-1-OK), dekoder przestaje odbierać programy nadawane w DVB-S2. Niestety wszystkie programy HD CYFRY+ są nadawane w tym systemie, więc pojawia sie problem. Problem ustępuje po przejściu do trybu standby i ponownym włączeniu dekodera.

 

Aby sprawdzić poziom sygnału na transponderze z programami HD należy postępować zgodnie z cytowanym na tym forum listem od CYFRY+ https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=6&t=4256&st=0&sk=t&sd=a&start=615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldik - skąd masz takie rewelacje że 1730 jest najszybszym mediasatem? Bo ja nadal upierałbym się nad tym że to jest właśnie jeden z tych najwolniejszych.

 

A to że jest to najnowsza generacja mediasatowych pionków to nie znaczy żę najlepsza, poprostu w tym przypadku producent poszedł jednak po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Pożyczyłem kilka dni temu od kumpla (wyjechał na 2 tygodnie) dekoder Cyfry PHILIPS 6201 (HD). W domu mam instalację umożliwiającą odbiór kanałów z HB i Astry. Odbiornik Ferdek 3018SE spisuje się bez zarzutu, znajduje także (oczywiście nie dekoduje) programy platformy "Cyfra+". Poziom sygnału sięga 99%.

Byłem pewny, że odłączę Ferdka, podłączę Philipsa i OK. A tu problem... Widzę tylko mały czerwony kwadrat w prawym dolnym rogu, jakby nie było sygnału... Wszystko wygląda na prawidłowo podłączone i nic. Próbowałem zmieniać w parametrach rodzaj odbiornika TV (mój nie jest HD)i nic. Dzwoniłem do pomocy technicznej "Cyfry". Coś tam kazali sprawdzić, stwierdzili, że jest OK i że pozostaje przestawienie anteny.

 

Nie znam się zbytnio na TV satelitarnej, ale dla mnie to nielogiczne. Jeden odbiornik z wszystkim sobie radzi, a do drugiego trzeba antenę inaczej ustawiać...?

 

Może ktoś wie o co chodzi.

 

Pozdrawiam: Leesior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...